Як пройти детокс у соціальних мережах

Якщо коли-небудь була краща причина на деякий час відійти від соціальних мереж, 2020 рік дав нам кілька з них. Хоча рекомендації щодо соціального дистанціювання та заборони на поїздки є чудовим інструментом для підтримки зв’язку з іншими людьми, платформи стали токсичними; з такою кількістю суперечок і нахабними воїнами клавіатури, може бути корисно для вашого психічного здоров’я трохи перевірити.

Початкова мета технології полягала в тому, щоб полегшити наше життя. Чи то шляхом вирішення проблем, автоматизації, підвищення продуктивності чи миттєвого спілкування. Десь по дорозі ця мета була підпорядкована, і тепер технології як заважають, так і допомагають. Соціальні мережі є яскравим прикладом цього.

У цій статті ми розглянемо деякі корисні речі, які ми насправді намагалися допомогти нам вивести токсини з соціальних мереж. Здається, що це неможливо, але є багато способів досягти балансу за допомогою інтерактивних програм, які добре працюють для вас.

Мінуси соціальних мереж

Створені, щоб допомогти нам залишатися на зв’язку з друзями, ділитися своїм життям і бути більш товариськими, користувачі тепер як ніколи самотні та нещасніші. Разом із соціальним доказом прийшло соціальне порівняння, дратівлива звичка порівнювати себе з іншими людьми чи іншими людьми, порівнюючи нас із собою чи своїми власними ідеями. Це добре, якщо ви вийшли на перше місце, але не так добре, якщо ви цього не зробите.

Хочете підняти настрій від друзів? Чи потрібно скинути цей настрій? Не заходьте в соціальні мережі. Дослідження 2016 року показало, що чим більше часу ви проводите в соціальних мережах, тим нещаснішим стаєте. Університет Піттсбурга запитав 1787 дорослих американців про їхні звички в соціальних мережах. Вони виявили, що чим більше людей користувалися соціальними мережами, тим більше вони були незадоволені.

Переваги детоксикації в соціальних мережах

Крім депресії, відчуття неповноцінності, негативних порівнянь і втрати майже двох годин на день, нічого не роблячи, які інші переваги детоксикації в соціальних мережах?

Більше вільного часу

Легко втратити години й години, прокручуючи стрічку новин, коментуючи та переглядаючи відео. Але як тільки ви вийдете зі свого ступору в соціальних мережах, ви зрозумієте, скільки роботи ще потрібно зробити. Таке постійне прокручування та недостатня продуктивність можуть фактично посилити тривожність і депресію.

Виключення соціальних мереж усуває бездумну прокрутку, до якої ми так звикли. Ви помітите, що у вас є більше вільного часу, щоб зайнятися своїми пристрастями, поговорити по телефону з друзями або навіть зайнятися йогою. Залишатися продуктивним за звичайних обставин непросто (особливо якщо ви страждаєте від депресії, яка цього року дуже поширена). Отже, відкладаючи телефон і трохи нудьгуючи, ви можете почати досягати певних цілей і виконувати завдання.

Задоволення

Наша подорож до задоволення майже так само нескінченна, як і наше прагнення до просвітлення, але не менш значуща. Шлях до задоволення починається, коли ви перестаєте порівнювати себе з іншими і шукати підтвердження ззовні.

Ми всі маємо тенденцію порівнювати своє життя чи досягнення з іншими. Прибравши якомога більше цього зі свого життя, ми починаємо цінувати своє життя таким, яким воно є насправді.

Це також дійсно допомагає зосередитися виключно на речах, які ви можете контролювати, речах прямо перед вами, і лише на речах, які безпосередньо впливають на вас. Вимкнення соціальних мереж допоможе вам позбутися багатьох проблем, які насправді не є вашими.

Більше конфіденційності

Соціальні мережі неймовірно агресивні. Ви усвідомлюєте, скільки вони знають і хочуть знати про вас, лише коли починаєте закривати облікові записи. Вони хочуть знати все про вас, ваше життя, ваших друзів, звички тощо. Вони також не точно захищають ці дані і часто передають їх між мережами.

Наприклад, чи знаєте ви, що WhatsApp ділиться вашими даними з Facebook? Якщо ви хочете відчути конфіденційність, закриття ваших облікових записів — чудовий спосіб досягти цього відчуття.

Відновлення зв’язку з реальним світом

Надто легко підключитися до Інтернету й ніколи не виходити, крім роботи. Відійшовши від соціальних мереж і подивившись у вікно, ви побачите зовнішній світ. Це дрібниця, але неймовірно цінна.

З огляду на все, що сьогодні відбувається в світі, може здатися, що налагоджувати зв’язок з іншими може бути дуже важко. Але навіть коротка прогулянка на сонці може покращити ваше самопочуття.

Шукаю підтвердження

Якщо є щось, що ми всі любимо, так це маленький значок сповіщення. Це дає нам зрозуміти, що ми зробили щось добре. Публікація, коментар, що завгодно, піктограма сповіщення завжди там, щоб допомогти нам почувати себе краще. На жаль, це також означає, що ми покладаємося на інших, щоб сказати нам, що ми гідні, ми добре попрацювали, або підтвердимо, що наша думка «правильна».

Отже, з часом це стає постійною потребою в перевірці, і врешті-решт ви сильно залежите від значка сповіщення. Настільки, що ви втрачаєте хороші речі прямо перед вами в пошуках.

Як успішно вивести токсини з соціальних мереж

Почати будь-яку нову справу – це найпростіше. Складність полягає в тому, щоб зберегти імпульс і довести його до кінця. Ось кілька надійних стратегій, які забезпечать успішну детоксикацію в соціальних мережах. Використовуйте деякі або всі ці поради, щоб вийти з соціальних мереж і відновити контроль над своїм життям.

Не всі поради підійдуть для всіх, тому створіть стратегію, яка буде працювати для вас. Удачі з цим!

Розпізнайте свої тригери

Якщо ви серйозно збираєтеся відмовитися від соціальних мереж, вам потрібно мати правильний настрій. Спочатку подумайте, чому вам подобається той чи інший додаток. Що змушує вас так часто перевіряти? Чого вам буде не вистачати? Що ви відчуваєте після того, як відкрили його? І нарешті, чи дійсно це приносить вам користь?

Одна з причин, чому ваша детоксикація не вдасться за кілька годин, полягає в тому, що ви не були готові впоратися з одним з аспектів, які змушували вас повертатися назад. Спілкування з друзями, знайомство з хобі та відео з інструкціями, перегляд новин тощо – це все, що вам потрібно буде розглянути в першу чергу.

Знайте, проти чого ви стикаєтеся

Соцмережі порівнюють із залежністю. Вчені вважають, що ті самі рецептори дофаміну, які збуджують інші залежності, збуджують і соціальні мережі. Отже, детоксикація в соціальних мережах насправді є детоксом.

Зараз поширена думка, що для розриву циклу дофамінової залежності потрібно близько 100 днів. Тому вам потрібно планувати принаймні стільки часу, щоб по-справжньому позбутися звички. Ви також не повинні недооцінювати, наскільки це часом буде важко.

Видаліть програми та закладки

Вам потрібно починати так, як ви збираєтеся продовжувати. Видаліть програми соціальних мереж зі свого телефону, планшета, ноутбука, комп’ютера та будь-де, звідки ви до них маєте доступ. Видаліть їхні закладки зі свого браузера та переконайтеся, що немає простих шляхів доступу до мереж.

Вам ще не потрібно видаляти свої облікові записи, це станеться пізніше. Видаляючи програми, ви ускладнили доступ до соціальних мереж, і тепер вам знадобляться свідомі зусилля, щоб увійти, що дає вам можливість проявити силу волі.

Після того, як ви видалите програми та закладки, ви можете помітити, що розблокуєте телефон, просто торкніться значка Facebook (або Snapchat, Instagram, Twitter тощо). Створення такої обізнаності означає, що ви дійсно можете побачити, як бездумно ви отримуєте доступ до соціальних мереж.

Отримайте невелику допомогу, якщо вона вам потрібна

Якщо ви помітили, що сила волі згасає або ви постійно відчуваєте спокусу увійти в соціальні мережі, скористайтеся програмними інструментами. Розширення для браузера або веб-фільтри можуть допомогти заблокувати доступ до соціальних мереж, якщо вам це важко. Веб-додатки, такі як Самоконтроль або Фокус може допомогти вам залишатися продуктивними, не відчуваючи спокуси перевіряти свої соціальні мережі.

Будьте готові виконати свою нудьгу

Однією з найскладніших речей у зв’язку з залежністю є відчуття, що не вистачає діяльності, від якої ви відмовляєтеся. Щоб уникнути цього якомога більше, заповніть той самий час, який ви проводили в соціальних мережах, чимось більш приємним. Наприклад, дозвольте собі дві додаткові години ігор, спілкування, прогулянок, бігу, їзди на велосипеді тощо.

Якщо ви заміните цей час простою на щось більш позитивне, з ним буде легше впоратися. Замість того, щоб відчувати, ніби ви втрачаєте і нічого іншого, ви все одно можете відчувати, ніби ви втрачаєте, але відчуття, що ви можете зробити щось позитивне, допоможе зняти перевагу.

Відстежуйте свій прогрес

Є вагома причина, чому групи підтримки дають монети або медалі, щоб відзначити прогрес людини. Вони допомагають показати нам, як далеко ми зайшли, і підтверджують нашу здатність до успіху. Відзначати час – це рух вперед і святкування досягнень. Відстеження прогресу в календарі чи іншому дисплеї показує прогрес. Це допомагає вам зосередитися на русі вперед, а також відзначати те, чого ви досягли.

Нагороджуйте себе

Нагородження себе за те, що ви залишилися на курсі, є дуже ефективним способом подолання залежності. Розбийте його на керовані шматки. Маленька винагорода за день, трохи більша винагорода за тиждень, щось приємне за те, щоб зробити місяць тощо. Яка саме форма нагороди, повністю залежить від ваших симпатій і антипатій.

Звичайно, винагороди також прийдуть природно, коли ви почнете відчувати себе краще після кроку, тому дайте собі час, щоб пожинати їх.

Подолайте FOMO

Одним з ключових аспектів детоксикації в соціальних мережах є страх пропустити (FOMO). Це потужний психологічний мотиватор, який спонукає нас цінувати речі, які насправді не настільки важливі, тільки тому, що інші люди, здається, насолоджуються цим. Один із способів подолати FOMO — підвести підсумки того, що для вас дійсно важливо, і чи мають значення багато аспектів соціальних мереж у великій схемі життя.

Ви можете мати здорові стосунки із соціальними мережами

Під час детоксикації ми помітили, наскільки нам насправді потрібні (так, справді ПОТРІБНІ) соціальні мережі. Незалежно від того, чи використовуєте ви його для роботи, школи, покупок чи спілкування з групами, ви зазнаєте невдачі, як тільки зрозумієте, що вам дійсно потрібна ця програма.

На щастя, ми розкрили кілька речей, які допоможуть тим, кому потрібно скоротити, не розриваючи повністю зв’язки.

Екранний час

І Android, і iOS дають вам можливість встановлювати часові обмеження для додатків. Установіть свій час на 15 хвилин на день, і програма попередить вас і закриється, коли ви досягнете цього ліміту часу. На жаль, цей часовий ліміт дуже легко обійти, тому він може не працювати для тих, хто дійсно налаштований продовжувати прокручування.

Використовуйте інший пристрій

Якщо вам потрібно періодично реєструватися (у вас є груповий проект, ви адміністратор групи або у вас є хворий член сім’ї), видаліть програми зі свого мобільного пристрою, але залишайтеся в системі на настільному комп’ютері.

Це означає, що ви все ще можете залишатися на зв’язку, але це досить незручно, щоб не починати бездумно прокручувати.

Скасувати підписку

Є кілька способів отримати свій торт і з’їсти його. Ви можете почати налагоджувати стосунки з соціальними мережами, відмовившись від підписки на що-небудь токсичне. Слідкуйте за новинними сторінками, друзями і навіть групами, які викликають у вас тривогу.

Далі виберіть, які програми соціальних мереж вам дійсно підходять, а потім налаштуйте їх. І Pinterest, і Reddit чудово підходять для вивчення нового, водночас даючи вам можливість мінімізувати будь-який негатив. Якщо ви дійсно залежні від прокручування, спробуйте програму, яка допоможе вам залишатися продуктивними, не відчуваючи потреби постійно оновлювати, прокручувати та займатися.

Підтримувати зв’язок

Після того, як ви позбудетеся своєї залежності від соціальних мереж, ви будете вражені тим, скільки більше справжнього спілкування ви маєте з людьми, з якими колись були дійсно близькими. Ви можете створити групове повідомлення з родиною або просто надсилати більше текстових повідомлень і здійснювати більше телефонних дзвінків, ніж колись.

Детоксикація в соціальних мережах

Я не збираюся робити вигляд, що детоксикація в соціальних мережах буде легкою. Я знаю з перших вуст, як важко спочатку перестати перевіряти телефон кожні п’ять хвилин або оновлювати веб-переглядач, щоб перевірити, чи є у вас якісь сповіщення. Однак я збираюся сказати вам, що це можливо, багато людей зробили це, і що майже повсюдно це вважається позитивним моментом тими, хто успішно пройшов детоксикацію. Я вважаю себе одним із них.

Ніщо вартісне не буває легким, але іноді важчим шляхом дійсно варто пройти.