Як робити рукописні нотатки на iPad за допомогою Apple Pencil

Categories:

Apple Pencil – це універсальний інструмент для вашого iPad. Ви можете використовувати його не тільки для (віртуального) малювання, малювання чи розфарбовування, ви також можете робити нотатки та малювання. Ось як робити рукописні нотатки на iPad.

Сумісність Apple Pencil

Apple Pencil доступний у двох різних моделях. Apple Pencil першого покоління має круглу форму і вперше був представлений з оригінальним iPad Pro. Він також містить роз’єм Lightning під ковпаком для зарядки.

Ось список усіх iPad, які підтримують Apple Pencil першого покоління на момент написання:

iPad Air (3-го покоління)
iPad mini (5-го покоління)
iPad Pro 12,9 дюйма (1-го або 2-го покоління)
iPad Pro 10,5 дюймів
iPad Pro 9,7 дюйма
iPad (6 покоління)
iPad 10,2 дюйма (7-е покоління)

Apple Pencil другого покоління трохи менше, з одним плоским краєм. Тепер він магнітно фіксується на краю iPad Pro і заряджається бездротовим способом.

Аксесуар підтримується лише на наступних моделях iPad Pro з Face ID (знову ж таки, на момент написання):

iPad Pro 11 дюймів (моделі 2018 і 2020 років)
iPad Pro 12,9 дюйма (моделі 2018 і 2020 років)

Як робити рукописні нотатки на iPad за допомогою програми Notes

Почати робити нотатки на iPad досить просто, оскільки вам навіть не потрібно завантажувати програму. Просто використовуйте вбудовану програму Notes на своєму iPad.

  Як зупинити збір даних про місцезнаходження з вашого телефону на Картах Google

Відкрийте програму «Нотатки» на своєму iPad і створіть нову нотатку. Звідти натисніть кнопку Розгорнути, щоб розгорнути нотатку на весь екран.

Тепер ви можете натиснути кінчиком Apple Pencil на екран, щоб увійти в режим рукописних нотаток. У нижній частині екрана з’являться інструменти малювання.

Полотно тепер ваше. У нотатці можна малювати, писати або вводити будь-що. Коли ви робите нотатки за допомогою Apple Pencil, проводьте пальцем вгору або вниз.

З інструментів малювання першим є інструмент «Перо». Торкніться його, щоб побачити параметр товщини пера та прозорості. Ви можете зробити те ж саме для наступних двох інструментів, які є маркером та олівцем.

Якщо у вас Apple Pencil другого покоління, ви можете двічі торкнутися кнопки дії, щоб перейти до гумки. Ви також можете налаштувати кнопку «Дія», щоб замість цього перейти до останнього використаного інструменту.

Четвертий інструмент — гумка. Торкніться його, щоб перетворити ваш Apple Pencil на ластик. Наведіть Apple Pencil на все, що ви хочете стерти.

П’ятий інструмент — інструмент виділення в стилі ласо. (Можливо, користувачі Photoshop знайомі з ним.) Коли інструмент вибрано, ви можете обвести елементи, щоб вибрати їх. Після вибору ви можете переміщати їх пальцем. Це може бути хорошим способом для вас перемістити каракулі в інше місце.

Останній інструмент у наборі – Лінійка. Після того, як ви виберете його, ви побачите велику лінійку в області нотаток. Ви можете використовувати два пальці для переміщення лінійки та зміни кута.

  Як приєднатися до зустрічі Microsoft Teams без програми

Рухайте пальцями, і ви побачите, що лінійка фіксується під певними кутами, наприклад 45 градусів, 90 градусів тощо. Після того, як ви скористаєтеся лінійкою, знову торкніться значка, щоб позбутися від нього.

З правого краю ви побачите засіб вибору кольору. Ви побачите п’ять поширених кольорів, які ви можете вибрати, або ви можете натиснути на піктограму вибору кольору, щоб вибрати з усіх доступних відтінків.

Тепер, коли ви знаєте всі інструменти, почніть писати за допомогою Apple Pencil.

Після того, як ви закінчите писати, ви знайдете приховану приємну перлину. Додаток Apple Notes має вбудовану функцію розпізнавання рукописного введення. Отже, якщо ваш почерк розбірливий, Apple повинна мати можливість їх розпізнавати та індексувати.

Це означає, що ви можете шукати текст у своїх рукописних нотатках. Щоб перевірити це, перейдіть до поля «Пошук» і спробуйте знайти щось у своїй рукописній нотатці.

Крім того, вам навіть не потрібно розблокувати iPad, щоб почати робити рукописні нотатки. Просто торкніться заблокованого екрана iPad за допомогою Apple Pencil. Це створить нову порожню нотатку, в якій ви зможете почати писати. Пізніше ви зможете розблокувати свій iPad, щоб зберегти нотатку.

Ви можете налаштувати функцію в програмі «Налаштування», перейшовши до розділу «Примітки» > «Доступ до нотаток із заблокованого екрана».

Пишіть акуратно, використовуючи лінії та сітки

Коли ви почнете використовувати програму Notes для створення рукописних нотаток, ви зрозумієте, що ваші рукописні нотатки є досить випадковими. Є один спосіб зробити речі акуратними. Коли ви вперше створюєте порожню нотатку, торкніться кнопки Поділитися. У ньому буде показано єдиний параметр «Лінії та сітки». (Ви також знайдете цю опцію на аркуші Спільний доступ.)

  Як зробити KDE Plasma 5 схожою на Ubuntu Unity

У спливаючому вікні виберіть потрібний вид ліній або макета сітки.

Тепер це стане фоном вашої нотатки, що значно полегшить писати прямими лініями.

Альтернативні параметри програми Note

Програма Apple Notes — це гарне місце, щоб розпочати роботу з рукописними нотатками на iPad, але якщо ви хочете отримати більше функцій, вам доведеться подивитися одну з багатьох сторонніх програм у App Store. Ось наші рекомендації.

GoodNotes 5 (7,99 дол. США)

GoodNotes 5 — найуніверсальніший додаток для нотаток, коли справа доходить до Apple Pencil. Ви можете налаштувати практично кожну частину інтерфейсу рукописних нотаток. Ви можете перемикатися між різними стилями пера та напрямком прокручування. До нотатки можна додати фігури, зображення та текст. Додаток поставляється з безліччю шаблонів, а також є функція, яка дозволяє збільшити масштаб до певної частини сторінки.

Відмітність (8,99 доларів США)

Notability — популярний додаток для записів серед студентів. Він дає змогу записувати аудіо, друкувати нотатки та робити рукописні нотатки в одному інтерфейсі. Крім того, він може синхронізувати аудіо разом із вашими нотатками, що зручно під час перегляду. Ви також можете імпортувати та коментувати PDF-файли та працювати над двома нотатками пліч-о-пліч.

Якщо у вас є iPad Pro і новіший Mac, ви можете підключити свій iPad до свого Mac і перетворити його на повністю функціональний додатковий дисплей і планшет для малювання (з підтримкою Apple Pencil) за допомогою нової функції Sidecar в macOS Catalina і iPadOS.