Як прискорити робочий стіл KDE Plasma 5

KDE Plasma 5 — чудове середовище робочого столу. Він має багато графічних ефектів, які виділяють його, і з цієї причини багато користувачів погоджуються, що це один із найкрасивіших настільних комп’ютерів у всьому Linux. Однак ця краса значно впливає на системні ресурси, і, як наслідок, багато користувачів не можуть насолоджуватися робочим столом у повній мірі його потенціалу.

Якщо ви розчаровані тим, як KDE працює на вашому ПК з Linux, ми можемо допомогти! Дотримуйтесь, як ми покажемо, як пришвидшити робочий стіл KDE Plasma 5!

Оновіть KDE Plasma 5

З кожним випуском KDE Plasma 5 покращує продуктивність. Отже, якщо у вас виникли проблеми з поганою роботою середовища робочого столу KDE, перше, що вам слід зробити, це перевірити наявність оновлень. Цілком ймовірно, що у вашій операційній системі Linux готовий новий випуск KDE з виправленнями, покращеннями продуктивності тощо!

Не знаєте, як оновити операційну систему на KDE Plasma? Ось як!

Крок 1. Натисніть клавішу Windows на клавіатурі та введіть «Discover» у вікні пошуку. Потім запустіть додаток із синім значком сумки для покупок.

Крок 2: У програмі Discover знайдіть у нижньому лівому куті вікна «Оновлення» та клацніть його, щоб перейти до області оновлення системи для KDE.

Крок 3: Оновіть робочий стіл KDE Plasma 5 (і ОС Linux загалом), знайшовши кнопку «Оновити все».

Використовуєш дистрибутив Linux, який не отримує регулярних оновлень? Відмовтеся від дистрибутива Linux на основі KDE, який ви зараз використовуєте для KDE Neon. Це Linux-система на базі Ubuntu, яка забезпечує свіжі оновлення робочого столу KDE Plasma на стабільній базі LTS. Він завжди отримує найновіші матеріали, тому ви завжди бачитимете оновлення продуктивності від команди KDE! Щоб дізнатися більше про Neon, натисніть тут.

Налаштуйте ефекти робочого столу

Однією з найпоширеніших причин сповільнення роботи KDE Plasma 5 на комп’ютерах із низьким ресурсом є графічні ефекти. Вони значно впливають на системні ресурси (в основному на ваш графічний процесор). Отже, швидкий спосіб пришвидшити роботу робочого столу KDE Plasma 5 — це різко зменшити або вимкнути фантастичні графічні ефекти на робочому столі.

Щоб вимкнути графічні ефекти в KDE Plasma, натисніть клавішу Windows на клавіатурі та введіть «Ефекти». Запустіть програму з міткою «Ефекти робочого столу».

Потрапивши в область ефектів робочого столу, ви зможете побачити багато графічних ефектів, які використовує система KDE Plasma 5. Прокрутіть і зніміть прапорці біля всіх увімкнених ефектів, і ви побачите невелике збільшення швидкості та продуктивності.

Вимкнути композицію

Композитні ефекти приголомшливі в KDE. Вони додають тінь і глибину вашим додаткам. Ці ефекти також додають красивий напівпрозорий ефект на відкриті вікна (коли ви їх перетягуєте) та інші привабливі ефекти.

Само собою зрозуміло, але ці складені ефекти відіграють важливу роль у сповільненні KDE Plasma, особливо на комп’ютерах низького класу. На щастя, розробники KDE дуже легко вимкнути композицію!

Щоб вимкнути комбіновані ефекти, натисніть клавішу Windows і знайдіть «Композитний». Повинен з’явитися значок програми з написом «Compositor». Натисніть на нього, і ви потрапите до складених налаштувань робочого столу Plasma.

У вікні Compositor зніміть прапорець біля пункту «Увімкнути compositor під час запуску». Потім натисніть кнопку «Застосувати», закрийте вікно та перезавантажте комп’ютер. Коли ви знову ввійдете в систему, ефекти компонування будуть вимкнені, що прискорить роботу.

Видаліть Akonadi

KDE має центральну систему баз даних, відому як Akonadi. Це надійна служба, яка допомагає багатьом програмам отримати доступ до інформації на робочому столі Plasma. Хоча ви не помітите, що Akonadi працює у фоновому режимі в KDE, якщо у вас є пристойні характеристики комп’ютера, ті, у кого є недорогі машини, можуть помітити, що він іноді сповільнює їх сеанс KDE.

Видалення Akonadi та вимкнення системи баз даних дуже легко, але це залежить від того, який дистрибутив Linux ви використовуєте. Щоб вимкнути службу, відкрийте вікно терміналу та дотримуйтесь інструкцій щодо команд, які відповідають ОС, яку ви використовуєте.

Примітка: видалення Akonadi також видалить програми KDE, які залежать від нього.

Ubuntu

sudo apt remove akonadi --purge

Debian

sudo apt-get remove akonadi --purge

Arch Linux

sudo pacman -Rsc akonadi

Fedora

sudo dnf remove akonadi

OpenSUSE

sudo zypper remove akonadi

Поміняти менеджери вікон (необов’язково)

Менеджер вікон відіграє величезну роль у тому, наскільки важке середовище робочого столу. У KDE диспетчер вікон не роздувається. Однак його заміна значно покращить використання пам’яті, графічного процесора та процесора, тому, якщо потрібно, буде гарною ідеєю замінити його на щось більш компактне.

Openbox — ідеальна заміна віконного менеджера для поєднання з KDE Plasma. Найкраще те, що розробники Openbox забезпечують сеанс KDE/Openbox, тому налаштування не потрібно! Щоб розпочати сеанс KDE/Openbox, відкрийте вікно терміналу та дотримуйтесь інструкцій поруч із ОС Linux, на якій ви використовуєте Plasma.

Примітка: заміну диспетчера вікон KDE на Openbox слід виконувати лише в тому випадку, якщо ви пройшли цей список і все ще стикаєтесь із повільним сеансом KDE.

Ubuntu

sudo apt install openbox openbox-kde-session

Debian

sudo apt-get install openbox openbox-kde-session

Arch Linux

sudo pacman -S openbox

Fedora

sudo dnf install openbox-kde

OpenSUSE

sudo zypper install openbox-kde

Увійдіть у KDE/Openbox

Щоб увійти до нового сеансу KDE/Openbox, клацніть меню програми KDE, а потім натисніть кнопку, щоб вийти. Після завершення сеансу ви побачите екран входу. На екрані входу знайдіть «сеанс» і клацніть спадне меню поруч із ним, щоб відкрити доступні сеанси робочого столу, а потім виберіть «KDE/Openbox».

Вибравши параметр «KDE/Openbox», клацніть свого користувача та введіть свій пароль, щоб увійти. Коли ви завершите вхід, ви побачите робочий стіл KDE Plasma 5, але з Openbox, набагато легшим менеджером вікон.