Як піратство покращує легальні потокові послуги

Ми схильні розглядати піратство як антитезу Netflix, Hulu, Spotify або Prime Video. Але, як виявилося, ви можете подякувати безжальним цифровим піратам за низьку ціну та високу якість ваших улюблених потокових сервісів.

Потокове передавання, створене піратством

Без піратства не було б потокового передавання. Або, принаймні, він існував би лише в якійсь бастардованій формі. Це смілива заява, але якщо ви подивитеся на історію потокового передавання, зв’язок здається цілком очевидним.

Почнемо з iTunes. Хоча iTunes не є потоковим сервісом, це, можливо, перший справжній попередник таких служб, як Spotify. І вгадайте що, його початок було прямою відповіддю на піратство.

У 90-х і на початку 2000-х років звукозаписні компанії встановлювали смішно високі ціни на компакт-диски. Їхня ідея полягала в тому, що якщо людям подобається хіт-сингл, то вони виклали б 20 доларів (близько 30 доларів з урахуванням інфляції) за компакт-диск лише для володіння синглом.

Звичайно, ця бізнес-модель не може працювати в цифровому форматі. У цифровому магазині люди можуть придбати хіт-сингл і не купувати цілий альбом. Тому звукозаписні компанії уникали цифрових послуг, як від чуми. У відповідь піратство процвітало. Послуги P2P, як Napster зробили музику безкоштовною для всіх, а індустрія звукозапису все ще хилиться від потрясінь.

Apple побачила це як можливість і створила iTunes, перший успішний магазин цифрової музики. Але врешті-решт iTunes повернув людей до піратства через свою дурну політику DRM (анти-шерінг), яка Стів Джобс відкрито ненавидять. У відповідь з’явилися такі сервіси, як Spotify, а решта – історія.

  Як примусово включити «темний режим» у будь-якому додатку для iPhone за допомогою Smart Invert

Через рік після запуску Spotify Netflix представив свої сервіси потокового відео, в основному для того, щоб заповнити подібну діру на ринку. DVD-диски коштували дорого (25-30 доларів США кожен), і навіть прокат відео був несправедливим (не кажучи вже про незручний) через масивні накладні витрати це пов’язано з керуванням таким магазином, як Blockbuster.

Піратство заохочує високоякісне потокове передавання

Ми витратили багато часу на скарги на кабельну підключення потокових сервісів. Оскільки потокове відео стає все популярнішим, вартість підписки зростає, потокові бібліотеки стають меншими, а більше компаній створюють ексклюзивні послуги. Не кажучи вже про те, що великі потокові сервіси іноді намагаються скоротити витрати, завдаючи шкоди користувачам.

У 2018 році Amazon тихо зменшила розміри своїх файлів Prime Video в половині. Очевидно, це знизило якість відео Prime Video, і це розлютило багатьох людей. І, як не дивно, найбільша (і найшвидша) відповідь надійшла від піратської спільноти.

Пірати, які володіють ноу-хау з копіювання відео, підтвердили злодіяння Amazon, перевіривши розміри файлів і бітрейт відео по всьому Amazon. Тільки люди, які хочуть вкрасти відео з потокових сервісів, знають, як це зробити. Потім вони поширили цю інформацію до преси, відмовилися від своїх акаунтів Prime і піратували високоякісні версії ексклюзивних відео Amazon.

Зрештою, Amazon скасував зміни якості відео, завдяки піратській спільноті. Якість потокового відео Amazon для всіх зросла. І хоча це дуже конкретний приклад піратства, що веде до високоякісної потокової передачі, є деякі менш конкретні приклади, які слід розглянути. Просто подивіться на нововиявлений (хоча й запізнілий) інтерес Netflix, Amazon та Hulu до потокового передавання 4K. Пірати вже деякий час були одержимі 4K (незважаючи на те, що загальнодоступні торрент-сайти мають деякі відеофайли низької якості), а потокові сервіси тільки починають завойовувати.

  Записуйте скрінкасти та зберігайте їх як високоякісні GIF-файли

Піратство знижує витрати на потокове передавання

Але пірати не просто одержимі якістю відео. Цілком природно, вони також одержимі цінами. І в світі потокового передплати ми постійно будемо платити більше за менше вмісту.

По суті, потокові сайти конкурують один з одним, пропонуючи ексклюзивний вміст. Але цей ексклюзивний контент коштує значної вартості. Коли на столі з’являється таке шоу, як «Друзі», компанії готові платити за це 100 мільйонів доларів для контракту. Це має сенс, Друзі це другий за популярністю зрештою, шоу на Netflix.

Але 100 мільйонів доларів – це тонна грошей. Втративши сотні мільйонів доларів на ексклюзивний контент, стрімінгові сайти змушені відшкодовувати витрати, підвищуючи ціни на підписку та розриваючи збиткові контракти.

Як ви, напевно, здогадалися, це заохочує людей до піратського вмісту. Щоразу, коли Netflix стає дорожчим, використання торрент-клієнтів, таких як BitTorrent, зростає. Хоча це може бути несправедливою (або законною) реакцією піратської спільноти, вона надсилає тихе повідомлення для потокових сайтів і медіа-корпорацій: вміст має бути доступним, а якщо це не так, ми не будемо платити за нього. .

Це одна з причин, чому Hulu і Disney+ так зосереджені на пропонуванні надійних, недорогих послуг. Навіть якщо потоковий сервіс змушений працювати зі збитками, щоб залучити клієнтів, принаймні, у нього більше відданих користувачів, ніж у його конкурентів. З часом потокові сайти та медіа-корпорації можуть нарешті послухати й відмовитися від ексклюзивних контрактів, які, чесно кажучи, перетворюють трансляцію на нове покоління кабельного телебачення.

  Як очистити кеш і файли cookie в Mozilla Firefox

Піратство дає нам доступ до нашої культури

Культурно релевантні фільми, як-от «Зоряні війни» та анімаційні класики Діснея, як відомо, важко дивитися вдома. Наприклад, «Білосніжка» від Disney доступна лише для трансляції Amazon за 18 доларів і далі Vudu за 15 доларів.

A frame of the

Давайте на секунду бути справжніми. Чи варто платити 15 доларів за фільм «Білосніжка» 82-річної давності на веб-сайті, який дотримується невдалої бізнес-моделі? Такі фільми, як «Білосніжка», надзвичайно важливі для нашої культури. Вони є наріжними каменями історії оповідання, анімації та кіно. І хоча такі студії, як Disney, заслуговують продовжувати заробляти гроші на класичних фільмах, звичайні люди також заслуговують займатися своєю культурою за розумною ціною. Неймовірно, як медіа-корпорації не розуміють цього.

На щастя, піратство спонукає студії робити фільми, пов’язані з культурою, більш відкритими. Через піратство Disney відмовляється від «сховища Діснея», щоб пропонувати всі свої фільми всього за 7 доларів на місяць на Disney+. Хіба це не цікаво? Два місяці з усією бібліотекою Disney коштують менше, ніж примірник Білосніжки на Vudu.

Зауважимо, що багато з цих старих, культурно релевантних фільмів мають бути у відкритому доступі. Якби не Дісней лобіював безглузді закони про авторське право у 80-х і 90-х роках, тоді ви могли б отримати доступ до тонни фільмів 20-го століття безкоштовно. Як і звукозаписні компанії, кіностудії практично заохочували піратство, перетворюючи наріжні камені культури в ексклюзивні, дорогі товари. Той факт, що піратство допомагає вирівняти ігрове поле, іронічний і дуже вдоволений. Сподіваємося, що в майбутньому піратство не знадобиться, але поки що воно тримає ситуацію під контролем.