Як робити гарні фотографії під дощем (та в інших мокрих ситуаціях)

| | 0 Comments| 2:56 AM
Categories:

Щоб зробити фотографії, не потрібно чекати ясних сонячних днів і гарної погоди. Насправді, вихід під час дощу – це чудовий спосіб отримати дійсно цікаві кадри, якщо ви доглядаєте за своєю камерою. Ось як це зробити успішно.

Зйомка під дощем — найпростіший спосіб промокнути під час фотографування, але він не єдиний. Усі прийоми, поради та прийоми, які я обговорюю в цій статті, також застосовуються, якщо ви знімаєте хвилі, що розриваються, робите довгі витримки струмків чи водоспадів, чи іншим чином просто просочуєтеся з камерою в руках.

Чому мокрі ситуації чудово підходять для фотографій

Ця фотографія будівлі в Молдові набагато цікавіша через відображення і притулок туристів.

Легко зробити такі ж фотографії, як і всі інші. Просто йдіть в ті самі місця, в той самий час (часто захід сонця), що й інші, і знімайте. Перевіряти цей обліковий запис Instagram щоб побачити, як погано це може стати.

Але також досить легко зробити оригінальні, креативні фотографії. Просто знімайте там, де інші люди не роблять, або коли вони цього не роблять — ось чому дощові дні можуть бути корисними для фотографії. Якщо всі інші ховаються в приміщенні або уникають занадто близько наближатися до бризок води, це можливість для вас зробити постріл, який вони не зроблять.

Вологі дні також створюють цікавіші фотографії. Дощ і волога земля додають різні елементи до ваших знімків. Відображення в калюжах можуть дати вам нові перспективи та ракурси, з якими можна грати, і часто створюють настроючу атмосферу.

  Як використовувати функцію FREQUENCY в Excel

Тепер давайте розглянемо, як це можна зробити ефективно.

Збережіть вашу камеру в безпеці й придатності до використання

Ой, подивіться на маленьку дощовик моєї камери.

Вода – це пекло для фотообладнання. Він не тільки може потрапити всередину і пошкодити тендітну електроніку вашої камери, але й лише кілька крапель води на вашому об’єктиві можуть унеможливити фотографування. Якщо ви хочете фотографувати під дощем, ви повинні приділити серйозну увагу тому, щоб ваше спорядження було безпечним, сухим і придатним для використання.

Ось кілька порад:

Тримайте камеру в захищеності: зберігайте камеру в надійній сумці, стійкій до погодних умов, коли не користуєтесь нею. Пластиковий пакет для сміття підійде якнайкраще, але правильний рюкзак з дощовиком — найкращий варіант. До речі про дощовики. . .
Отримайте дощовик для вашої камери: деякі професійні камери герметичні, але більшість споживчих моделей ні. Вони не зламаться, якщо ви потрапите на них кілька крапель води, але ви все одно не повинні дозволяти їм намочити. Дощовик для камери (наприклад, Оболонка від Peak Design) дозволить захистити вашу камеру від найгіршої погоди під час її використання.
Станьте під укриттям: коли можете, встаньте під тентом або виступом. Це зробить вас і вашу камеру щасливішими. Ви також можете стріляти з вікон або з автомобіля, якщо хочете залишатися сухими. Парасольки працюють, але вони доставляють зайві клопоти, особливо якщо вітер. Те, що ви фотографуєте дощ, не означає, що ви повинні промокнути.
Це було чудове місце для фото, але через те, що передня частина мого об’єктива була промокла, я не зміг його зняти. Я досі роздратований. Тримайте передню частину об’єктива чистою: якщо ви цього не зробите, ви не зможете зробити пристойні фотографії. Навіть кількох крапель достатньо, щоб зіпсувати ваші кадри, тому робіть усе можливе, щоб захистити його від погоди. Залиште кришку об’єктива надітою і, знімаючи її, наведіть камеру подалі від дощу, якщо ви не знімаєте. Також використовуйте бленду об’єктива.
Візьміть із собою засоби для чищення лінз. Кілька ганчірок з мікрофібри стануть у нагоді, щоб витерти невеликі крапельки з об’єктива. Для більших крапель або плям вам знадобиться спрей для чищення лінз або серветки для лінз.
Працюйте швидко: якщо ви не захищені належним чином, зробіть знімок, а потім якнайшвидше закрийте камеру або направте її подалі від дощу. Якщо ви робите занадто багато кадрів, ваша камера, швидше за все, намокне.
Дайте камері висохнути. Повернувшись додому, не просто кладіть своє спорядження в сумку чи шафу. Тривала волога може пошкодити його так само, як і дощ. Ви навіть можете закінчити грибок, що росте у ваших лінзах.

  Як приховати папки Gmail від поштового клієнта на комп’ютері

Гарні фотографії

Зйомка під дощем не означає, що вам потрібно промокнути (хоча зазвичай так і буде).

Якщо ваша камера належним чином захищена, ви можете приступити до найцікавішої частини — зйомки чудових фотографій! Ось кілька речей, які слід пам’ятати:

Досить просто бути там. Серйозно, просто виходячи в цікавішу погоду, ви виконуєте більшу частину важкої роботи. Пограйте і довіртеся своєму оку, і ви обов’язково отримаєте щось хороше.
Використовуйте вищу ISO, ніж зазвичай: коли навколо темні дощові хмари, працювати з ним менше світла. Ознайомтеся з іншими нашими порадами щодо роботи при слабкому освітленні, як-от використання ширшої діафрагми.
Знайдіть способи показати краплі дощу: краплі води важко вловити, тому шукайте ситуації, в яких ви можете їх виділити. Потужне підсвічування, скляні панелі та просто наближення до об’єктів дозволять вам зафіксувати краплі дощу на своїх фотографіях. Ви навіть можете використовувати невелику кількість спалаху, щоб висвітлити краплі перед вами.
Експериментуйте з витримкою: якщо вони помітні, більша витримка може заморозити краплі дощу на місці, тоді як менша витримка дозволить їм розмиватися під час руху кадру.
Шукайте відображення: вони пропонують спосіб досліджувати речі під різними кутами. Але будьте обережні: вони також можуть відображати речі, які погіршують ваш імідж.
Це було б дуже нудне фото в сонячний день. Скористайтеся настроєм: під час дощу часто темно й сіро, тож скористайтеся цим! Це чудовий час, щоб спробувати також чорно-білу зйомку.
Світло може робити цікаві речі після дощу, а вологий ландшафт також має гарну текстуру. Залишайтеся після дощу: волога земля пропонує чудову текстуру та колір для зйомки, а в похмурі дні часто найкраще освітлення. Тож продовжуйте знімати, коли люди та сонячне світло знову з’являться.

  Як вимкнути (і увімкнути) JavaScript в Google Chrome

Немає такої речі, як погана погода для фотографування, тільки непідготовлені фотографи. Незалежно від того, чи то гарний сонячний день, чи то відра дощу, можна зробити цікаві та оригінальні фотографії.

Сподіваємося, тепер ви зрозуміли, що чим гірша погода, тим легше знайти креативніші кадри. Тож нехай невеликий дощ не завадить вам зробити фотографії — просто захистіть свою камеру, і ви отримаєте задоволення.