Як працює GNSS?

Повною формою GNSS є Глобальна навігаційна супутникова система, яка позначає будь-яку супутникову навігаційну систему, яка використовується для визначення місцезнаходження з глобальним покриттям. GNSS передає навігаційні дані у формі багаточастотних сигналів, що дозволяє супутнику визначати геологічне розташування сигналу. Ці супутники відрізняються високою точністю і використовуються для визначення поточного місцезнаходження шляхом визначення координат сигналу. Ці супутники надсилають сигнали до місця розташування та отримують навігаційні дані від джерела. Крім того, він обчислює час, необхідний для проходження сигналу туди-сюди, дозволяючи супутнику визначити місцезнаходження особи, яка посилає сигнал. Найбільше використання GNSS – це GPS, який допомагає будь-кому використовувати ці супутники та визначати своє місцезнаходження, а також подорожувати різними містами та дорогами. Деякі інші основні сфери використання GNSS – дослідження та дослідження. Давайте досліджуватимемо далі та дізнаємося більше про те, як працює GNSS, а також дізнаємось про цікаві переваги GNSS. Також у цій статті ви дізнаєтесь, що таке GNSS пристрої та GNSS WIFI.

Як працює GNSS?

Продовжуйте читати далі, щоб знайти докладні кроки, які пояснюють, як працює GNSS і що таке GNSS WIFI, з корисними ілюстраціями для кращого розуміння.

Що таке пристрої GNSS?

GNSS відноситься до Глобальної навігаційної супутникової системи, сузір’я супутників, які передають сигнали для визначення геологічного розташування будь-якого пристрою або людини в будь-якій точці планети. Це робиться шляхом передачі сигналів на кількох частотах до місця розташування приймача, звідки пристрій надсилає ці сигнали, які потім обчислюються для визначення розташування приймача з високою точністю. Пристрої GNSS широко використовуються для GPS, щоб допомогти людям подорожувати та визначати своє місцезнаходження. Він також відіграє величезну роль в інших ключових сферах, таких як авіація, космічні станції, телекомунікації, правоохоронні органи та служби реагування на надзвичайні ситуації.

Чи є GNSS датчиком?

Так. GNSS відноситься до глобальної навігаційної супутникової системи, яка використовує супутники, що обертаються навколо Землі, для визначення положення сигналів, отриманих від планети. GNSS – це група супутників, які обертаються навколо планети та посилають сигнали, які приймаються датчиками, наявними в різних пристроях, які використовують послуги GNSS. Датчики GNSS тепер включені в різні пристрої, оскільки вони надають послуги визначення місцезнаходження та допомагають відстежувати та записувати рухи.

  Як зберегти рядок меню на Mac у повноекранному режимі

Що таке 3 сегменти GNSS?

GNSS має 3 основні сегменти, кожен з яких призначений для окремого використання, оскільки ці сегменти допомагають у належному та повному використанні можливостей GNSS. Ці 3 сегменти:

 • Космічний сегмент: Космічний сегмент – це сузір’я з 24 діючих супутників, які передають лише односторонні сигнали, які допомагають визначити положення та час.

 • Контрольний сегмент: контрольний сегмент відповідає за належне використання супутника, оскільки цей сегмент знаходиться в прямому контакті з численними моніторами та контрольними станціями, встановленими по всьому світу, які постійно вивчають положення супутника та надають періодичні та необхідні команди для збереження супутники в положенні. Він також відстежує навігаційні дані та допомагає підтримувати супутник для його належного функціонування.

 • Сегмент користувача: третій сегмент — це сегмент користувача, який відповідає за найпоширенішу послугу GNSS: GPS, що дозволяє користувачеві визначати місцезнаходження шляхом передачі сигналів на супутники.

Як працює GNSS?

Ви не знаєте, як працює GNSS? Глобальна навігаційна супутникова система (GNSS) — це група супутників, які рухаються навколо Землі по встановлених орбітах і передають сигнали на різних частотах для збору даних про позиціонування та час.

Робота GNSS базується на надісланих і отриманих сигналах. Ці супутники надсилають сигнали на кількох частотах, оскільки було показано, що використання кількох частот значно підвищує точність і надійність результатів. Потім ці сигнали приймаються датчиком GNSS, розташованим усередині пристрою, або приймачем, який, отримавши ці сигнали, надсилає сигнал назад на супутник GNSS у космосі. Потім ці сигнали обчислюються для визначення даних щодо позиціонування та синхронізації приймача.

Результати GNSS зросли в геометричній прогресії за останні кілька років, оскільки вдосконалення технології та потужність сигналу допомогли краще обчислювати отримані дані.

Яка частота GNSS?

GNSS надсилає сигнали на кількох частотах, щоб визначити місцезнаходження користувача. Це зроблено тому, що було показано, що використання кількох частот порівняно з однією експоненціально підвищує точність і надійність результатів. GNSS використовує сигнали різних частот для різних цілей.

Наприклад, частоти GPS для:

 • Сигнал L1 становить близько 1575,42 МГц

 • Сигнал L5 становить близько 1176,45 МГц

Так само для системи ГЛОНАСС:

 • Сигнал L1 приблизно від 1598,0625 до 1609,3125 МГц

 • Сигнал L3 OC становить близько 1202,025 МГц

Тепер ви знаєте, як працює GNSS. Продовжуйте читати далі, щоб дізнатися, що таке GNSS WIFI.

Де GNSS широко використовується?

GNSS спочатку призначалася для військового використання. Але пізніший розвиток технологій і економічна передача сигналів від пристроїв до супутників, послуги GNSS були поширені на весь світ і тепер стали невід’ємною частиною нашого повсякденного життя. Багато особистих, дослідницьких і громадських заходів базуються на цій системі, оскільки вона дозволяє отримати точні та надійні дані щодо позиції та часу. Він широко використовується в таких службах, як GPS, телекомунікації, правоохоронні органи, геологічні дослідження, видобуток корисних копалин і реагування на надзвичайні ситуації. GNSS дозволяє передавати дані в найвіддаленіші райони та з них, значно допомагаючи в численних дослідженнях.

Фото Маріо Карузо на Unsplash

Хто контролює GNSS?

Служби GNSS запускаються та підтримуються різними організаціями по всьому світу, якими керують уряди відповідних країн. IRNSS є індійською організацією, яка володіє місцевою GNSS, яка допомагає у правильному картографуванні країни; він охоплює індійську країну та приблизно 1500 км навколо індійських кордонів.

Іншими великими організаціями, які експлуатують GNSS, є Galileo в Європі, американська глобальна система позиціонування NAVSTAR (GPS) і китайська навігаційна супутникова система BeiDou.

Чому GNSS важлива?

Оскільки ми досягли цього, ви повинні знати, як працює GNSS, але чи знаєте ви її важливість? GNSS допомагає отримувати інформацію, забезпечуючи відстеження в реальному часі, час, навігацію та інші аспекти міжмашинного зв’язку, що є основою керування пристроями IoT. Крім того, важливість GNSS полягає в наступному:

 • Розпізнавання місцезнаходження об’єкта: GNSS не зможе забезпечити будь-яку функціональність IoT, якщо не зможе визначити місцезнаходження пристроїв, оскільки пристрій отримує зв’язок із трьома або більше видимими супутниками для визначення свого точного місцезнаходження за допомогою трилатерації.

 • Визначення найкращої швидкості: оскільки системи GNSS постійно транслюють супутникові сигнали, коли вони обертаються навколо планети, пристрої з підтримкою GNSS можуть підтримувати постійний запис своєї швидкості.

 • Забезпечення точності продуктивності IoT: трилатерація була б неможливою без потужних атомних годинників, які використовуються в системах GNSS.

Фотографія Сільвії Бартизель на Unsplash

Які переваги GNSS?

GNSS – це група супутників, які передають сигнали для визначення позиціонування та часу користувача. Використання GNSS постійно зростало протягом останніх років, оскільки з технологічним прогресом вона виявилася все більш корисною в різних сферах повсякденного використання. Серед переваг GNSS можна назвати:

 • Краща точність: GNSS використовує сигнали різних частот для відстеження положення різних об’єктів, що забезпечує високоточні результати з найменшим відхиленням. На сигнали GNSS не впливають магнітні хвилі чи будь-який інший опір між ними, що дозволяє системі забезпечувати постійну точність.

 • Швидкість: GNSS забезпечує не тільки точні результати, але й високу швидкість, оскільки використовує сигнали та високопродуктивні обчислювальні засоби для обчислення результатів. Це робить GNSS одним із найефективніших і швидких способів отримання даних. Раніше це було дуже виснажливим завданням, що робило процес дослідження та вивчення дуже повільним, але з включенням GNSS такі завдання вимагали набагато менше часу.

 • Рентабельність: сучасні технології зробили використання системи GNSS дуже рентабельним. Оскільки весь процес автоматизований, це стає набагато дешевше, ніж використання будь-якого іншого методу для отримання інформації щодо позиціонування та часу в трьох вимірах з дуже високою точністю.

Прочитайте цю статтю з самого початку, щоб дізнатися, як працює GNSS.

Яка GNSS сьогодні найточніша?

Точність GNSS значно підвищилася з прогресом технологій протягом багатьох років; багато країн запустили свою GNSS, яка показала велику точність і надійність.

Європейська GNSS, відома як Galileo, виявилася однією з найбільш точних і надійних систем. Ще одна GNSS під назвою ГЛОНАСС — російська супутникова система, яка показала найвищу точність у високогірних районах.

Але все ж Galileo, як правило, є трохи надійнішим, що робить його найточнішим GNSS на нашій планеті. Galileo використовує 24 супутники в 6 орбітальних площинах, надсилаючи, приймаючи та обробляючи сигнали, щоб забезпечити результати з найменшими відхиленнями від фактичного результату.

Фото Кенріка Бакша на Unsplash

Що таке GNSS WIFI?

GNSS WIFI зробив дуже зручним пошук надійних даних бездротовим способом. Ці революційні антени поєднують GNSS і дводіапазонний Wi-Fi в одному міцному пакеті для інтелектуального транспорту, промислового Інтернету речей і додатків DSRC. Це GNSS WIFI.

***

Сподіваємося, ви дізналися, як працює GNSS і що таке GNSS WIFI. Не соромтеся звертатися до нас із своїми запитами та пропозиціями через розділ коментарів нижче. Також повідомте нам, про що ви хочете дізнатися далі.