Як розмістити децентралізований веб-сайт у 2023 році

Децентралізація була модним терміном протягом останніх двох десятиліть або близько того. Тепер у нас є світ Web3, де люди створюють і розміщують децентралізовані веб-сайти та програми. Децентралізовані веб-сайти розміщуються в децентралізованих мережах, і децентралізація є одним із будівельних блоків світу Web3. Але як це працює?

У цьому посібнику я дам покрокові інструкції щодо розміщення децентралізованого веб-сайту. Я також поясню, що таке децентралізований веб-хостинг, його переваги та недоліки. Ми також дослідимо відмінності між централізованим і децентралізованим веб-хостингом.

Що таке децентралізований веб-хостинг?

Ми повинні поглянути на поточний ландшафт Інтернету, щоб зрозуміти, як працює децентралізований веб-хостинг. Інтернет — це велика мережа взаємопов’язаних комп’ютерів, які дають нам доступ до інформації та дозволяють обмінюватися нею по всьому світу.

Однак усі ці дані зберігаються на централізованих серверах, що належать великим корпораціям. Такі корпорації мають право голосу щодо характеру інформації, якою ми можемо ділитися та мати доступ. Щось не звучить.

Децентралізований веб-хостинг намагається вирішити деякі проблеми, пов’язані з централізованими серверами. Перше забезпечує кращий контроль над даними, безпекою та конфіденційністю.

Децентралізовані веб-хости покладаються на розподілені комп’ютери (вузли). Ці вузли зберігають і доставляють вміст користувачам через однорангову мережу. Кожен вузол у такій мережі забезпечує сховище та обчислювальну потужність.

Вузол зберігає невелику частину інформації, яка потім шифрується та відтворюється між вузлами в мережі. Щоразу, коли надходить запит на певну частину даних, децентралізована система отримує їх із найближчого вузла.

Переваги децентралізованих серверів

Прихильники децентралізованого веб-хостингу пропонують такі переваги:

 • Стійкість до цензури: вас коли-небудь блокували за висловлення думок на форумі чи соціальній платформі? Мене кілька разів призупинили на Facebook за публікацію вмісту, який суперечить «правилам спільноти». Це відбувається постійно, оскільки власники визначають, що «добре» для аудиторії, а що ні. Незважаючи на те, що цензура є дискусійною, децентралізовані сервери пропонують рішення, за якого користувачі можуть висловлювати свої погляди без цензури.
 • Жодних простоїв: як уже зазначалося, децентралізовані мережі покладаються на розподілені вузли. Взяти, наприклад, у нас є розподілена система з 1000 вузлами в різних частинах світу. Якщо один вузол у Чикаго, США, вийде з ладу, у нас залишиться 999 вузлів, які розповсюджуватимуть вміст користувачам.
 • Безпека: централізований сервер пропонує єдину точку відмови. Якщо хакери заволодіють централізованим сервером, вони отримають повний контроль і зможуть вивести з ладу всю систему. Децентралізована система має свої сервери, розподілені між різними комп’ютерами (вузлами). Хакери можуть контролювати таку систему, лише якщо зламатимуть понад 51% вузлів.
 • Конфіденційність: дані в децентралізованій мережі шифруються та розподіляються між різними вузлами. Таким чином людям зі зловмисними намірами стає важко відстежувати дії користувача веб-сайту, розміщеного в розподіленій мережі.

Передумови для розміщення децентралізованих веб-сайтів

 • Зрозумійте, як працює Web3: Ви можете вивчити Web3 за допомогою наших рекомендованих ресурсів.
 • Децентралізоване доменне ім’я: вартість доменного імені залежатиме від обраного вами реєстратора. Наприклад, якщо я запускаю своє ім’я на Нестримні домения отримаю такі варіанти:

Як бачите, я можу отримати домен лише за 40 доларів США.

 • Доступ до відповідних технологій: Rust і Solidity є одними з найбільш використовуваних мов програмування для серверних програм децентралізованих програм. Ви можете використовувати JavaScript або TypeScript для інтерфейсу. На щастя, ці мови програмування безкоштовні та з відкритим кодом.
 • Кваліфікований веб-розробник: якщо ви наймете розробника web3, ви витрачатимете близько 50,4 доларів США за годину, згідно з ZipRecruiter. Скільки часу знадобиться для розробки децентралізованого веб-сайту/додатка, залежатиме від його складності та бажаних функцій.
 • Плата за газ: якщо ви хочете створити свій веб-сайт/додаток поверх іншої програми, як-от Ethereum, ви повинні понести одноразові витрати на розгортання (комісія за газ). Наприклад, розгортання проекту NFT у 2017 році коштувало команді CryptoPunks 7,65 доларів.

Як розмістити децентралізований веб-сайт

Децентралізовані веб-сайти легко створити та розмістити за допомогою відповідних інструментів. Нижче наведено наступні кроки.

#1. Створення файлів сайту

Щоб створити веб-сайт і розмістити його в Інтернеті, вам потрібно створити файли веб-сайту, а потім знайти спосіб дозволити їм спілкуватися з серверами. Для цього вам потрібні різні технології та інструменти web3.

Ви можете використовувати мережі P2P, наприклад Міжпланетна файлова система (IPFS)який зберігає та надає спільний доступ до даних, або Рійрозподілене сховище на вершині блокчейну Ethereum.

#2. Купити доменне ім’я

Доменне ім’я робить ваш децентралізований веб-додаток видимим. Централізовані організації володіють більшістю доменних імен. Ви можете отримати доменне ім’я від децентралізованих постачальників і подолати контроль. Схожа платформа Нестримні домени стане хорошою відправною точкою.

#3. Розмістіть файли в мережі

Настав час зберігати файли вашого веб-сайту в системі web3, наприклад InterPlanetary File System (IPFS). Однак ви повинні переконатися, що ви розділили ці файли на маленькі частини, щоб розподілити їх між різними вузлами в децентралізованій мережі.

#4. Підключіть домен і файли веб-сайту

Ви повинні вказати файли свого веб-сайту на систему доменних імен (DNS). Час, необхідний для поширення DNS, залежить від одного постачальника до іншого. Після підключення ви отримаєте унікальний хеш або ідентифікатор.

#5. Перевірте свій децентралізований веб-сайт

Ваш сайт має бути доступним в Інтернеті. Тепер ви можете ввести свій домен у рядку пошуку вашої пошукової системи. Браузер web3 як Хоробрий буде хорошим вибором для тестування.

Приклади децентралізованих веб-сайтів

Можливо, ви несвідомо взаємодіяли з децентралізованим веб-сайтом/програмою під час перегляду Інтернету. Ось кілька хороших прикладів:

 • Uniswap: це одна з найпопулярніших децентралізованих бірж, яка дозволяє користувачам торгувати токенами ERC-20.
 • Aave: це протокол ліквідності з відкритим кодом, де користувачі можуть позичати, робити ставки, позичати та заробляти на своїх криптотокенах.
 • Хоробрий: це рідний браузер, який можна використовувати для доступу до децентралізованих програм.

Децентралізований веб-хостинг проти централізованого

Ви можете розмістити свій веб-сайт на децентралізованому або централізованому хостингу. Ось відмінності між ними:

ФункціяДецентралізований веб-хостингЦентралізований веб-хостингВласністьІнфраструктура, яка розміщує децентралізовані веб-сайти, розподілена між учасниками мережі. Платформа хостингу володіє інфраструктурою, яка розміщує всі веб-сайти під її егідою. Безпека. Децентралізована мережа шифрує всі дані, якими спільне використання між різними вузлами. Заволодіння одним вузлом також не означає злом. Централізована мережа вразлива до злому, якщо є лише одна точка входу. Вартість. Децентралізований хостинг може бути дорогим, оскільки в цій сфері немає великої конкуренції. Користувачам також може знадобитися спеціалізована інфраструктура, придбати яку недешево. Централізований хостинг доступний багатьом людям. Деякі платформи пропонують чудові пропозиції, тоді як інші навіть надають безкоштовні доменні імена, коли користувачі купують певні пакети хостингу. Точка збою Децентралізована мережа працює на різних комп’ютерах, розподілених у різних частинах світу. Коли один комп’ютер (вузол) вийде з ладу, система продовжить працювати. Окремі сервери живлять централізовані системи хостингу. Коли такий сервер виходить з ладу, вся система з усіма розміщеними веб-сайтами виходить з ладу Масштабованість Децентралізованим мережам може знадобитися складна інфраструктура для масштабування Централізовані мережі легко масштабувати та пристосовувати до зростання потреб вашого веб-сайту

Проблеми децентралізованого веб-хостингу

Незважаючи на явні переваги децентралізованого веб-сайту, ця нова концепція створює деякі потенційні проблеми:

 • Технологічні знання: налаштувати децентралізовану програму не так просто, як хотілося б багатьом власникам веб-сайтів. Ви повинні налаштувати все самостійно, що може зайняти багато часу, якщо ви не розбираєтесь у техніці.
 • Регуляторні проблеми: ми спостерігали багато нормативної невизначеності, особливо в блокчейні та крипто-просторах. Деякі країни повністю заборонили використання криптовалют на своїх кордонах. Проста зміна правил може зробити ваш веб-сайт незаконним або марним.
 • Відсутність достатньої кількості інструментів і фреймворків: Web3 все ще є новою концепцією. Тому у нас недостатньо інструментів, фреймворків і ресурсів для підтримки створення децентралізованих програм. Більшості розробників доводиться створювати все з нуля.

Майбутнє децентралізованого веб-хостингу

Концепція децентралізованого веб-хостингу ще молода. Ось деякі з тенденцій, які домінують у цьому просторі:

 • Зростання децентралізованих платформ соціальних медіа: цензура в просторі соціальних мереж викликала міжнародний резонанс. Тепер у нас є такі децентралізовані платформи Steemit де люди можуть висловлювати свою думку, як хочуть.
 • Зростаюче впровадження технології блокчейн: різні технології сприяють децентралізації. Однак блокчейн, технологія, що лежить в основі криптовалют, був основним рушієм.
 • Розвиток інфраструктури web3: ми бачимо, що в цей простір інвестується багато часу та ресурсів. Наприклад, такі великі корпорації, як IBM і Meta, вклали значні кошти в Blockchain.
 • Однорангова мережа: користувачам більше не потрібно покладатися на централізовані сервери для обміну документами завдяки появі однорангової мережі.

Висновок

Ви можете розмістити децентралізований веб-сайт, щоб їздити на хвилі web3, або скористатися перевагами децентралізованої системи. Я навів усі кроки, необхідні для розміщення децентралізованої програми.

Вибір веб-сайту для створення буде залежати від ваших потреб. Наприклад, ви можете створити децентралізовану освітню платформу, фінансову платформу, програму однорангового кредитування або програму для торгівлі.

Ви також можете дослідити деякі найкращі децентралізовані програми (DApps).