Як пул майнити Ethereum: повний посібник [2022]

Хоча будь-хто може майнити, не кожен може приносити прибуток. Отже, давайте пошукаємо повний посібник з майнінгу пулу Ethereum.

Криптомайнінг — це кров і плоть будь-якого блокчейну Proof of Work (ми дійдемо до цього). Без потужної мережі майнерів блокчейн настільки ж вразливий, як і все, що написано на аркуші паперу.

Ethereum, другий за величиною блокчейн, — це не просто криптовалюта, але й багато інших програм, пов’язаних із блокчейном, як-от DeFi, Metaverse, Non-Fungible Tokens, DAO тощо.

Деякі також вважають Ethereum кращим за блокчейн Bitcoin, який обмежений фінансовими транзакціями. І оскільки труднощі з видобутком біткойнів досягли безпрецедентних висот, цілком природно шукати потужну альтернативу.

Отже, ви тут шукаєте, як майнити Ethereum. 😀

Перш ніж перейти до суті, давайте освіжимо основи.

Що таке Crypto Mining?

Це означає, що всі майнери змагаються за перевірку транзакцій на суму блоку, який потім стає найновішим доповненням у довгому ланцюжку блоків–блокчейн.

Це досягається шляхом знаходження криптографічного хешу. Це неймовірно ресурсомісткий процес для довгого ланцюга, такого як Ethereum.

Знайшовши необхідний хеш для блоку, перший майнер передає цю інформацію в мережу. Згодом мережа перевіряє свою легітимність, нарешті додаючи власні копії блокчейну.

Цей процес повторюється для кожного блоку, який відбувається приблизно кожні 15-18 секунд для мережі Ethereum.

Саме ця складність робить Ethereum надійною, незмінною технологією. Тому що, щоб скомпрометувати таку величезну мережу, необхідні зусилля легко переважать потенційні вигоди.

Отже, криптоманінг є основою будь-якого блокчейну, що підтверджує роботу, і приносить прибуток, якщо його робити розумно.

Що таке Proof-of-Work?

Це явище, коли майнер шукає криптографічний хеш, а потім надсилає «роботу» всій мережі як «доказ», називається Proof-of-Work (PoW), що є нічим іншим, як консенсусним механізмом для роботи блокчейну. .

Однак існують інші механізми, як-от Proof-of-Stake, на які Ethereum планує перейти.

Тим не менш, PoW є єдиним, хто витримав випробування часом, оскільки він почався з біткоіни в 2009 році і був надійним протягом більше десяти років.

Єдиний недолік – енергоспоживання. Оскільки всі майнери поспішають скомпілювати блок, лише одному це вдається, що призводить до величезних втрат для всіх інших кожного разу, коли створюється блок.

Види майнінгу

Існують різні методи майнінгу залежно від вашого обладнання та кількох інших важливих параметрів.

Соло Майнінг

Як видно з назви, соло-майнінг — це коли ви все робите своїми руками. Це вимагає великого технічного ноу-хау та інвестицій.

Простіше кажучи, майнінг змагається в змаганнях кожного разу, коли ви шукаєте хеш криптовалюти. Тож яка доля людини, яка їде на волочій упряжці в гонці Формули-1 – багато важкої роботи без жодних здобутків.

Те ж саме може статися, якщо ви спробуєте майнити Ethereum за допомогою налаштування, яке значно поступається мега-пулам із сотнями комп’ютерів, які об’єднують зусилля.

Однак це також найбільше, що ви можете заробити на майнінгу, при цьому прибуток не йде нікуди, якщо ви готові інвестувати цілий стан наперед.

Пул Майнінг

Навпаки, майнінг у пулі несе менший ризик і менше винагород. Крім того, приєднатися до пулів, як правило, легко, з докладними посібниками, які допоможуть вам у цьому.

Основна перевага майнінгу в пулі — це свобода, яку він дає для початку майнінгу з номінальними витратами. Крім того, вони піклуються про складне налаштування програмного забезпечення, а ви платите лише невелику комісію в обмін на це.

Якщо це викликає ваш інтерес, спробуйте майніти за допомогою F2пул, Етермінабо Пул Binance.

Соло майнінг пули

Це золота середина між складністю соло-майнінгу та меншою кількістю винагород від пулу-майнінгу. Ці пули дозволяють вам самостійно приєднатися до пулу, піклуючись про програмні аспекти, пов’язані з майнінгом.

Тим не менш, вам потрібне потужне обладнання для приєднання до соло-пулів, як K1Pool, 2Шахтаріі т.д.

Хмарний майнінг

Це найлегше для початку, але найризикованіше з усього.

Хмарний майнінг полегшує контракт на майнінг на встановлений період. Повідомляється, що ці компанії займаються видобуванням за допомогою власного обладнання та діляться прибутком із клієнтами (вами).

Користувач оплачує весь період контракту наперед і стає повністю залежним від майнінгової компанії.

Оскільки багато користувачів згадували, що вас обманули, повідомте себе, перш ніж інвестувати в будь-який контракт на хмарний майнінг.

GPU майнінг

Це коли для майнінгу використовуються графічні карти. Це економічний спосіб почати майнінг. Однак варто очікувати і невеликих прибутків.

Це більше підходить для приєднання до пулів, оскільки загальний малий хешрейт не допоможе виграти блоки самостійно.

Однак деякі майнери також поєднують кілька графічних процесорів у майнінг-ригі, щоб підвищити свої шанси на захист блоку.

Авторство зображення: Reddit

Якщо вам цікаво, зовнішня оболонка для таких пристроїв доступна на Amazon:

Будь ласка, зверніть увагу, що ці продукти містять лише каркас без усіх основних частин, які можуть знадобитися для початку майнінгу.

Зрештою, перевірте, що є в пропозиції, перш ніж робити покупку.

Майнінг ASIC

Спеціальні інтегральні схеми (ASIC) — це спеціальні звірі, спеціально створені для майнінгу. ASIC-майнери мають високі ціни, створюють високий робочий шум і дають порівняно більший прибуток.

Вони мають вищі шанси на успіх у соло-майнінгу, але найкращим варіантом використання все одно є приєднання до хорошого пулу.

Але вони несуть більший ризик, оскільки вони явно розроблені для роботи з єдиним алгоритмом видобутку. Тому їх не можна використовувати з іншими монетами.

Наприклад, коли Ethereum переходить на Proof-of-Stake, усі майнери ASIC Ethereum втратять свою цінність, особливо якщо майнер не зацікавлений у видобутку інших менш значущих криптомонет за тим самим алгоритмом.

Зрештою, інвестувати в ASIC для майнінгу Ethereum на даний момент недоцільно.

На цьому основні типи майнінгу закінчуються. Подальші розділи передбачають загальну процедуру майнінгу пулу Ethereum за допомогою графічних процесорів, оскільки це те, що робить більшість майнерів.

Як пул майнити Ethereum?

Майнінг Ethereum складається з кількох кроків. Після налаштування вам навряд чи потрібно буде щось робити, окрім відстеження винагород і витрат.

Перш ніж почати, важливо оцінити приблизну рентабельність відповідно до поточного апаратного забезпечення. Найпростіший спосіб зробити це — скористатися будь-яким калькулятором прибутку від майнінгу криптовалют CryptoCompare, CryptoRivalі т.д.

Однак ці калькулятори дають лише приблизні оцінки, і фактичні результати можуть відрізнятися.

#1. Створіть крипто-гаманець

Зареєструватися в будь-якому Крипто-гаманець, сумісний з Ethereum. На ринку існує багато варіантів, які залежать від їх особливостей. Однак спробуйте шукати криптогаманець із самостійним зберіганням, оскільки він більш безпечний.

Для тих, хто не знає, гаманці з самоохороною означають, що ви зберігаєте свої особисті ключі. Це означає кращий контроль і безпеку, якщо ви можете зберегти свої ключі та вихідну фразу.

#2. Зареєструватися в пулі

Ви можете приєднатися до різноманітних пулів. Але приєднання до нового пулу з низькою швидкістю хешування може бути марною тратою часу та ресурсів.

Отже, навіть якщо відомі імена стягують більшу комісію, вони варті того, щоб приєднатися, оскільки вони дають вам кращі шанси на стабільний прибуток.

Найкращий спосіб оцінити будь-який пул – це його нещодавня продуктивність. І це найнадійніше місце, щоб засвідчити це Etherscan.

Авторство зображення: Etherscan

Це може зайняти деякий час, але ви можете перевірити, який пул активно виграє блоки. І все ж, якщо ви не хочете проходити через усі ці пологи, спробуйте miningpoolstats щоб дізнатися історію останніх 1000 блоків.

Авторство зображення: MiningPoolStats

Виходячи з цього, три найкращі пули майнінгу Ethereum: Ethermine, F2Pool і Poolin.me.

#3. Завантажте програмне забезпечення та почніть Майнінг

Як і для пулів, тут є багато варіантів програмного забезпечення для майнінгу. Рекомендований спосіб — діяти відповідно до посібника з майнінгу в пулі.

Обов’язково відредагуйте файл start.bat або start.cmd, який постачається разом із програмним забезпеченням для майнінгу. Мета полягає в тому, щоб замінити «ім’я користувача» на зареєстроване ім’я пулу та ввести адресу майнінгу вашого пулу, як зазначено у відповідному посібнику.

Після редагування та збереження файлу все, що вам потрібно зробити, це двічі клацнути той самий файл, щоб почати майнінг.

Висновок

На цьому посібник з майнінгу пулу Ethereum закінчено. Це допоможе забезпечити сумісність з іншими алгоритмами майнінгу, якщо ви купуєте нове обладнання, як Майнінг Ethereum припиняється десь у 2022 році.

Але майнінг — не єдиний спосіб заробити криптовалюту. Ви можете почати з криптостейкінгу на цих платформах криптостейкінгу. Однак є також способи заробити безкоштовну криптовалюту, займаючись лише серфінгом в Інтернеті.