Як продати свій Mac

Комп’ютери Mac дорогі, але вони мають вищу цінність у використанні, ніж ПК. Ось як продати своє обладнання Mac, незалежно від того, чи оновлюєте ви до нового Mac, чи просто хочете отримати гроші за старі MacBook, які у вас валяються.

Створіть резервну копію та видаліть старі дані

Очевидно, що продавати пристрій з усією вашою особистою інформацією, що зберігається на ньому, не найкраща ідея. Перше, що вам потрібно зробити, це позбутися всіх цих даних і скинути свій Mac до заводських налаштувань, щоб захистити себе, а також полегшити налаштування нового комп’ютера.

Можливо, вам захочеться якось зберегти копію своїх даних. Якщо ви щойно придбали новий Mac, ви можете перенести свої дані зі старого на новий. Якщо ви хочете почати все заново або переходите на комп’ютер Windows, ви можете зберегти резервну копію своїх файлів на випадок, якщо вони знадобляться в майбутньому.

Далі ви захочете стерти жорсткий диск свого Mac. Ви можете прочитати наш посібник про те, як це зробити з режиму відновлення, який не повинен тривати більше години або близько того, залежно від того, скільки даних у вас є та наскільки безпечно ви хочете стерти свій жорсткий диск. Після цього ви, ймовірно, захочете переінсталювати macOS, інакше вона не буде доступною для тих, кому ви її продасте.

Знайдіть свої характеристики

Apple випускає нові Macbook майже щороку і зазвичай має десяток моделей для кожного випуску. Ви захочете точно з’ясувати, який із них має бути, щоб зробити точний список.

  Як змінити адресу та налаштування DNS-сервера для вашого комп’ютера

Якщо ви знаєте рік виготовлення вашого ноутбука (не придбаного), ви можете його переглянути Технічні характеристики Apple бази даних, щоб отримати повний список, на який можна посилатися. В іншому випадку ви можете натиснути логотип Apple у верхній панелі меню та вибрати «Про цей Mac».

Це відкриє діалогове вікно, в якому будуть перераховані всі характеристики вашого комп’ютера.

Головне, на що потрібно звернути увагу, це назва моделі (наприклад, «MacBook Pro»), рік її виробництва, розмір екрана та обсяг оперативної пам’яті, який має ваша система. Якщо ви заплатили за оновлення процесора на своєму Mac, обов’язково вкажіть це також.

Варіант 1: продайте його самі за більше грошей

Якщо вам подобаються гроші і ви маєте вільний час, продайте їх самостійно. Загалом, ви не наблизитесь до роздрібної ціни на свій Mac, навіть якщо він у відмінному стані. При покупці вживаних товарів надається знижка, і вона має бути достатньо значною, щоб люди могли розглянути її. Ви повинні подивитися, за якою ціною продається ваш конкретний пристрій на цих веб-сайтах, і вказати свій за ціною або нижче.

Переконайтеся, що ваш Mac чистий, і сфотографуйте його для свого списку. Обов’язково включите всю відповідну інформацію в список. Ви також повинні включити посилання на сторінку роздрібної торгівлі продукту, щоб покупці могли побачити, яку знижку вони отримують, і переглянути додаткові характеристики машини.

Примітка: існує багато компаній, що займаються виготовленням електронного брухту, які стверджують, що купують ваші пристрої за найвищу ціну лише для того, щоб пропонувати вам ціну значно нижче ринкової. Вам доведеться пробратися крізь море шахрайств і дотримуватись надійних джерел.

Продажі в Інтернеті проти локальних продажів

У вас є два варіанти: продати його онлайн (і відправити покупцеві) або продати на місці. Якщо ви продаєте в Інтернеті, ви будете конкурувати з торговими посередниками, офіційними постачальниками та тисячами інших людей, які хочуть швидко заробити. Це може бути набагато простіше, але також залишає вас схильні до зворотного шахрайства коли послуга стає на сторону покупця.

  Як налаштувати робочий стіл Pantheon

Місцеві продажі мають погану репутацію, але це цілком безпечно, якщо ви знаєте, що робите. Основні правила, які допоможуть уникнути шахрайства:

Зустрічайте в людному громадському місці, щоб вас не пограбували чи не пограбували. Ви навіть можете зустрітися в поліцейському відділку якщо ти параноїк.
Не відправляйте товар. Це шахрайство — ви продаєте на місці не дарма. Завжди зустрічатися особисто.
Лише готівка. Все інше, швидше за все, шахрайство. Шахраї можуть вчинити шахрайство з чеками, виписуючи вам чек, який спочатку здається правильно внесеним, лише щоб відскочити.
Ймовірно, ви отримаєте кілька відповідей, які звучать так, ніби роботи повторюють повну назву вашої публікації. Не заважайте відповідати на це; вони шахраї.

Користуйтеся здоровим глуздом і не довіряйте людям, які вимагають від вас більше, ніж повинні. Є багато шахраїв, але як тільки ви зустрінете когось особисто, це єдиний спосіб переконатися, що все пройде гладко.

Місцеві параметри

Craigslist це дуже хороший сайт для продажу вашої старої електроніки зацікавленим покупцям. Незважаючи на те, що це місцевий ринок, до тих пір, поки ви не живете в нікуди, ви знайдете людей, які хочуть укласти угоду на вживані пристрої, або потенційних торговельних посередників, які хочуть зняти це з ваших рук.

Facebook Marketplace схожий на Craigslist, за винятком трохи менш андеграундного та схематичного. Якщо ви боїтеся Craigslist, опублікуйте свій список тут.

Відпусти і Пропозиція є дві почесні згадки.

Опції онлайн

eBay це найпопулярніший варіант для продажу вживаних товарів онлайн.

  Яка різниця між HDD і SSD?

Amazon, який зазвичай використовується більш постійними постачальниками, також дозволяє вам перераховувати власні продукти, як на eBay

Swappa: як eBay, простіший у використанні, менша база користувачів.

Варіант 2: обміняйте його на швидкі гроші

Якщо ви не можете створити список або продати свою машину, ви можете обміняти її на кредит магазину (а іноді й готівкою). У Apple є своя програма trade-in це набагато швидше та простіше, ніж продати його самому. Звичайно, вони дадуть вам лише подарункові картки для покупки нових продуктів Apple, але якщо ви хочете оновити, ви можете продати свої старі пристрої, щоб профінансувати нові.

Цей процес дійсно вартий того, якщо ваш комп’ютер у хорошому стані. Apple запропонувала нам 490 доларів за 13-дюймовий MacBook Pro 2015 року випуску, що менше ніж 800 доларів або близько того, щоб ви могли продати його на такому сайті, як Craigslist. Однак, якщо ваш пристрій має багато подряпин або взагалі пошкоджений, ви не наблизитесь до такої кількості. Apple дасть нам лише 160 доларів за подряпаний MacBook — вкрай невелика сума, — обмежуючи нас кортиком для аксесуарів в Apple Store.

Ви можете продати його іншим програмам торгівлі, наприклад Найкраща покупка, але під час нашого тестування вони запропонували менше, ніж Apple. Газель пропонує подібні суми, але принаймні платить готівкою. Ви можете спробувати щастя в місцевому ломбарді, якщо у вас серйозні проблеми з готівкою, але як би ви не торгували ними, ви завжди отримаєте менше грошей, ніж якби ви продали їх самі.

Ми рекомендуємо розмістити оголошення на Craigslist або Facebook на кілька тижнів, а потім вдатися до обміну, якщо він не продається. Найкращий випадок використання цих програм обміну – якщо ви з тих людей, які щороку купують новий iPhone, але в такому випадку ви можете просто скористатися Програма оновлення iPhone.