Як підключити телефон Android до аудіосистеми автомобіля

Хочете насолоджуватися улюбленою музикою, подкастами чи аудіокнигами за кермом? Відповідь полягає в тому, щоб підключити телефон до автомобіля.

Але який найкращий спосіб відтворювати музику чи аудіо з телефону через автомагнітолу? Ми покажемо вам усі різні методи, як-от Bluetooth і USB, які дозволять підключити ваш телефон Android до автомобільної аудіосистеми.

Слухайте те, що хочете за кермом

Більшість із нас насолоджується музикою, коли ми їдемо за кермом, але часто радіо не грає мелодії, які вас захоплюють. Хоча компакт-диски є хорошим вибором, вони легко дряпаються, їх потрібно часто міняти, і продовжувати використовувати їх здається трохи застарілим. Отже, що ви можете зробити, якщо хочете відтворювати музику зі свого телефону в машині? Як підключити смартфон до автомагнітоли?

Якщо у вас є безпечне місце для встановлення телефону та необхідний діапазон (або кабель) для надсилання сигналу до вашої автомобільної аудіосистеми, ви можете використовувати пристрій Android для аудіорозваг під час водіння.

Зрештою, якщо ви збираєтеся використовувати Android, щоб знайти найближчу точку заряджання електроенергії та навігацію за допомогою програм GPS, тоді має сенс також покладатися на свій телефон для музики в автомобілі.

Наведені нижче параметри дозволять вам відтворювати музику, збережену на телефоні Android (або передану через нього), через типову автомобільну аудіосистему. Ми також виділили варіант, від якого вам слід уникати.

Не користуйтеся телефоном за кермом!

Хоча ми обговорюємо використання смартфона під час водіння, важливо розуміти, що це означає. Поки ви не дзвоните та не надсилаєте повідомлення, пристрій усе ще працює. Таким чином, відводити руку від керма й очі від дороги, щоб змінити трек, знайти нову радіостанцію, перейти між розділами аудіокниги чи завантажити новий подкаст, небезпечно. Це навіть незаконно в багатьох областях, як і відповіді на дзвінки чи текстові повідомлення.

Ви не повинні робити нічого, що відволікає вас від водіння.

Де б не був телефон під час водіння, не торкайтеся його. Якщо вам потрібно змінити музику, ви повинні:

  • Покладіться на одного з пасажирів (бажано того, хто сидить попереду).
  • Використовуйте елементи керування на кермі, якщо такі є.
  • Знайдіть безпечне місце, щоб зупинитися (пам’ятаючи про важливість безпечної зупинки пізніше) і внесіть зміни.

Проте для найбезпечнішого досвіду просто залиште музику в спокої, поки не прийде час зупинитися. Якщо стане гірше, ви можете переключитися на радіомовлення.

Як підключити телефон до автомобіля

Старий автомобіль? Спробуйте аналоговий допоміжний кабель

Якщо ви хочете підключити телефон до допоміжного аудіороз’єму автомобіля, ось що вам потрібно знати.

Найбільш очевидним рішенням є використання аналогового кабелю (як ця модель від StarTech) із роз’ємом для навушників 3,5 мм на обох кінцях. Один кінець кабелю вставляється в гніздо для навушників на телефоні. Інший кінець під’єднується до лінійного входу або додаткового порту аудіосистеми автомобіля. Зазвичай цей порт знаходиться на передній частині системи, на центральній консолі або навіть у відділенні для зберігання речей у центральному підлокітнику.

Старіші аудіосистеми з касетним програвачем дозволяють використовувати касетний адаптер. Цей невеликий недорогий пристрій підключається до роз’єму для навушників на телефоні та дозволяє відтворювати музику через аудіосистему автомобіля.

Нова машина? Використовуйте Bluetooth

Багато сучасних автомобільних аудіосистем мають Bluetooth як опцію для відтворення музики через бездротову мережу малого радіусу дії. Щоб скористатися цим, почніть з активації Bluetooth на автомобільній аудіосистемі, переконавшись, що вона доступна для виявлення.

Щоб дізнатися, як це зробити, потрібно ознайомитися з інструкцією з експлуатації автомобіля.

На своєму пристрої Android відкрийте «Налаштування» > «Підключення пристрою» > «Bluetooth» і встановіть значення «Увімк.». (Ви також можете знайти сюди дорогу, потягнувши вниз панель сповіщень і довго натискаючи кнопку Bluetooth.) Зачекайте, доки екран оновиться та відобразить вашу автомобільну аудіосистему, а потім виберіть її для створення пари.

Після цього ваш телефон у майбутньому автоматично з’єднається з автомобілем. Під час довгих подорожей (особливо, якщо ви також використовуєте Google Maps або іншу програму GPS), ви повинні тримати свій телефон зарядженим під час водіння.

Немає Bluetooth? Спробуйте USB-кабель

Цікаво, як підключити телефон Android до автомобіля через USB? ось ти.

Як і Bluetooth, деякі сучасні автомобільні стереосистеми мають порт USB, який можна використовувати для підключення зовнішніх пристроїв зберігання даних. Це дає змогу переглядати вашу бібліотеку мелодій через автомобільну аудіосистему.

Підключити телефон Android таким способом просто. Якщо USB-кабель постачається з аудіосистемою, просто підключіть телефон за допомогою відповідного адаптера. В іншому випадку визначте порт USB на пристрої та підключіть пристрій Android.

Після підключення ваш телефон Android потрібно буде перевести в режим зберігання. Перетягніть панель сповіщень униз і натисніть Заряджання цього пристрою через USB. Перемкніть параметр «Використовувати USB для» на «Передача файлів» (відрізняється залежно від версії Android і виробника). Після цього ви зможете переміщатися по бібліотеці телефону Android на аудіосистемі автомобіля.

Тип USB, який має ваш телефон, визначатиме, які аудіофайли ви можете слухати.

Micro-USB

Цей стандартний кабель передачі даних/живлення для старіших пристроїв Android повинен дозволити вам підключити телефон до автомобіля та насолоджуватися музичною колекцією. Однак це все. Цей варіант не підходить, якщо ви плануєте транслювати музику з Last.fm, Spotify або Pandora, оскільки він призначений виключно для відтворення файлів MP3, які зберігаються на вашому пристрої.

USB Type-C

З USB-C є хороші шанси, що з’єднання підтримуватиме аудіо (проте деякі попередні приклади з’єднання не підтримуватимуть). Таким чином, ви можете підключити кабель USB-C від телефону до порту USB розважальної системи вашого автомобіля та насолоджуватися потоковим аудіо, а також файлами даних MP3. На Amazon ви знайдете правильний кабель USB-C.

Підключіться за допомогою Android Auto

Автор зображення: Zaskoda/Flickr

Якщо у вас новіший пристрій Android і відносно сучасний автомобіль, ви зможете з’єднати їх за допомогою Android Auto.

Android Auto – це програма Google, яка дозволяє використовувати деякі функції телефону в дорозі. Щоб використовувати Android Auto, вам знадобиться телефон Android з Android 6 Marshmallow або новішої версії, сумісна автомобільна стереосистемаа також високоякісний кабель USB для підключення телефону до автомобіля.

У Google також є бездротова версія програми Android Auto, яку влучно назвали Android Auto Wireless. Щоб використовувати Android Auto без проводів для підключення телефону Android до автомобіля, вам знадобиться пристрій Android з Android 11 або новішої версії.

Після підключення телефону до автомобіля за допомогою Android Auto є ймовірність, що ваш пристрій підключатиметься щоразу, коли ви заводите автомобіль, тому ви можете запобігти автоматичному підключенню кожного разу.

Остання можливість: FM-передавач

Якщо Bluetooth не підходить для вас, розгляньте FM-передавач.

Це пристрій, який підключається до вашого телефону та транслює (на дуже коротку відстань) на автомагнітолу. Перемикання на FM-діапазон на радіо дозволить вам насолоджуватися бездротовим аудіо на вашому телефоні. Деякі FM-передавачі підключаються до роз’єму для навушників вашого телефону, тоді як інші покладаються на з’єднання Bluetooth вашого телефону, по суті, надаючи автомобільному радіо можливість Bluetooth. У будь-якому випадку більшість вимагає постійного живлення від зарядного пристрою вашого автомобіля.

Дизайн смартфонів суттєво відрізняється від виробника. Таким чином, вам слід знайти рішення, яке добре працюватиме з вашим пристроєм, і вам може знадобитися окремий адаптер Bluetooth.

Як щодо програми FM-передавача?

Якщо ви все ще шукаєте, як під’єднати телефон до автомобільного радіо, тоді у вас може виникнути спокуса спробувати підхід FM-передавача за допомогою програми.

Однак ми б настійно рекомендували цього не робити. Наше дослідження показує, що такі програми майже завжди є рекламними, а пристрої Android не постачаються з апаратним забезпеченням, необхідним для трансляції в діапазоні FM.

Дійсно, програми, зазначені як «FM-передавачі» в Google Play, мають дуже низькі оцінки, і ця ситуація не зміниться, доки законні потокові програми (без функції передачі) не почнуть з’являтися в результатах пошуку.

Коротше кажучи, додатки FM-передавачів у кращому випадку — це марна трата часу, а в гіршому — це повне шахрайство.

Нехай аудіо вашого телефону розважає вас під час водіння

Завдяки безлічі нових способів відтворення музики у вашому автомобілі з пристрою Android ви зможете миттєво підключити свій телефон Android до автомобіля.

Якщо у вас немає сучасного телефону чи сучасного автомобіля, у вас також є можливість USB-кабелю та аудіокабелю 3,5 мм, про всяк випадок. Цей останній варіант також включає адаптер для касетної стрічки, що стає все більш рідкісним.

Це не єдині ваші можливості — ви можете використовувати Android Auto зараз. Бездротове підключення телефону до автомобіля легко та зручно. Насправді, єдина справжня проблема полягає в тому, що у вас є два параметри регулювання гучності, за якими слід стежити.