Як робити кращі фотографії з Live View на камеру

Categories:

Однією з функцій камери, яку багато фотографів недостатньо використовують, є екран Live View на задній панелі. Хоча вирівнювати знімок за допомогою Live View повільніше, ніж просто дивитися у видошукач, є кілька переваг. Давайте подивимося, як можна використовувати екран Live View, щоб робити кращі фотографії.

Перегляньте все зображення

Чи робили ви коли-небудь фотографію, дивлячись у видошукач, де ви обережно вирізали частину відволікання на самому краю кадру, а потім, коли ви подивилися на фотографію пізніше, все, що відволікало було, все ще залишається на краю зображення? Причина цього в тому, що видошукач вашої камери показує лише більшу частину зображення. Як правило, це приблизно 95% (або 98% для кращих камер). Ось як це виглядає.

Хоча зазвичай це не так вже й багато, це означає, що вам іноді доведеться обрізати хороші пікселі, щоб позбутися від відволікання, якого ви не бачили у видошукачі. На екрані перегляду в реальному часі ви завжди бачите ціле зображення.

  Чи безпечно використовувати зарядний пристрій іншого ноутбука на своєму ноутбуці?

Подивіться, як все виглядатиме насправді

Ви не тільки бачите все зображення, але й краще бачите речі, як вони виглядатимуть на кінцевому зображенні. Видошукач показує світло, яке потрапляє у вашу камеру і відбивається від дзеркала до вашого ока. Щоб через нього проникало достатньо світла, діафрагма залишається широко відкритою. Ви не побачите, чи правильно експоновано ваше зображення або як виглядає глибина різкості — принаймні, доки не натиснете кнопку попереднього перегляду DOF.

На екрані перегляду в реальному часі ваша камера відображає, як насправді буде виглядати фотографія — або, принаймні, дуже гарне її наближення. При більших витримках на екрані живого перегляду не відображатиметься розмиття в русі.

Збільште масштаб, щоб отримати фокус

Один із найкращих способів сфокусуватися саме там, де ви хочете — принаймні для об’єктів, які не рухаються — це фокусування вручну за допомогою екрана Live View. Встановіть камеру на штатив, переключіть об’єктив на ручне фокусування, а потім натисніть кнопку збільшення на задній панелі камери, доки не досягнете максимального масштабування — зазвичай це 10-кратне.

  Як вимкнути комп'ютер з телефону

Тепер ви можете ретельно налаштувати фокус. По суті, це єдиний спосіб зробити гарні зіркові фотографії.

Працюйте в темряві або з фільтрами ND

У темні ночі або коли ви використовуєте фільтри нейтральної щільності, оптичний видошукач стає майже марним. Через це нічого не видно. Однак за допомогою екрана Live View ви можете збільшити значення ISO до 12800 або навіть 25600.

Попередній перегляд буде виглядати досить шумно і погано, але, якщо є невелика кількість світла, він повинен дати вам достатню кількість огляду, щоб сфокусуватися та скласти кадр. Просто не забудьте потім зменшити ISO.

Перегляд живої гістограми

Гістограма — це дійсно корисний інструмент для того, щоб побачити, як рівні світла розподіляються у ваших зображеннях. Я прихильник того, щоб час від часу перевіряти гістограми ваших зображень, щоб переконатися, що ви не розбиваєте світлі ділянки або не розбиваєте тіні.

Коли ви знімаєте за допомогою Live View, ви навіть можете переглянути гістограму в реальному часі, коли вибудовуєте знімок: зазвичай, торкніться інформації кілька разів, і вона з’явиться. Це чудова техніка, якщо ви фотографуєте десь, рівень освітлення постійно різко змінюється.

  Як вирівняти текст всередині таблиць у Microsoft Word

Екран Live View дійсно зручний для повільних, навмисних форм фотографії, наприклад пейзажів. Точне фокусування, правильний попередній перегляд і гістограма дозволяють робити кращі фотографії. Це не означає, що видошукач не позбавлений свого використання: він швидше, краще працює при яскравому освітленні і набагато легше, коли ви тримаєте камеру в руках. Однією з найцікавіших речей бездзеркальних камер є те, що їхні електронні видошукачі поєднують переваги обох.