Як редагувати PPA в Linux Mint

Ви користувач Linux Mint? Вам потрібно з’ясувати, як редагувати свої PPA у вашій системі, але не знаєте, що робити? Ми можемо допомогти! Дотримуйтесь цього посібника, коли ми розглянемо, як редагувати PPA в Linux Mint!

  редагувати PPA в Linux Mint

Редагувати PPA в Linux Mint – GUI

Якщо ви користуєтеся Linux Mint, швидше за все, ви не дуже любите працювати з терміналом. На щастя, в Linux Mint можна редагувати PPA за допомогою графічного інтерфейсу. Ось як це зробити.

Спочатку натисніть клавішу Win на клавіатурі, щоб відкрити вікно пошуку на Cinnamon, Mate або будь-якому робочому столі Linux Mint, який ви використовуєте. Звідти введіть «Джерела програмного забезпечення».

Якщо ви не можете знайти програму в результатах пошуку, натисніть Alt + F2, щоб відкрити меню швидкого запуску. Після цього введіть команду pkexec mintsources і натисніть клавішу Enter, щоб відкрити її.

Коли ви перебуваєте в програмі «Джерела програмного забезпечення» в Linux Mint, ви побачите кілька різних варіантів на вибір. Існують «Офіційні репозиторії», «PPA», «Додаткові сховища», «Ключі аутентифікації» та «Обслуговування».

Щоб відредагувати (а також увімкнути, вимкнути або навіть додати нові джерела програмного забезпечення), знайдіть розділ «PPAs» і натисніть на нього. Ця область обробляє всі репозитории стороннього програмного забезпечення, які ви додаєте до Mint.

  Як відновити видалені файли в Linux за допомогою testdisk

Щоб додати новий PPA, натисніть кнопку «Додати» та додайте його. Щоб видалити його, натисніть «Видалити», а щоб відредагувати наявне репо, натисніть кнопку «Редагувати».

Завершивши редагування джерел програмного забезпечення в Linux Mint, закрийте програму.

Редагувати PPA в Linux Mint – Terminal

Інший спосіб редагувати список джерел програмного забезпечення в Linux Mint – це через термінал, відкривши папку /etc/apt/sources.list.d/. У цій області Linux Mint містить усі джерела програмного забезпечення. Кожен PPA, який ви додаєте до своєї системи, отримує свій файл у цій папці.

Щоб почати процес редагування, вам потрібно буде відкрити вікно терміналу на робочому столі Linux Mint. Натисніть Ctrl + Alt + T на клавіатурі або знайдіть «термінал» у меню програми та відкрийте його таким чином.

Відкривши вікно терміналу та готове до використання, скористайтеся командою CD та перейдіть до папки /etc/apt/sources.list.d/. Опинившись у цій папці, ви можете запустити команду ls, щоб переглянути вміст каталогу.

ls

Якщо у вас багато файлів PPA, там Квітень треба багато розібратися. Щоб полегшити це, ви можете поєднати команду ls з командою grep filter. Ви можете використовувати grep для сортування різних ключових слів.

  Як використовувати команду ar Linux для створення статичних бібліотек

Наприклад, якщо ви намагаєтеся знайти Mozilla Security PPA, ви повинні шукати команду нижче.

ls | grep "mozilla"

Видаліть PPA

Якщо ви хочете повністю видалити PPA з Linux Mint, ви можете зробити це прямо в папці за допомогою основних команд терміналу Bash. Щоб видалити один PPA із системи, почніть використовувати команду rm та вкажіть ім’я файлу PPA.

Наприклад, щоб видалити Mozilla Security PPA з Linux Mint (PPA, який забезпечує швидкі оновлення Firefox і Thunderbird), ви можете запустити команду rm разом із файлом «ubuntu-mozilla-security-ppa-focal.list».

cd /etc/apt/sources.list.d/
sudo rm ubuntu-mozilla-security-ppa-focal.list

Щоб видалити будь-який файл списку PPA зі свого ПК Linux Mint, просто замініть «my_ppa_file_here.list на файл PPA, який ви хочете видалити з Linux Mint (що знаходиться в /etc/apt/sources.list.d/.

cd /etc/apt/sources.list.d/

sudo rm my_ppa_file_here.list

Після того як ваш PPA буде видалено з Linux Mint, вам потрібно буде запустити команду оновлення. Ця команда гарантує, що Linux Mint знає, що старого PPA більше немає в системі.

sudo apt update

Після оновлення ваш PPA буде видалено.

  Як увімкнути масштабування HiDPi в Linux

Редагувати існуючий PPA

За допомогою терміналу можна редагувати будь-який існуючий PPA на Linux Mint. Для цього вам потрібно спочатку ввести каталог /etc/apt/sources.list.d/ за допомогою наведеної нижче команди CD.

cd /etc/apt/sources.list.d/

Звідси вам потрібно буде запустити команду ls, щоб переглянути вміст папки, щоб ви могли знайти її для редагування.

ls

Або для кращої фільтрації.

ls | grep "name of ppa"

Коли ви зрозумієте назву свого PPA, скористайтеся текстовим редактором nano для редагування PPA. Наприклад, щоб редагувати Mozilla Security PPA, потрібно ввести:

sudo nano ubuntu-mozilla-security-ppa-focal.list

У режимі редагування використовуйте текстовий редактор Nano, щоб налаштувати та змінити те, що вам подобається. Після завершення натисніть Ctrl + O, щоб зберегти його, і натисніть Ctrl + X, щоб вийти з редагування.

Використовуйте наведений нижче приклад команди, щоб редагувати будь-який PPA.

cd /etc/apt/sources.list.d/

sudo nano my-ppa-file.list

Додайте новий PPA

Додавання нового PPA до Linux Mint через термінал набагато, набагато простіше, ніж їх видалення чи редагування. Якщо ви хочете додати новий PPA до Linux Mint, просто скористайтеся командою add-apt-repository нижче.

sudo add-apt-repository ppa:my-ppa/ppa