Як розділити Ubuntu між HDD і SSD

| | 0 Comments| 8:41 AM
Categories:

Ідея розділити вашу інсталяцію Ubuntu між двома жорсткими дисками — це не нова концепція. Ідея часто виникає у тих, хто хоче розповсюдити одну інсталяцію Linux на різні жорсткі диски з багатьох причин. Однією з головних причин, чому користувачі розділяють Ubuntu, є компенсація невеликих розмірів твердотільних накопичувачів, наприклад: якщо у вас є SSD і великий накопичувач 1 ТБ 7200 RPM. Ви хочете отримати вигоду від шаленої швидкості SSD, але розумієте, що він маленький. Тоді ви зрозумієте, що у вас також є великий другий жорсткий диск. За допомогою цього методу можна розділити половину інсталяції Linux на SSD, а іншу — на RPM.

У цьому посібнику ми зосередимося на Ubuntu, оскільки інструмент встановлення є найпростішим і найлегшим для розуміння, коли справа доходить до розділення інсталяції. Тим не менш, основна концепція легко повторюється на багатьох типах дистрибутивів Linux (як складних, так і початківців).

Жорсткі диски та твердотільні диски

Зрозумійте, що цей метод не вимагає SSD. Так сталося, що SSD зазвичай дорожчі, чим більше вони стають. В результаті багато користувачів Linux знаходять способи «розширити сховище» на своїх машинах. Переважним методом є «розділ» установки. У цьому процесі працюватимуть будь-які два жорстких диска, як і жорсткий диск і твердотільний накопичувач.

  Як знайти контакти в новому веб-інтерфейсі Gmail

Примітка: оскільки SSD швидші, ми будемо використовувати це як /dev/sda. Жорсткий диск RPM має бути /dev/sdb.

Підготовка

Перш ніж інсталювати Ubuntu, підготуйте свої диски до процесу встановлення. Переконайтеся, що всі дані на цих двох жорстких дисках створено резервну копію, оскільки все на них доведеться видалити. Спеціальний інструмент встановлення Ubuntu відформатує їх, щоб створити нову файлову систему.

Примітка: можна підключити наявну файлову систему, що використовується, як другий диск, але замість цього рекомендується почати спочатку з нової файлової системи з міркувань здоров’я диска.

Підготувавши диски, завантажте Ubuntu. Будь-яка версія або варіант Ubuntu підійдуть, оскільки інструмент встановлення — це те, що має значення. Після завантаження перейдіть до Веб-сайт Etcher, і створіть живий диск. Потім скористайтеся BIOS комп’ютера для завантаження з нього.

Установка

Коли ви завантажуєте живий диск Ubuntu, з’являється екран привітання з двома варіантами. Виберіть опцію «Встановити Ubuntu». Натискання цієї опції розпочне процес попереднього налаштування. Цей процес передбачає вибір кількох варіантів для нової установки. Перегляньте, прочитайте та поставте прапорці для всього, що вам потрібно в новій інсталяції.

Після завершення перейдіть до вікна «Тип установки». У цьому розділі важливий лише варіант «Щось інше». Виберіть цей параметр, і кнопку «продовжити», щоб перейти до розділу спеціального встановлення.

  Найкращі програми для записів для iPhone та iPad

Нижче наведено інструмент розділів Ubuntu Ubiquity. У цьому вікні вам потрібно вручну призначити точки монтування для нової інсталяції.

Примітка. Почніть з вибору /dev/sda в інструменті макета розділу. Якщо на ньому немає файлової системи, натисніть «Нова таблиця розділів», щоб створити нову. Зробіть те ж саме з другим диском (/dev/sdb)

Інструкції BIOS/MBR

Схема розділу BIOS/MBR дуже проста, оскільки немає необхідності в спеціальному завантажувальному розділі. Першим кроком є ​​створення «кореневого» диска. Виберіть вільне місце в /dev/sda і натисніть +, щоб створити новий розділ. Помножте 1024 рази на стільки, щоб перетворити МБ в Гб.

Наприклад: весь жорсткий диск /dev/sda становить 14 ГБ. Я хотів би створити кореневий розділ розміром 12 Гб, тому я зробив би: 1024 x 12 і отримав 12288 МБ.

Введіть власне перетворення в область «Розмір:», натисніть «точка монтування» та встановіть значення /. Натисніть OK, щоб прийняти зміни.

Далі створіть розділ SWAP. Виберіть «вільне місце», натисніть +, знайдіть «використовувати як» і виберіть «область підкачки».

Примітка. Якщо ви використовуєте SSD, настійно подумайте про те, щоб пропустити розділ підкачки/файл, оскільки це сприяє надмірному запису.

  Найкращі інструменти для збільшення пропускної здатності мережі та аналізу використання

Нарешті, натисніть розділ «вільне місце» під диском /dev/sdb, виберіть знак + і створіть новий розділ. Не турбуйтеся про перетворення, оскільки цей розділ повинен заповнити весь жорсткий диск. Знайдіть «точку монтування» та виберіть /home.

Після налаштування всіх трьох розділів натисніть кнопку встановлення, щоб завершити решту процесу встановлення Ubuntu.

Інструкції UEFI/GPT

Інструкції для комп’ютерів UEFI ідентичні режиму MBR/BIOS з однією відмінністю: завантажувальний розділ. Перш ніж щось робити, виберіть «вільне місце» на /dev/sda і натисніть +, щоб створити новий розділ. Під розміром цього розділу введіть 512 МБ. Потім виберіть знайти «використовувати як» і виберіть опцію «Використовувати як системний розділ EFI».

Примітка: програма встановлення округлить 512 МБ до 510 МБ. Не турбуйтесь! Все добре. Багато разів інсталятор Ubuntu не відображає точні числа, які вводять користувачі.

Коли системний розділ EFI налаштовано в інсталяторі, складна частина виконана. Звідси перейдіть до наведених вище інструкцій і дотримуйтесь їх.

Загублений? Подивіться на малюнок нижче. Макет вашого розділу EFI для Ubuntu буде схожим.