Як підключитися та отримати дані з жорсткого диска за допомогою цих 6 методів

| | 0 Comments| 11:05 PM
Categories:

Ключові висновки

 • Відновити дані зі старого жорсткого диска порівняно легко, якщо його не було пошкоджено та від’єднано від оригінального ПК. Розгляньте різні методи, такі як використання USB-кабелю-адаптера, злом зовнішнього жорсткого диска, створення власного зовнішнього жорсткого диска, використання док-станції USB, встановлення диска в комп’ютер або встановлення жорсткого диска в ноутбук.
 • Спеціальний адаптер USB HDD – зручний і простий спосіб підключити жорсткий диск до ноутбука або ПК. Просто підключіть адаптер і підключіть відповідні кабелі, щоб отримати дані зі старого жорсткого диска.
 • Іншим варіантом є використання зовнішнього корпусу жорсткого диска або док-станції USB для підключення старого жорсткого диска до комп’ютера. Ці пристрої забезпечують легкий доступ до вмісту жорсткого диска та дозволяють відновлювати дані.

Потрібна інформація про старий жорсткий диск? На жаль, підключити накопичувач до ПК непросто. Отже, що ви можете зробити, коли вам потрібно відновити старі електронні таблиці чи забуті цифрові фотографії?

Ось кілька корисних і практичних способів підключити жорсткий диск до поточного комп’ютера та відновити дані з нього.

Як видалити дані зі старого жорсткого диска

Якщо ви хочете отримати файли зі старого жорсткого диска, це простіше, ніж ви думаєте. Якщо пристрій було від’єднано від оригінального комп’ютера та захищено від ударів, дані можна отримати порівняно легко.

Якщо ви хочете знати, як підключити жорсткий диск до ПК або ноутбука, у вас є шість варіантів:

 • Підключіть його за допомогою спеціального кабелю-перехідника USB.
 • Зламати зовнішній HDD.
 • Створіть власний зовнішній жорсткий диск.
 • Використовуйте док-станцію USB для дисководів.
 • Встановіть диск у свій ПК.
 • Встановити HDD в ноутбук.
 • Деякі з цих методів простіші за інші. Давайте по черзі розглянемо кожну з них.

  1. Доступ до старого жорсткого диска за допомогою адаптера

  Жорсткий диск можна безпосередньо підключити до будь-якого ноутбука або ПК через спеціальний адаптер USB HDD. Зазвичай вони постачаються з роз’ємами для накопичувачів SATA та IDE/PATA і в основному є старими адаптерами жорстких дисків.

    Що це таке та його роль у хмарній безпеці?

  Перехідник FIDECO SATA/IDE на USB 3.0

  Адаптер FIDECO SATA/IDE – USB 3.0 дозволяє отримати дані з жорсткого диска так само просто, як підключити кабель.

  Цей адаптер Plug and Play сумісний із різними розмірами жорстких дисків, операційними системами та пристроями (наприклад, ноутбуками, ПК і PS5), що робить його виходом із затриманих даних.

  Бренд 1x SATA, 2x IDE, 1x USB 3.0

  Кабель у комплекті: 1 кабель USB 3.0, 1 кабель 4 контакти

  плюси

  • Необхідні кабелі, перехідники в комплекті
  • Швидкість передачі даних 5 Гбіт/с (USB3.0)
  • Підтримує 2,5- і 3,5-дюймові жорсткі диски SATA/IDE

  мінуси

  • Конструкція не така довговічна, як інші варіанти

  Зараз для жорстких дисків використовується з’єднання SATA, яке являє собою невеликий роз’єм у формі «L» і тонкий плоский кабель. Ці накопичувачі живляться за допомогою трохи ширшого L-роз’єму або чотириконтактного роз’єму Molex.

  Диски IDE/PATA, тим часом, покладаються на набагато ширший роз’єм стрічкового кабелю разом із роз’ємом Molex.

  Використання адаптера USB-кабелю для вашого жорсткого диска означає визначення правильного типу підключення та підключення жорсткого диска. Наприклад, якщо у вас був старий дисковод IDE/PATA, ви б під’єднали порт адаптера IDE/PATA до дисковода, а потім штекер Molex до мережевого адаптера. Після підключення адаптера до ПК через USB увімкніть його.

  Операційна система розпізнає накопичувач як USB-пристрій і готовий до перегляду. Це рішення дозволяє підключити жорсткий диск ПК до настільного або ноутбука.

  2. Зламай зовнішній жорсткий диск, щоб отримати дані зі старого жорсткого диска

  Можливо, у вас є зовнішній жорсткий диск із підключенням USB. Всередині пристрою в основному міститься адаптер кабелю SATA-USB.

  Отже, як отримати дані зі старого жорсткого диска за допомогою зовнішнього жорсткого диска?

  Зовнішні жорсткі диски в основному складаються з невеликої друкованої плати з роз’ємами SATA для стикування диска та корпусу. Відкривши корпус і видаливши кріпильні гвинти, ви можете легко замінити наявний диск на старий жорсткий диск.

  Коли все під’єднано та безпечно, підключіть диск до ПК, увімкніть його та почніть отримувати дані. Не забудьте помістити оригінальний жорсткий диск у корпус зовнішнього накопичувача, коли закінчите.

  Відкриття зовнішнього диска може призвести до втрати гарантії на пристрій.

  3. Встановіть жорсткий диск у зовнішній корпус

  Плануєте регулярно користуватися цим жорстким диском? Якщо так, придбати зовнішній корпус жорсткого диска та встановити в нього дисковод має сенс.

  Зовнішня док-станція Lay-Flat Sabrent

  Зовнішня док-станція Sabrent Lay-Flat перетворює будь-який жорсткий диск на зовнішній жорсткий диск. Незалежно від того, чи зберігаються ваші дані на 2,5- або 3,5-дюймовому диску, ви зможете перенести їх на будь-який ноутбук або ПК через порт USB 3.0 док-станції Lay-Flat.

    9 Програмне забезпечення для планування робочої сили для підвищення продуктивності

  А завдяки швидкості передачі даних 5 Гбіт/с відновлювати дані не буде так, як спостерігати за висиханням фарби.

  Сумісні пристрої 2,5- та 3,5-дюймові жорсткі диски

  Розміри 7,09 х 1,6 х 4,8 дюймів

  Торгова марка Sabrent

  плюси

  • Швидкість передачі 5 Гбіт/с (USB 3.0)
  • Підтримує 2,5- і 3,5-дюймові жорсткі диски SATA
  • Легко замінити диски

  мінуси

  • Пластикова конструкція погано проводить тепло

  Це подібний крок до злому наявного зовнішнього жорсткого диска. Єдина відмінність полягає в тому, що корпус має поставлятися з інструкціями щодо встановлення приводу. Вам також потрібно буде переконатися, що розмір корпусу підходить для вашого дисковода. Пам’ятайте, що жорсткі диски бувають 2,5-дюймових і 3,5-дюймових варіантів.

  Після того, як ви встановили жорсткий диск у новий корпус, підключіть його до ПК через USB, увімкніть його та почніть отримувати дані.

  Перевага цієї опції полягає в тому, що після відновлення відсутніх даних ви можете використовувати диск як зовнішній жорсткий диск. Підключіть переформатований диск до будь-якого комп’ютера або медіапристрою як зовнішнього накопичувача.

  4. Перегляньте дані за допомогою док-станції USB

  Автор зображення: pmsyyz/Flickr

  Швидкий і простий варіант підключення старих жорстких дисків до комп’ютера – док-станція USB.

  Цей пристрій стоїть на вашому столі та підключається до USB-порту комп’ютера. Усередині док-станції ви знайдете роз’єми SATA (і іноді роз’єми IDE/PATA), до яких можна під’єднати дисковод. Накопичувачі вставляються в док-станцію вертикально, забезпечуючи доступ до вмісту через USB.

  Подумайте про це як про пристрій для читання жорстких дисків.

  Док-станція зовнішнього жорсткого диска Sabrent USB 3.1 до SATA

  Док-станція USB 3.1 до зовнішнього жорсткого диска SATA від Sabrent — це один із найпростіших способів зняти давно втрачені дані з жорсткого диска. Просто вставте жорсткий диск, підключіть док-станцію до комп’ютера та передайте будь-які потрібні файли.

  Крім того, зі швидкістю передачі даних 10 Гбіт/с завдяки USB 3.1 у вас буде все необхідне миттєво.

  Порти USB 3.1

  Розміри 5 x 2,9 x 2,3 дюйма

  плюси

  • Проста робота
  • Підтримує 2,5- і 3,5-дюймові жорсткі диски
  • Доступний цінник

  Доступні різні типи док-станцій USB для дисководів. Більшість з них забезпечують підключення лише SATA для 3,5-дюймових і 2,5-дюймових дисків.

  Загалом, це, мабуть, найзручніший варіант, а деякі пристрої навіть передбачають місце для кількох жорстких дисків. Однак деякі диски також містять роз’єми IDE/PATA, хоча розташування роз’єму живлення на цих старих дисках може викликати проблеми.

    12 найкращих додатків для батьків, щоб краще піклуватися про дітей

  5. Встановіть жорсткий диск у свій ПК

  Якщо вам не вистачає часу або ви не можете дозволити собі пристрій для зчитування жорсткого диска, будь-який жорсткий диск можна підключити безпосередньо до ПК за допомогою кабелю безпосередньо до материнської плати.

  Точні дії залежатимуть від типу роз’єму HDD:

  • Підключіть накопичувачі SATA до материнської плати за допомогою кабелю SATA.
  • Диски IDE використовують стрічковий кабель IDE, тому материнська плата повинна мати сумісний порт.

  Якщо сумісний порт недоступний, вам знадобиться компактний адаптер, достатньо малий, щоб поміститися в корпус ПК.

  Зауважте, що це не довгострокове рішення. Припиніть використання адаптера, коли ви відновили дані та скопіювали їх на новий жорсткий диск або SSD.

  Звичайно, перш ніж встановлювати будь-який пристрій у свій ПК, ви повинні бути впевнені, що знаєте, що робите. Якщо жорсткий диск правильно під’єднано до материнської плати комп’ютера, увімкнути живлення комп’ютера та переглядати пристрій має бути безпечно.

  6. Встановіть жорсткий диск у ноутбук

  Більшість наведених вище параметрів можна використовувати з ноутбуком. Але якщо ви хочете знати, як внутрішньо підключити жорсткий диск до ноутбука, справа йде трохи інакше.

  У вас є два варіанти:

  • Встановіть дисковод у спеціальний слот розширення ноутбука.
  • Замініть оптичний привід на жорсткий диск.

  Друге рішення менш практичне для нових портативних комп’ютерів, які все частіше поставляються без місця для додаткових дисків.

  Наш посібник про те, як підключити жорсткий диск до ноутбука за допомогою порту оптичного приводу, надасть більше інформації.

  Як підключити зовнішній жорсткий диск до ПК без USB

  Усі наведені приклади стосувалися внутрішнього жорсткого диска, який потребує видалення з нього даних. Але що, якщо у вас є зовнішній жорсткий диск, який потрібно підключити до комп’ютера, щоб видалити дані, але на пристрої виникла проблема з USB, що перешкоджає з’єднанню?

  На щастя, рішенням є комбінація кількох відповідей, розглянутих вище. Все, що вам потрібно зробити, це відкрити корпус зовнішнього накопичувача, а потім за допомогою адаптера або док-станції підключити його до ПК або ноутбука. Якщо ви особливо спритні з викруткою, ви можете навіть встановити жорсткий диск у запасний відсік у вашому комп’ютері.

  Тепер ви знаєте, як читати старі жорсткі диски

  Отримання даних із жорсткого диска повинно бути простим, якщо він підключений до комп’ютера. Все, що вам потрібно зробити далі, це скопіювати дані з жорсткого диска в сховище на вашому ПК. Якщо місця для зберігання достатньо, це не повинно бути проблемою.

  Але якщо ви намагаєтеся відновити старий, зношений пристрій і вам потрібно знати, як видалити файли з жорсткого диска, або ви шукаєте втрачені чи видалені дані, вам знадобиться спеціальний інструмент відновлення файлів.