Як розблокувати силу ШІ як послуги (AIaaS)?

Штучний інтелект як послуга (AIaaS) — це сучасна технологія, яка дозволяє компаніям експериментувати з ШІ та впроваджувати його в різних галузях і цілях.

Такі послуги актуальні сьогодні, коли величезна хвиля штучного інтелекту досягає свого піку, що обіцяє світле майбутнє.

Однак штучний інтелект ще не повністю розвинений, і людям ще належить відчути його силу в особистому та професійному житті. Ось чому багато організацій зараз не бажають інвестувати в ШІ.

Крім того, брак ресурсів, інфраструктури, навичок і часу також заважає організаціям, які бажають розробити власні інструменти штучного інтелекту всередині компанії.

AIaaS є благом для таких організацій. Це допомагає створювати прості, масштабовані та адаптовані налаштовані служби штучного інтелекту. Це може призвести до збільшення впровадження ШІ.

У цій статті я розповім про AIaaS і про те, як ви можете по-справжньому розблокувати його потужність і використовувати її у своєму бізнесі.

Що таке AIaaS?

Штучний інтелект як послуга (AIaaS) — це хмарна технологія, яку хмарні провайдери використовують для створення передових програм і послуг, а потім передають їх компаніям.

Це означає, що підприємствам не потрібно самостійно створювати ці складні послуги та інструменти або інвестувати в них значні кошти. Натомість вони можуть отримати інструмент AIaaS від хмарного постачальника, заплативши за підписку.

У минулому розробка власних рішень ШІ для багатьох компаній була дорогою через брак передової інфраструктури, кваліфікованих розробників і ресурсів для підтримки досліджень.

Послуги AIaaS найкраще підходять для цих компаній і працюючих осіб, які хочуть використовувати ШІ для операцій, але не можуть дозволити собі створити інструмент ШІ самостійно. Натомість організації можуть інвестувати в підписки, щоб отримати ці інструменти ШІ через модель AIaaS. Це робить процес швидко доступним, настроюваним, масштабованим і гнучким.

Тепер компанії можуть розробляти власні моделі штучного інтелекту та інструменти для своїх потреб, але це супроводжується унікальними проблемами, такими як:

Сьогодні використання AIaaS зросло в різних секторах, від ІТ до охорони здоров’я, фінансів, банківської справи тощо, і очікується, що воно зростатиме ще більше.

Як працює AIaaS?

Хмарні постачальники, такі як Google, Microsoft і Amazon, використовують технологію AIaaS для створення корисних додатків, служб та інструментів, які можуть використовувати різні типи підприємств з різних галузей, сплачуючи постачальникам певну плату або оформляючи підписку.

Щоб скористатися такими послугами штучного інтелекту, компаніям або окремим особам не потрібно розробляти власну систему. Це допомагає їм заощадити багато часу, ресурсів і грошей.

Завдяки AIaaS компанії можуть запровадити потужність штучного інтелекту у свої бізнес-операції та робочий процес за допомогою інструменту AIaaS, за який вони заплатили через підписку. Таким чином, підприємства можуть використовувати інструмент, коли захочуть, якщо вони платять за нього та мають швидкий доступ до нього, оскільки все знаходиться в хмарі.

Хмарний постачальник керує доступом компаній до послуг через підключення SDK або API. Постачальники AIaaS розміщують ці інструменти штучного інтелекту та керують усім – від розробки, тестування та обслуговування до розгортання.

Переваги AIaaS

Економія витрат

Використання послуг AIaaS не вимагає від компаній значних початкових інвестицій. Це економічно вигідно для компаній, оскільки вам потрібно платити лише за послуги штучного інтелекту, якими ви будете користуватися скільки завгодно довго, замість того, щоб робити величезні інвестиції у його створення всередині компанії.

Безпроблемне розгортання

Компанії хочуть чогось легкого та швидкого, і AIaaS робить саме це. Це один із найшвидших способів впровадження ШІ в будь-якій організації. Він підтримує легке розгортання настроюваних інструментів штучного інтелекту в бізнес-процесі для задоволення унікальних потреб.

автоматизація

За допомогою AIaaS такі завдання, як планування зустрічей, відповіді на схожі запити тощо, можна автоматизувати. Це значно економить гроші, сили та час.

Зведення до мінімуму залежності від технічних навичок

З AIaaS організаціям не потрібні кваліфіковані технічні експерти для створення складних служб і виконання всіх операцій вручну.

Платформа справді зручна, щоб подбати про це. Це допомагає хмарним провайдерам швидко створювати додатки та розгортати їх для підприємств, які можуть без зусиль їх використовувати. Крім того, безкодовий фреймворк, інтегрований в AIaaS, значно збільшує ресурси компанії.

Підвищена доступність

ШІ як послуга (AIaaS) допомагає підвищити доступність, оскільки все знаходиться в хмарі, до якого ви можете швидко отримати доступ на своєму комп’ютері чи смартфоні кількома клацаннями миші. Ви можете використовувати інструменти та служби на основі штучного інтелекту, не розбираючись у дрібницях. Це також підвищує доступність, оскільки ви можете використовувати потенціал ШІ без крутої кривої навчання.

Як AIaaS прискорює розробку додатків?

У майбутньому розробка програмного забезпечення та додатків більше покладатиметься на ШІ. Розробка програмного забезпечення передбачає певні повторювані завдання, як-от тестування, перегляд коду, планування зустрічей, розподіл завдань, налагодження тощо.

Завдяки використанню попередньо навчених моделей AIaaS співробітники могли витрачати менше часу на ці виснажливі завдання. Вони можуть одночасно розподіляти ресурси, робочу силу та час на важливі завдання. Це прискорює життєвий цикл розробки програмного забезпечення.

Раніше розробникам доводилося писати великі шматки коду, щоб додати функціональні можливості до програми або запустити операції. Однак використання AIaaS усе спрощує. Деякі інструменти штучного інтелекту дозволяють розробникам підвищити продуктивність своєї роботи за допомогою машинного навчання та науки про дані.

Крім того, ви можете використовувати доступні шаблони кодування за допомогою AIaaS без необхідності писати все з нуля.

Хоча більшості малих і середніх підприємств бракує ресурсів для створення інструментів штучного інтелекту для їх операцій, AIaaS допомагає їм досліджувати абсолютно нову сферу розробки сучасного програмного забезпечення. Використовуючи AIaaS, організації тепер можуть досягти вищої продуктивності додатків зі зниженням витрат на розробку та підвищеною ефективністю.

Найважливіше те, що повна цифрова трансформація процесу розробки додатків за допомогою таких технологій, як AIaaS, є дуже корисною для оновлень безпеки програмного забезпечення.

Як AIaaS зменшує початкові інвестиції?

Власна розробка інструментів ШІ коштувала б компанії величезних ресурсів з точки зору високопродуктивного апаратного забезпечення; Наймання спеціалізованих кваліфікованих розробників ШІ та доступ до цих інструментів ШІ через AIaaS зменшить ці витрати.

AIaaS дотримується моделі підписки для монетизації. Надаючи доступ до послуг штучного інтелекту через модель підписки, AIaaS допомагає зменшити попередні інвестиції компаній.

У цій моделі компанія, яка використовує інструменти на основі штучного інтелекту (AIaaS) (надані сторонньою компанією), сплачує комісію щомісяця, щорічно або половину року, щоб продовжувати використовувати інструменти. Це вигідно для компаній, які використовують AIaaS, оскільки попередні інвестиції у створення додатків усуваються.

Такі витрати є суттєвою перешкодою для малого та середнього виробництва. AIaaS є надзвичайно економічно ефективною альтернативою для організацій, щоб отримати доступ до інфраструктури та інструментів штучного інтелекту та оплатити це за підпискою, яка в народі називається моделлю оплати за використання.

Доступ до AIaaS зменшує не лише початкові інвестиції, але й передбачувані операційні витрати компаній. Оскільки AIaaS працює в режимі підписки, організації можуть точно передбачити свої орієнтовні витрати на використання інструментів ШІ.

Коли ми говоримо про AIaaS, що працює в режимі підписки, це також включає інфраструктуру програмного забезпечення, підтримку та витрати на обслуговування послуги.

Як AIaaS допомагає розробникам працювати між доменами зі зниженою складністю?

Подолання кордонів між доменами, ймовірно, є ключовим вузлом сучасного світу розвитку технологій. AIaaS дає змогу розробникам пришвидшити процес розробки та зробити його безпроблемним, увібравши потужність штучного інтелекту в процес розробки, навіть не маючи значного досвіду в кожній області.

AI покращує якість розробки додатків, роблячи їх інтуїтивно зрозумілими та інтелектуальними. ШІ базується в основному на трьох піддоменах – машинне навчання, обробка мови та комп’ютерне зір. Розробникам досить важко мати професійні знання в кожній із цих сфер.

Для цього AIaaS дозволяє розробникам використовувати штучний інтелект у розробці, навіть не будучи спеціалістами в усіх областях. Інструменти штучного інтелекту також можуть полегшити судовий розподіл ресурсів і складність у кожній сфері. Крім того, AIaaS допомагає підвищити гнучкість і швидкість ітерації розробки проекту завдяки швидкому створенню прототипів.

Крім того, тепер тестування програмного забезпечення стало легшим за допомогою попередньо розроблених шаблонів тестування, доступних на певних платформах AIaaS. Штучний інтелект абсолютно універсальний і ідеально змінює правила гри для розробників, які бажають досліджувати інноваційні міждоменні рішення для розробки програмного забезпечення.

Деякі з найпопулярніших постачальників послуг AIaaS:

  • Amazon Web Services: також називається AWS, це один із найвідоміших постачальників послуг AIaaS. Він пропонує понад 200 послуг, включаючи рішення на основі ШІ.
  • Google AI: це веб-продукт від Google Cloud. Google також пропонує кілька інших продуктів і послуг на основі технологій штучного інтелекту, наприклад Google Lending DocAI.
  • Microsoft Azure AI: Azure NLP від ​​Microsoft — це популярна платформа штучного інтелекту, яка використовує машинне навчання та науку про дані.

Інші відомі постачальники:

Галузі, що використовують AIaaS

AIaaS починає ставати динамічною трансформаційною силою в кількох галузях. Готові до використання хмарні рішення, пропоновані AIaaS, роблять їх ідеальними для використання в кількох галузях, наприклад:

#1. Охорона здоров’я

Штучний інтелект розправляє свої крила в галузі охорони здоров’я, починаючи від підвищення якості обслуговування пацієнтів і закінчуючи технологічними медичними інноваціями. Кілька інструментів із популярного AIaaS допомагають обробляти й аналізувати великомасштабні геномні дані, ідентифікувати будь-які аномалії медичних зображень, отримані за допомогою рентгенівських променів і МРТ.

#2. Банківська справа та фінанси

Виявляти шахрайство та керувати ризиками стало легше завдяки передбачуваній потужності ШІ. AIaaS пропонує численні інструменти, які роблять процес перевірки у фінансовому секторі набагато суворішим, а також полегшують процес складання кращих інвестиційних планів.

#3. Індустрія програмного забезпечення

AIaaS допомагає швидше й точніше розробляти кілька програм і програм. Численні аналітичні засоби та сервіси на основі ШІ значно зменшують неефективність виробництва. Це дозволяє швидко розробляти зручні, ефективні та багатофункціональні програмні рішення.

Окрім цього, AIaaS також формує операційну основу низки інших галузей:

  • Енергетика та комунальні послуги
  • Ланцюг виробництва та постачання
  • Сільське господарство
  • Електронна комерція та роздрібна торгівля
  • Космічна наука

Застосування AIaaS

Обробка природної мови (NLP)

НЛП — це, мабуть, одне з найбільших і початкових ренесансів штучного інтелекту, яке дозволяє комп’ютерам розуміти, аналізувати, обробляти та реагувати на людські мови.

Найбільше NLP використовується у створенні наймоднішого Open AI GPT-3, який створює релевантний контент на основі будь-якої команди людської мови. Чат-боти та віртуальні помічники на основі ШІ також використовують подібну технологію.

MLaaS

MLaaS означає машинне навчання як послуга. Це хмарна технологія, така як AIaaS, яка допомагає організаціям створювати інструменти та послуги машинного навчання. Він широко використовується в діагностиці охорони здоров’я, розробці додатків і виявленні шахрайства.

Наприклад, Вершина ШІ це чудовий веб-продукт, побудований на моделях машинного навчання. Це чудовий інтерфейс для роботи з попередньо навченими нестандартними моделями. Vertex AI здебільшого використовував MLO для керування робочим навантаженням ML, а також створював чудові програми. Такі переваги, як скорочення витрат на розробку та навчання, є ключовими USP.

Комп’ютерний зір

Computer Vision використовує AI для інтерпретації візуальної інформації та пошуку зображень. Функція Amazon Recognition автоматизує аналіз відео та пошук розпізнавання зображень за допомогою комп’ютерного бачення на базі штучного інтелекту.

Попередньо налаштовані моделі API комп’ютерного бачення, які можна налаштувати, є великою перевагою AIaaS і допомагають миттєво аналізувати та передавати потокові зображення та відео. Використовуючи цей сервіс, компанії можуть скористатися аналізом зображень і відео, керованим штучним інтелектом, не створюючи інструменти ШІ з нуля.

Прогнозна аналітика

AIaaS полегшує прогнозну аналітику, використовуючи алгоритми машинного навчання для виявлення закономірностей в історичних даних, що дозволяє організаціям прогнозувати майбутні тенденції та результати. Це безцінне значення в таких галузях, як фінанси, роздрібна торгівля та маркетинг, де прийняття обґрунтованих рішень ґрунтується на точних прогнозах.

Наприклад, такі платформи штучного інтелекту, як Google AI, пропонують можливості прогнозної аналітики, які дають змогу компаніям створювати, розгортати та контролювати прогнозні моделі в масштабі. Завдяки інтеграції AIaaS для прогнозної аналітики компанії можуть оптимізувати свої операції, управління запасами та стратегії орієнтації на клієнтів.

Персоналізовані рекомендації

AIaaS дозволяє надавати персоналізовані рекомендації шляхом аналізу поведінки та вподобань користувачів. Це широко використовується в електронній комерції, потокових службах і контент-платформах для підвищення залученості та задоволення користувачів.

Система рекомендацій Netflix є яскравим прикладом AIaaS у дії. Використовуючи алгоритми машинного навчання, він аналізує минулі взаємодії та вподобання глядачів, щоб запропонувати відповідні фільми та шоу. Такі персоналізовані рекомендації не тільки покращують взаємодію з користувачем, але й сприяють лояльності та утриманню клієнтів.

Роботизована автоматизація процесів (RPA)

Роботизована автоматизація процесів, часто інтегрована в пропозиції AIaaS, автоматизує рутинні та повторювані завдання, імітуючи взаємодію людини з цифровими системами. RPA спрощує робочі процеси, зменшує людські помилки та підвищує ефективність роботи в різних галузях.

Наприклад, у фінансах RPA можна використовувати для автоматизації введення даних, обробки рахунків-фактур і завдань узгодження. Завдяки впровадженню RPA (як частини AIaaS) організації можуть досягти значної економії часу та коштів, перенаправляючи людські ресурси на більш цінні види діяльності.

Аналіз емоцій і настроїв

Рішення AIaaS пропонують аналіз емоцій і настроїв, потужний інструмент для розуміння почуттів і думок клієнтів. Аналізуючи текстові, аудіо- чи відеодані, ШІ може визначити емоційний тон взаємодії, дозволяючи компаніям оцінювати задоволеність клієнтів, виявляти потенційні проблеми та вдосконалювати свої стратегії.

Це дуже цінно в таких галузях, як маркетинг і обслуговування клієнтів.

Наприклад, компанії можуть використовувати аналіз настроїв для моніторингу розмов у соціальних мережах і коригування своїх кампаній у режимі реального часу. Інтеграція цієї можливості через AIaaS дає компаніям можливість приймати обґрунтовані рішення, які резонують з їхньою аудиторією, покращують сприйняття бренду та, зрештою, стимулюють розвиток бізнесу.

Висновок

Оскільки ландшафт AIaaS продовжує розвиватися, бути в курсі останніх досягнень і найкращих практик буде мати вирішальне значення для максимізації його переваг. Впровадження AIaaS може дати компаніям змогу розблокувати нові можливості для підвищення ефективності, стимулювати інновації та отримати конкурентну перевагу на ринку.

Очікується, що до 2030 року ринок AIaaS досягне свого піку 43,29 мільярда доларів США з річним приростом 25,8%. AIaaS – це галузь, яка швидко розвивається, і вона демонструє всі ознаки яскравого, багатообіцяючого майбутнього.

Ви також можете дослідити відмінності та застосування між прогностичним і генеративним ШІ.