Як підключитися до Інтернету з командного рядка в Linux

У Linux середовище робочого столу автоматично підключається до Інтернету. Він може підключатися до мережі WiFi або Ethernet. Це чудово, але якщо вам потрібно отримати доступ до Інтернету через командний рядок, це не дозволить. Ось чому в цій статті ми розглянемо, як підключитися до Інтернету з командного рядка в Linux. Ми розглянемо як Ethernet-з’єднання, так і бездротові мережі.

ПОВІДОМЛЕННЯ СПОЙЛЕРА: прокрутіть униз і перегляньте відеоурок у кінці цієї статті.

Підключіться через Ethernet за допомогою dhcpcd

Підключення до Інтернету з командного рядка через Ethernet може бути непотрібно складним. Користувачам потрібно буде вручну вмикати окремий мережевий пристрій, призначити йому IP-адресу, налаштувати параметри DNS, підмережі тощо. На це ні в кого немає часу. На щастя, є швидкий і простий спосіб зробити це.

Пам’ятайте, що якщо на вашому комп’ютері Linux немає підключення до Інтернету, ви не зможете швидко встановити пакунки dhcpcd5. Натомість вам потрібно буде перевірити наявність завантажуваних двійкових файлів, завантажити файли, а потім завантажити їх у автономному режимі. Перевірте, чи є на вашому комп’ютері dhcpcd, запустивши його в терміналі. Якщо термінал повторює «команду не знайдено» або щось подібне, це не в системі.

dhcpcd

Але не хвилюйтеся, більшість дистрибутивів Linux постачаються із завантаженим інструментом dhcpcd, тому це не знадобиться. Якщо з якихось причин у вашій операційній системі Linux його немає. Перейдіть на pkgs.org, завантажте пакет і встановіть його за допомогою менеджера пакетів.

  6 найкращих клієнтів Telegram Chat для Linux

Debian/Ubuntu може знадобитися dhcpcd5. Інші використовують dhcpcd. Якщо ви не можете знайти двійковий файл на pkgs.org, найкраще звернутися до офіційної вікі вашої операційної системи, щоб дізнатися, як запустити dhcpcd.

Якщо ваша операційна система автоматично не має dhcpcd, вам потрібно вручну ввімкнути служби systemd.

sudo systemctl enable dhcpcd.service

потім негайно запустіть службу з:

sudo systemctl start dhcpcd.service

Коли служба запущена, настав час підключитися до Інтернету з командного рядка. Перший крок – розкрити імена ваших мережевих адаптерів. Це робиться за допомогою команди ip link. У поєднанні з опцією «показати» відкриються всі доступні пристрої. Запустіть його, щоб знайти назву вашої карти Ethernet.

Майте на увазі: карти Ethernet майже завжди починаються з «enp» або «eth».

ip link show

Якщо у вас занадто багато окремих мережевих пристроїв, хороший спосіб швидко відфільтрувати карту Ethernet — це об’єднати її з командою grep. Спробуйте запустити його двічі, якщо ви не впевнені, чи карта починається з «eth» чи «enp».

ip link show | grep "eth"

або

ip link show | grep "enp"

Тепер, коли ми знаємо назву адаптера, ми можемо легко підключити його безпосередньо до інструменту dhcpcd, щоб отримати підключення до мережі.

  Як грати в Little Nightmares на Linux

Примітка: замініть «eth0» на мережеву карту, знайдену за допомогою команди ip link.

sudo dhcpcd eth0

Після запуску команди dhcpcd у вас повинен бути Інтернет. Щоб перевірити підключення, запустіть команду ping.

Цей ping буде надходити безпосередньо на сервери Google рівно 3 рази. Якщо він повертає повідомлення, яке містить «невідомо», а не IP-адреси Google, у вас немає підключення до Інтернету, і вам потрібно буде виконати цей процес знову.

ping google.com -c3

Підключіться до Wi-Fi за допомогою консолі Network Manager

Графічний інструмент підключення Network Manager має режим консолі. З ним підключення до бездротових мереж через командний рядок стало простіше, ніж будь-коли. Ось як це використовувати.

По-перше, переконайтеся, що у вас уже встановлено менеджер мережі. Це не повинно бути проблемою, оскільки майже кожна операційна система Linux використовує Менеджер мережі. Якщо з якоїсь причини його не встановлено, зверніться до посібника з операційної системи, як увімкнути його (або увімкніть його знову, якщо ви вимикали його раніше).

У терміналі запустіть команду nmcli radio, щоб перевірити, чи працює ваше Wi-Fi радіо:

nmcli radio

Він повинен вивести «enabled enabled enabled enabled», якщо він працює. Радіо не працює? Натисніть кнопку Wi-Fi на ноутбуці, щоб увімкнути його.

  Як віддалено редагувати документи Libre Office на Linux

Далі виконайте сканування всередині nmcli на наявність найближчих бездротових мереж. Спочатку запустіть команду rescan, щоб створити новий список.

nmcli device wifi rescan

Після повторного сканування роздрукуйте список у вікні терміналу.

nmcli device wifi list

Використання nmcli зі «списком Wi-Fi пристроїв» роздрукує детальний список усіх бездротових мереж, до яких може отримати доступ користувач, разом із SSID, каналами, режимами підключення, потужністю сигналу тощо. Підключіться до будь-якої з цих мереж за допомогою «nmcli device wifi». підключити”. У цьому прикладі ми будемо використовувати Test Network.

nmcli device wifi connect Test Network password testnetworkpassword

Після підключення обов’язково запустіть команду ping, щоб переконатися, що у вас є інтернет-з’єднання:

ping google.com -c3

Примітка: у вас можуть виникнути проблеми з підключенням до SSID з пробілами в них. Не намагайтеся ввести їх так, як вони з’являються у списку.

Замість цього дотримуйтесь команди прикладу та додайте зворотну косу риску. Зворотна скісна смуга, за якою слід пробіл, і інша зворотна похила риска скажуть командному рядку bash, що є пробіл: Перевірте підключення SSID