techukraine.net Windows Як редагувати автовиправлення та словник на Windows 10

Як редагувати автовиправлення та словник на Windows 10

| | 0 Comments| 2:10 AM
Categories:

У Windows 10 передбачено загальносистемне автовиправлення та перевірку орфографії. Ви б не знали, що це так, оскільки він не ввімкнено за замовчуванням і тому, що він працює в дуже кількох програмах. Він працює в OneNote, Edge та в Internet Explorer. Якщо ви користуєтеся цими програмами та виявили кілька інших, де можна виконувати автоматичне виправлення та/або перевірку орфографії, вам може знадобитися час від часу редагувати автовиправлення та словник. Ось як.

Редагувати автовиправлення та словник

Тут знаходяться файли, в яких Windows 10 зберігає всі свої записи автовиправлення та свій словник;

 %AppData%MicrosoftSpelling

Для кожної мови, яку ви додали або додавали до своєї системи, буде окрема папка. Автовиправлення та словник для кожної мови ведуться окремо.

  Як встановити зображення Windows Spotlight як шпалери в Windows 10

У кожній мовній папці ви знайдете три файли;

default.acl
default.dic
default.exc

Усі три файли можна редагувати в Блокноті або в будь-якому іншому текстовому редакторі, як-от Notepad++. Але перш ніж ви зможете редагувати ці файли, вам потрібно знати, для чого вони призначені.

Файл default.acl містить слова, які автоматично виправляються. Файл за замовчуванням.dic є файлом словника. Файл default.exc містить список слів, які виключені з автовиправлення.

Тепер, коли ви знаєте, який файл для чого призначений, ви можете почати їх редагувати. Вам слід залишити файл default.dic, якщо ви не додали неправильний виняток до свого словника. Якщо є, просто відкрийте файл, видаліть неправильний запис і збережіть його.

  Як налаштувати програму новин у Windows 10

Якщо ви хочете визначити слово з автовиправленням, відкрийте файл default.acl у блокноті. Введіть слово та його виправлення у такому форматі;

Синтаксис

incorrect word | correct word

Приклад

teh | the

Якщо ви коли-небудь захочете переглянути слова за замовчуванням, які ви додали до свого словника, і не захочете відкривати ці файли, ви можете скористатися програмою Налаштування.

Відкрийте програму «Налаштування» та перейдіть до групи налаштувань «Конфіденційність». Виберіть Персоналізація введення тексту та введення та натисніть Переглянути словник користувача. На наступному екрані ви побачите список слів, які ви додали до словника, а також кнопку «Очистити словник», яка видалить з нього ваші користувацькі зміни.

  Як зупинити Windows 10 від оновлення драйверів

Якщо ви хочете видалити лише вибрані записи, вам доведеться відредагувати файли, про які ми згадували раніше. Однак це відносно простий процес, якщо ви робите багато редагування файлів, добре б створити їх резервну копію, перш ніж вносити будь-які зміни, і пам’ятайте, що ці файли є окремими для кожної мови, яку ви додаєте до Windows. 10.