Як редагувати відео

Оскільки доступно так багато відеовмісту, ви можете почати редагувати власні відео. Хоча це може здатися досить складною справою, насправді це не так, якщо ви використовуєте правильний набір інструментів.

Залежно від пристрою, який ви використовуєте для редагування відео, у вас будуть різні програми, які допоможуть вам із цим завданням. Звичайно, редагування відео доступне лише для комп’ютерів. Сьогодні смартфони досить потужні, щоб допомогти вам грати з вашими відео.

Як редагувати відео на iPhone

Редагувати відео, які ви знімаєте за допомогою iPhone, легко на iOS. Завдяки вбудованому додатку «Фотографії» ви можете обрізати відео лише кількома натисканнями.

Якщо ви випадково скористалися опцією «Зберегти відео», ви можете повернути своє відео до початкової довжини.

 • Відкрийте відредаговану версію відео в програмі «Фотографії».
 • Торкніться «Редагувати».
 • Торкніться «Повернути».
 • Торкніться «Повернутися до оригіналу», і все.

Як редагувати відео на Mac

На щастя, програма Apple Photos також доступна для комп’ютерів Mac OS X. Процес редагування відео таким способом дуже схожий на версію iOS.

 • Запустіть програму «Фотографії» на своєму Mac. Якщо у вас його немає на док-станції, скористайтеся Finder і знайдіть його в меню «Програми».
 • Тепер ви повинні побачити список ваших фотографій і відео. Двічі клацніть відео, яке потрібно відредагувати. Якщо відео, яке ви хочете редагувати, немає в цьому списку, просто скористайтеся опцією перегляду в програмі, щоб знайти його.
 • За допомогою миші або трекпада наведіть курсор на відеофайл.
 • Кнопка дії повинна з’явитися вгорі відео – це та, яка виглядає як гвинтик. Натисніть його.
 • Натисніть «Обрізати» у меню, що з’явиться.
 • Тепер з’явиться вікно редагування разом із часовою шкалою відео.
 • Використовуйте жовті повзунки, щоб встановити час початку та закінчення.
 • Зробивши це, ви можете попередньо переглянути нову версію свого відео, натиснувши кнопку відтворення.
 • Якщо ви задоволені редагуванням, натисніть кнопку «Обрізати», щоб зберегти зміни.

Якщо ви хочете скасувати обрізку, яку ви зробили, виконайте наведені нижче дії.

 • Відкрийте відредаговану версію відео в програмі «Фотографії».
 • Натисніть «Редагувати».
 • Натисніть кнопку дії, яка виглядає як гвинтик.
 • Натисніть «Скинути обрізку».

Як редагувати відео на пристрої Android

Що стосується пристроїв Android, програма Google Photos досить спроможна для базового редагування відео. Це дозволяє відтворювати будь-яке відео на вашому смартфоні або планшеті Android. Якщо у вас його ще немає на своєму пристрої, ви можете завантажити його з Google Play.

Оскільки Google Photos автоматично зберігає відредагований відео як новий файл, вам не доведеться турбуватися про те, що воно перезапише оригінальне відео.

Як редагувати відео на Chromebook

Якщо вам потрібні основні параметри редагування на Chromebook, ідеальним кандидатом стане додаток Google Photos. Щоб дізнатися, як обрізати відео таким чином, ознайомтеся з попереднім розділом, який описує редагування відео на Android.

Для тих, хто хоче зробити більше, ніж просто обрізати, їм доведеться використовувати сторонній додаток для редагування відео. Дві з найпопулярніших таких програм для Chromebook є PowerDirector і Kinemaster. На жаль, вам доведеться заплатити, щоб отримати повний набір функцій, які надають ці програми. Звичайно, обидві програми також мають безкоштовну версію, що надає вам більше функцій, ніж Google Photos.

PowerDirector — це програма для редагування, оптимізована для чудової роботи з Chromebook. Окрім базового редагування, він дозволяє додавати музику, ефекти, сповільнену зйомку та багато інших опцій. Порівняно з цим, Kinemaster є набагато потужнішим відеоредактором, але його також складніше навчитися використовувати. Однією з найкращих функцій є покадрове редагування, яке забезпечує професійне високоточне редагування.

Як редагувати відео на ПК з Windows 10

Windows 10 має вбудовану програму «Фотографії», яка містить багато корисних функцій редагування відео. Якщо ви хочете обрізати занадто довге відео, ця програма робить це дуже легко.

Крім цього, ви можете використовувати багато інших відеоредакторів, деякі безкоштовні, деякі ні. Все залежить від того, скільки редагування ви плануєте зробити і на якому рівні. Наприклад, Творець фільму це безкоштовна програма, яка надає деякі основні функції редагування. Але якщо ви плануєте редагувати багато відео з різними кліпами, вставками зображень, аудіоміксами, ефектами, переходами тощо, то для цього вам знадобиться професійний інструмент. Одним з найкращих професійних додатків у галузі є Adobe Premiereщо, на жаль, зовсім не дешеве.

Як редагувати відео за допомогою онлайн-сервісу

Якщо вам час від часу потрібно обрізати відео або два, то, мабуть, найкращим рішенням є онлайн-редактори відео. Ці веб-сайти дають змогу безкоштовно редагувати відео. Це досить гідне рішення в порівнянні з програмами, які потрібно встановити.

Деякі з найпопулярніших таких веб-сайтів Clipchamp, WeVideoі Adobe Spark. Усі вони надають кілька гідних варіантів редагування відео безкоштовно. Тому обов’язково перегляньте кожен з них, щоб знайти той, який найкраще відповідає вашим потребам.

Як редагувати відео для YouTube

Будучи найбільшою відеоплатформою в Інтернеті, YouTube зрозумів, наскільки важливо дозволяти своїм користувачам редагувати відео. Хоча він не надає розширених функцій редагування, його цілком достатньо, щоб обрізати відео та вилучити певні розділи з середини.

Звичайно, першим кроком є ​​завантаження відео на YouTube за допомогою облікового запису Google. Зробивши це, перейдіть до списку своїх відео та натисніть «Редактор» у меню ліворуч. Тепер ви побачите своє відео та часову шкалу під ним. Використовуйте опцію «Обрізати», щоб змінити початкову та кінцеву позиції вашого відео. Щоб видалити середню частину відео, скористайтеся опцією «Розділити».

Коли ви закінчите, ви можете зберегти зміни до вихідного відео або створити нове відео на основі щойно внесених змін.

Як редагувати відео для Instagram

Якщо вам потрібно редагувати відео для Instagram, ви можете використовувати багато програм для редагування. У списку нижче ви можете знайти чотири програми, які є досить популярними і мають пристойний набір функцій.

 • InShot – Обріжте, виріжте та розділіть відео. Включає фільтри та ефекти, а також уповільнену та прискорену зйомки. Ви також можете додати наклейки, текст і музику.
 • Quik – Quik, створений GoPro, дозволяє імпортувати відео з будь-якого джерела та в різних форматах. Ви можете додати текст, музику, накладки, смайли та багато інших наворотів до свого відео.
 • Magisto – Цей використовує силу штучного інтелекту, щоб допомогти вам створювати відео, які дійсно популярні. Як і інші програми з цього списку, він може додавати анімацію, текст, музику та фільтри до ваших відео.
 • Adobe Premiere Rush – Однією з головних особливостей програми Adobe є те, що вона синхронізує все, що ви робите, у спеціальному хмарному сховищі. У цьому чудово те, що це дозволяє редагувати те саме відео з будь-якого пристрою, який ви використовуєте.

Варто зазначити, що InShot, Quik і Magisto вимагають оплати передплати, щоб використовувати повний набір їх функцій. З іншого боку, Adobe Premiere Rush абсолютно безкоштовний, але він має обмеження в 2 Гб для вашого хмарного сховища. Якщо вам потрібно більше, за це доведеться заплатити.

Як редагувати відео для TikTok

TikTok є другою за популярністю платформою для обміну відео сьогодні, відразу після YouTube. Хоча TikTok має вбудований відеоредактор, вам знадобиться додаток, щоб створювати відео, які дійсно випливають. Ось деякі з популярних програм, які ви повинні спробувати.

Легко редагувати відео

Тепер, коли ви знаєте, як редагувати відео незалежно від платформи, яку ви використовуєте, настав час зайнятися творчістю. Незалежно від того, чи хочете ви обрізати домашнє відео чи підготувати привабливу презентацію в соціальних мережах, у вас є інструменти для цього.

Вам вдалося відредагувати потрібне відео? Який додаток ви вважаєте найзручнішим для редагування відео? Будь ласка, поділіться своїми думками в розділі коментарів нижче.