techukraine.net techukraine.net Як провести порівняльний аналіз зарплати, щоб утримати свій найкращий талант

Як провести порівняльний аналіз зарплати, щоб утримати свій найкращий талант

| | 0 Comments| 11:56 AM
Categories:

Порівняльний аналіз заробітної плати є важливою стратегією для сучасних організацій, щоб залишатися конкурентоспроможними на ринку, утримувати найкращих співробітників і продовжувати процвітати.

Співробітники є основою кожної організації, і в цьому висококонкурентному діловому світі важливо підтримувати їхню задоволеність.

Сьогодні працівники шукають не лише чудову можливість роботи та корпоративну культуру, але й гарну зарплату.

Бізнес, який піклується про своїх працівників, пропонуючи їм найкращі зарплати разом із продуктивним середовищем, залучає найкращих талантів і заохочує їх залишатися в ньому найдовше.

Щоб досягти цього, корисні ефективні стратегії, такі як порівняльний аналіз заробітної плати.

Давайте обговоримо концепцію порівняльного аналізу зарплати, її важливість для найму та утримання ваших найкращих талантів, як це зробити та інші подробиці.

Що таке порівняльний аналіз зарплати?

Процес оцінки заробітної плати за різними посадовими інструкціями на основі зовнішньої цінності організації відомий як порівняльний аналіз заробітної плати.

Ви також можете сказати, що це процес порівняння зарплат співробітників однієї компанії з рівночасними зарплатами інших конкуруючих компаній на ринку, бажано тієї ж ніші.

Процес передбачає аналіз компонентів кожної посади в компанії та порівняння цих посад із майже подібними роботами в інших компаніях. Для цього потрібні точні, релевантні та актуальні дані ринку праці.

Щоб отримати дані про ринок праці для цього процесу, компанії здебільшого покладаються на державні бази даних праці та інтенсивні дослідження ринку на основі опитувань щодо заробітної плати. Організації часто пропонують своїм співробітникам найкращі пакети заробітної плати відповідно до промислових стандартів заробітної плати на той час.

У двох словах, процес порівняльного аналізу заробітної плати або винагороди дозволяє компанії підтримувати промислові стандарти внутрішніх ставок оплати праці. Це допомагає їм добре позиціонуватися на зовнішньому конкурентному ринку, водночас залучаючи й утримуючи найкращих працівників для досягнення постійного зростання.

Важливість порівняльного аналізу зарплати

Порівняльний аналіз заробітної плати є основним способом призначення конкурентоспроможної заробітної плати працівникам будь-якої організації. Майже кожен гідний працівник хоче отримувати високу зарплату, тому організації повинні пропонувати їм конкурентоспроможну зарплату на основі їхніх навичок і ринкових ставок.

Крім того, винагорода та задоволення від роботи є двома ключовими компонентами посади, яка приваблює гідних кандидатів. Вирішальною є оплата конкурентоспроможної, гідної заробітної плати відповідно до стандартів працівника. Тут важливий порівняльний аналіз зарплати допоможе організаціям залучити потенційних кандидатів.

Проводячи процес детального порівняльного аналізу заробітної плати, відділ кадрів компанії повинен враховувати кілька елементів, таких як чистий капітал компанії, дохід, розмір команди, показники зростання, бюджет тощо. Застосувавши відповідний бенчмаркінг, організація може підвищити продуктивність і прибутковість одночасно.

Деякі з найважливіших факторів, які можуть вплинути на процес порівняльного аналізу заробітної плати в будь-якій організації:

 • Промисловість
 • Освітні рівні працівників
 • Вартість життя
 • Описання роботи
 • Необхідні навички або спеціалізація

Тепер ми дослідимо роль HR у порівняльному аналізі зарплати.

Роль HR в порівняльному аналізі заробітної плати

Одним із основних обов’язків відділу кадрів (HR) компанії є забезпечення того, щоб найкраще підібраний талант приєднався до компанії на певні посади. Основним обов’язком HR в будь-якій організації є не тільки приєднання, але й забезпечення задоволеності співробітників.

Чудовий спосіб досягти цього — запропонувати найкращу конкурентоспроможну зарплату співробітникам. Це вимагає від відділу кадрів визначити відповідну винагороду для працівників.

Відділ кадрів проводить кілька досліджень зарплат (процеси будуть розглянуті нижче) і сприяє всьому процесу. Управління винагородою відіграє величезну роль у відділі кадрів, оскільки воно значною мірою впливає на процес найму, ефективність компанії, залучення команди та утримання співробітників. Це найкращий шлях для компанії, щоб зберегти свою конкурентоспроможність на ринку.

  Виправте помилку Google Drive Forbidden Download Error

Як ефективно проводити порівняльний аналіз зарплати

Порівняльний аналіз заробітної плати – це надзвичайно комплексний процес, що складається з кількох належним чином підібраних кроків. Ось як ви можете зробити простий і безпроблемний порівняльний аналіз зарплати.

#1. Збирайте дані про зарплату

Проведення дослідження ринку є вирішальним і основоположним кроком у проведенні порівняльного аналізу заробітної плати. Відділ кадрів повинен спочатку перерахувати посади, для яких вони хочуть провести порівняльний аналіз зарплати. Далі вони повинні провести ретельне дослідження та збір даних про зарплату.

Ви можете зробити це за допомогою наступного:

 • Програмне забезпечення для зарплати
 • Мережі обміну даними
 • HR Публікації
 • Дані з професійних мережевих сайтів
 • Спеціальні опитування

#2. Виконуйте перевірки роботи

Проведення детального внутрішнього аудиту роботи є важливим. Його основна мета — каталогізувати наявні та необхідні посади компанії та знайти, які ролі потрібно додати відповідно до вимог компанії.

Під час аудиту робочих місць HR підкреслює та належним чином розмежовує посадові ролі, обов’язки, пов’язані з кожною роллю, а також необхідні кваліфікації. Для кожної робочої посади обов’язковими є індивідуальні зусилля щодо опитування та збору даних.

#3. Розробіть стратегію компенсації

Існує багато шуму навколо порівняльного аналізу зарплат і справедливої ​​оплати праці працівників. Однак також важливо, щоб зарплата співробітників відповідала бюджету підприємства та іншим факторам бізнесу.

Визначення робочих ролей в організації, відповідного опису посади, застосовності та ієрархічної системи оплати праці має важливе значення для окреслення стратегії компенсації для поточного діапазону зарплати. У зв’язку з цим відділ кадрів може також дотримуватися концепції пропорційної заробітної плати, коли працівники отримуватимуть зарплату за кількість днів, які вони відпрацювали.

#4. Встановлення діапазону заробітної плати

HR повинен визначити максимальну та мінімальну заробітну плату для всіх посад відповідно до конкурентного діапазону заробітної плати.

Наприклад, зарплата представника відділу реєстрації на конкурентному ринку може складати від 10 до 15 доларів США на годину. Це досить широкий діапазон для вирішення. За таких обставин доцільно дотримуватися 50-го процентиля. Таким чином, відділ кадрів може визначити діапазон зарплати приблизно в 12,5 доларів США.

Компанія сама вирішує, яку оплату вона хоче запропонувати новачкам і досвідченим кандидатам. Невдовзі після цього відділ кадрів також повинен окреслити певну політику.

Наприклад, новий офіцер отримуватиме 10 доларів протягом перших шести місяців служби. Після цього терміну вони можуть очікувати підвищення оцінки, що призведе до найвищого діапазону зарплат.

#5. Задокументуйте результат і отримайте схвалення

Тепер настав час офіційно задокументувати та схвалити стратегію винагороди радою директорів і керівною радою компанії.

Для цього відділ кадрів повинен підготувати надійний звіт, включно з усіма даними аналізу дослідницької роботи, проведеної для визначення та розробки політики. Також важливо визначити стратегії просування співробітників у цей період і пояснити джерело всієї інформації.

Політики та стратегії будуть підтверджені лише після схвалення керівництвом компанії. Відділ кадрів може також підготувати звіт про те, як оновлені модулі компенсації заробітної плати та пакети можуть залучити кращих талантів. Задокументовані результати служать чудовим джерелом для наступного раунду порівняльного аналізу в організації.

Переваги порівняльного аналізу зарплати для організації

Ось ключові переваги порівняльного аналізу зарплати для організації.

#1. Конкурентоспроможність на ринку праці

Дані порівняльного аналізу заробітної плати є чудовою інформацією для персоналу відділу кадрів та організації, щоб бути в курсі ринкових тенденцій і галузевих еталонних показників заробітної плати на різних посадах. Це також дозволяє компаніям шукати кваліфікованих спеціалістів у резерві талантів.

  Що таке робоче замовлення? [+ 4 Templates]

#2. Залучення гідних кандидатів

Організації навряд чи зможуть залучити кваліфікованих кандидатів, якщо вони не пропонують конкурентоспроможні пакети заробітної плати. Пропонуючи конкурентоспроможні пакети заробітної плати, компанії можуть фактично залучати кваліфікованих спеціалістів замість того, щоб переслідувати їх. Весь процес підбору персоналу можна оптимізувати шляхом залучення відповідних кандидатів на основі їхньої кваліфікації.

#3. Покращений досвід роботи

Щасливіші працівники статистично більш продуктивні на робочому місці, що в довгостроковій перспективі приносить велику користь організації. Таким чином, забезпечення задоволеності роботою для працівників є життєво важливим для того, щоб допомогти організації зберегти свої найкращі таланти та продовжувати досягати великих висот.

Справедлива винагорода з порівняльним аналізом заробітної плати підвищить задоволеність співробітників і надихне їх робити все можливе для покращення організації. Порівняльний аналіз зарплат також допомагає організаціям бути в курсі поточних ринкових тенденцій зарплат. Це чудовий спосіб підвищити моральний стан співробітників.

#4. Дотримання трудового регламенту

Організація може втратити ліцензію та репутацію, і проти неї можуть бути висунуті серйозні звинувачення, якщо вона не дотримується відповідних законів і правил.

Завдяки порівняльному аналізу заробітної плати організація може дотримуватися відповідного трудового законодавства. Це гарантує, що організація добре відповідає федеральним і державним нормам. Під час порівняльного аналізу заробітної плати враховуються такі фактори, як рівна оплата праці, мінімальна заробітна плата чи податки.

#5. Лояльність співробітників

Порівняльний аналіз зарплати має вирішальне значення для визначення лояльності та утримання співробітників в організації. Регулярне порівняння ваших компенсаційних пакетів із галузевими стандартами допоможе вам переконатися, що ваші працівники відчувають, що їх цінують і справедливо винагороджують за їхні зусилля.

Це, у свою чергу, сприяє розвитку почуття лояльності серед ваших співробітників, зменшуючи ймовірність того, що вони змінять компанію.

Коли працівники вірять, що їм конкурентно платять за їхні навички та внесок, вони, швидше за все, залишаться відданими вашій компанії. Порівняльний аналіз заробітної плати дозволяє визначити сфери, де може знадобитися коригування, щоб запобігти тому, щоб ваш найкращий талант шукав можливості деінде.

Найкращі поради для успішного порівняльного аналізу зарплати

Організація може втратити своїх відомих і працьовитих співробітників у довгостроковій перспективі, якщо вони не впораються з базовим плануванням винагороди. Використання прозорих і чітких даних порівняльного аналізу покращує вашу стратегію та покращує шанси зберегти найкращих талантів.

Ось кілька порад щодо проведення чесного та ефективного порівняльного аналізу заробітної плати.

Покладайтеся на надійні джерела

Як уже обговорювалося, весь процес порівняльного аналізу заробітної плати значною мірою залежить від даних, зібраних під час опитувань.

Отже, незалежно від того, збираєте інформацію, важливо переконатися, що інформація актуальна. Для порівняльного аналізу заробітної плати слід використовувати лише поточну інформацію, а не іншу інформацію заднім числом.

Використовуйте надійні джерела та завжди розглядайте повторну перевірку даних двічі чи більше для кращих результатів. Пошуки в Інтернеті для отримання докладних результатів погодинної або місячної заробітної плати за певним описом роботи можуть бути виснажливим завданням. Навіть нерозумно довіряти лише одному джерелу.

Завжди перехресно перевіряйте дані з багатьох джерел і перевіряйте їх якість, щоб уникнути розбіжностей. Довіряйте цифрам, представленим лише на надійних сайтах. Остерігайтеся шахрайства.

Посадові інструкції Tally

Визначаючи зарплату будь-якої посадової посади, переконайтеся, що описи належним чином відповідають. Для однієї посади деякі компанії можуть розглянути можливість призначення додаткових обов’язків. У таких випадках буде диспропорція в оплаті праці.

  Roblox видаляється?

Тому, шукаючи зарплати, в ідеалі перевірте опис посади, щоб він точно відповідав внутрішній посаді, яку ви шукаєте. У цьому відношенні слід враховувати кілька інших факторів:

 • Репутація та флагман організації
 • Кількість підзвітних керівників (для керівних та управлінських ролей)
 • Режим роботи – віддалений, гібридний або виїзний

Ці фактори тісно модулюють заробітну плату навіть у випадку тієї самої посадової інструкції.

Компенсація

Порівняльний аналіз заробітної плати стосується не лише грошових виплат; це також може включати різні інші пільги та переваги, такі як бонуси або можливості фінансування на робочому місці. Під час попереднього визначення стратегії винагороди організації повинні переконатися, що вони також враховують витрати, пов’язані з:

 • Атестація роботи
 • Участь у прибутках
 • Вартість життя
 • фондові опціони
 • Оплачувані відпустки
 • Пенсійні плани

Страхові виплати працівникам є однією з основних політик будь-якої організації та відіграють важливу роль у порівняльному аналізі заробітної плати. Порівняння має базуватися не лише на зарплаті, а й на заохоченнях, бонусах та інших перевагах для кращого розуміння пакету.

Розробляйте кращі стратегії

Якщо організація величезна і практично неможливо провести ретельний огляд або аудит внутрішніх посадових ролей окремо для кожного співробітника, найкраще звернутися до керівників відділів.

Крім того, спробуйте обмежити порівняльний аналіз, оскільки він не потрібен часто. Хоча організації повинні залишатися гнучкими в цьому відношенні, порівняльного аналізу зарплати за рік або півроку може бути достатньо.

Виконуючи порівняльний аналіз зарплати, також враховуйте нові набори навичок і ринкові тенденції. Припустімо, що ринок вимагає від вашого працівника нових навичок, як-от знання певної мови програмування.

Отже, ви повинні приділяти більше уваги найму співробітників із відповідними навичками та відповідно дотримуватись порівняльного аналізу заробітної плати. Ідея полягає в тому, щоб забезпечити безперешкодний розвиток організації.

Послуги третіх осіб

Багато організацій часто наймають сторонню компанію, щоб допомогти їм у порівняльному аналізі зарплати. На ринку є багато постачальників послуг з нарахування заробітної плати, які пропонують такі послуги. Для великих організацій доцільно звертатися за допомогою до третіх сторін, оскільки порівняльний аналіз зарплати тільки відділом кадрів може бути дуже складним завданням.

Треті сторони мають відповідні навички та програмне забезпечення для неупередженого проведення процесу. Вони володіють спеціальними знаннями та технічними навичками, які додають більшої точності та надійності процесу.

Врахування ринкової динаміки та тенденцій кваліфікації має важливе значення для ефективного порівняльного аналізу заробітної плати. З розвитком галузей промисловості нові технології та набори навичок стають безцінними. Переконайтеся, що ваш процес порівняльного аналізу відповідає цим змінам. Коригування вашої стратегії винагороди має вирішальне значення, якщо на ринку праці спостерігається сплеск попиту на конкретні навички.

Наприклад, якщо посади, які потребують розширених навичок аналізу даних, користуються великим попитом, коригування порівняльного аналізу відповідно до цієї тенденції допоможе залучити та утримати відповідних талантів.

Регулярно відстежуйте нові навички та оцінюйте їхній вплив на робочі ролі у вашій галузі. Цей проактивний підхід гарантує, що ваша організація залишається конкурентоспроможною в залученні кращих талантів навіть у швидко мінливих робочих умовах.

Заключні слова

У цю епоху жорсткої конкуренції роботодавці не залишають каменя на камені, щоб отримати та зберегти найкращих талантів для своєї компанії.

Порівняльний аналіз зарплати допомагає їм досягти цього. Це одна із чесних і безпечних практик, яка дозволяє їм пропонувати конкурентоспроможні пакети зарплат співробітникам і допомагає їм зрозуміти їх відносну позицію на ринку, коли йдеться про ставки оплати праці працівників.

Далі ознайомтеся з найкращими інструментами Системи відстеження заявників (ATS) для будь-якого бізнесу.