Як підвищити напругу ЦП, щоб підвищити продуктивність ПК

| | 0 Comments| 2:05 PM
Categories:

Усі мікропроцесори або центральні процесори (ЦП) працюють на дуже специфічній напрузі. Однак, враховуючи колосальний конвеєр, на якому ці процесори випускаються, деякі моделі процесорів тестуються на напругах, вищих, ніж їм насправді потрібно. Існує процес, який називається динамічним масштабуванням напруги, метод управління живленням, при якому напруга окремих компонентів всередині комп’ютера може бути збільшена/зменшена. Ви економите електроенергію, коли процесор споживає менше її. Це також призводить до того, що ваша система не нагрівається настільки сильно, що означає, що вентиляторам не доведеться працювати так важко. Ось як підняти напругу ЦП

Відмова від відповідальності: цей процес простий і вважається безпечним, але якщо ви в кінцевому підсумку налаштуєте неправильне, ви можете пошкодити свій комп’ютер. Тому робіть це виключно на свій страх і ризик.

Примітка. Це ексклюзив для ноутбуків, оскільки для настільних комп’ютерів не стосується подовження терміну служби акумулятора. Незважаючи на те, що основна методологія працює як для ПК, так і для мобільних пристроїв Android, ми розглянемо лише ПК, оскільки для цього процесу необхідно мати root-доступ на Android. Нарешті, цей процес вимагає терпіння, оскільки вимагає багато тестування.

Андервольтинг проти розгону

Андервольтинг – це не те саме, що розгін. Для розгону потрібно модифікувати апаратне забезпечення, щоб воно працювало на більших рівнях, ніж було перевірено. Таким чином, якщо ви зможете змусити процесор працювати у заводській конфігурації, споживаючи менше електроенергії, ви збільшите термін служби батареї в дві фази. Фаза 1 – це фактична економія електроенергії, яку ви заощаджуєте під час роботи процесора, а фаза 2 – це електроенергія, яку ви економите, коли вентилятор не доводиться вмикати так часто. Це, в свою чергу, може продовжити термін служби системи. Ось як ви можете безпечно підняти напругу свого процесора.

  Встановлюйте мінімальні цілі, коли ви пишете оповідання чи романи

Передумови

Щоб підняти напругу вашого процесора, ваш ноутбук повинен бути повністю заряджений перед початком роботи. Вам потрібно буде завантажити Intel Extreme Tuning Utility (XTU) з сайту Intel (посилання внизу). Це простий інструмент, який буде служити нашим сьогоднішнім ознайомлювальним цілям. Існують складніші інструменти, які можна шукати, якщо ви впевнені, що можете ними користуватися.

Обов’язково зробіть резервну копію системи. Якщо випадково все піде на південь, вам знадобиться резервна копія на випадок, якщо знадобиться відновлення.

Починаємо

Після запуску XTU вас зустріне заставка з усіма елементами дій у меню зліва. Перейдіть до Контрольні показники та запустіть «Тест тесту», щоб побачити, яка продуктивність вашої системи зараз. Це буде дуже корисно, коли ви почнете возитися з напругою.

Крім того, виконайте стрес-тести для своєї системи. Мета стрес-тесту полягає в тому, щоб показати, як нормально функціонує ваше обладнання, щоб, коли ми перевантажимо процесор, ми знали, чи його поведінка є нормальною.

Поставте прапорець «Тест на навантаження ЦП» і виберіть час, протягом якого потрібно виконати тест. В ідеалі ви повинні дати йому попрацювати щонайменше 30 хвилин. За цей час ваш процесор нагріється, а вентилятори почнуть працювати на повну потужність. Після завершення тесту у вас буде дуже гарне посилання на те, як зазвичай поводиться ваш процесор.

Undervolt

У розділі «Розширені налаштування» перейдіть до «Ядро».

  Що таке Finsta і як ним користуватися?

Тут подивіться «Зміщення напруги ядра». Якщо ваші значення за замовчуванням, усі вони будуть синім кольором. Щоразу, коли ви змінюєте будь-яке налаштування, воно набуває жовтого кольору. Клацніть спадне меню поруч із «Зміщення напруги ядра» з написом «0,000 В». Ви побачите список напруг з інтервалом 0,005 В. Що ви хочете зробити, це натиснути на цю напругу та прокрутити до моменту, коли ви почнете бачити негативні напруги. тобто -0,005 В, тому що ми під напругою, а не над. Якщо ми підемо на плюс, ми посилаємо більше вольт на процесор, ризикуючи пошкодити. Негатив – це там, де ми в безпеці.

З цього моменту процес відбувається методом проб і помилок. Встановіть значення -0,010 В і натисніть «Застосувати».

Якщо ви знизите це поступово (0,005 В – 0,010 В за раз), ви зможете перезапуститися без проблем, але якщо ви будете різко (0,015 В або більше) за раз, то ви ризикуєте. Після кожної зміни напруги перейдіть до стрес-тесту та почніть 30-хвилинний стрес-тест, щоб перевірити, чи відповідає поведінка вашому початковому тесту. Найкращим індикатором буде синій екран смерті. Якщо ви перенапружили його занадто сильно, система впаде під час сильного стресу. Після збою ви повинні перезавантажити систему та повернути напругу до останнього параметра, на якому ви успішно її тестували.

Мета тут полягає в тому, щоб зберегти початкову продуктивність, споживаючи менше напруги, тому, як тільки продуктивність падає, ми знаємо, що зайшли занадто далеко, і нам потрібно її повернути.

Тепер продовжуйте робити це з послідовним зниженням напруги на 0,005 В. Це займе багато часу, але ви знайдете своє солодке місце і значно збільшите термін служби свого обладнання. Після того, як ви знайдете точну напругу, яка не змусить ваш процесор вийти з ладу, протягом 30 хвилин стрес-тестування. Вам слід провести ще один стрес-тест.

  Як встановити сторонні модулі на Webmin

Підсумковий тест

Виконайте стрес-тест протягом 4-5 годин (принаймні), в ідеалі ви повинні дати йому працювати на ніч, а вранці перевірити, чи все працює добре (тобто немає збоїв). У випадку, якщо він вийшов з ладу, збільште напругу на 0,005 В і почніть спочатку.

Крім того, ви можете запустити інший інструмент тестування напруги/навантаження для більш тривалого тесту, але цей тест є критичним, оскільки він є остаточним підтвердженням ефективного зниження напруги.

Геймери можуть дати ті ж результати, порівнявши гру за ніч.

Є й інші речі, які ви можете зробити, щоб підвищити продуктивність, використовуючи ту саму або нижчу напругу. Спробуйте повторно нанести високоякісну термопасту. Це інвазивний процес, який вимагає видалення великих частин вашого шасі та оголення ЦП. Якщо ви впевнені у своїх апаратних навичках або, можливо, знаєте когось, хто є, то вам слід поєднати вищезгаданий процес із повторним нанесенням термопасти. Ваша система буде працювати набагато холодніше, що, в свою чергу, збільшить термін служби пов’язаних частин.

Завантажте XTU тут