techukraine.net techukraine.net Як правильно провести оцінку ризиків кібербезпеки

Як правильно провести оцінку ризиків кібербезпеки

Categories:

Під час обговорення кібербезпеки ми часто думаємо про те, як захистити себе від кіберзагроз і атак.

Це все про те, що робити, щоб зберегти речі в безпеці, і що робити, коли справи підуть нанівець. Але як знати, що вони будуть ціллю? За що на них нападуть? Скільки коштуватиме, щоб підняти організацію на ноги після кібератаки?

Оцінка ризиків кібербезпеки може відповісти на всі ці запитання. Отже, оцінка є однією з найважливіших речей при розробці стратегії кібербезпеки.

Що таке оцінка ризиків кібербезпеки?

Оцінка ризиків кібербезпеки – це процес, який допомагає узгодити план кібербезпеки організації з її бізнес-цілями та цілями. Це також допомагає краще зрозуміти цілі та оцінити наявні/необхідні активи, щоб підтримувати справу на плаву.

Звіт про оцінку технічно охоплюватиме всілякі речі для його гри з кібербезпеки. Це також може підвищити кіберстійкість організації.

Починаючи від загрози до вартості активів і страхового покриття. Уся ця інформація має допомогти зацікавленим сторонам та адміністрації прийняти обґрунтоване рішення, коли існує ризик кібератаки (або після інциденту).

Важливість оцінки ризиків у кібербезпеці

Завдяки оцінці ризику ви отримуєте макет загроз, який допомагає вам знати ймовірність атаки, потенційну мету зловмисників проти вашої організації та шкоду, яку це завдасть.

Ви не обмежені типами загроз для вашої організації, але також усвідомлюєте, що вони можуть зробити та як це вплине на організацію.

Отже, це дає вам повну картину того, що ви можете зробити у разі успішної кібератаки на ваш бізнес.

Іншими словами, оцінка ризиків кібербезпеки дозволяє усвідомити ступінь ризику, пов’язаного з кібератакою. І це допомагає організації, її зацікавленим сторонам і будь-якому відповідальному колезі організації підготуватися до мінімізації ризику та мати твердий план для всього.

Типи оцінок ризиків

Хоча кроки для оцінки ризиків кібербезпеки здебільшого залишаються стандартними, типи оцінок відрізняються.

Тип оцінки говорить вам, на чому саме зосереджується організація для оцінки потреб безпеки свого бізнесу.

#1. Загальна оцінка

Оцінка на основі анкети стосується простих, але ефективних речей, які зменшують ризики безпеки.

Наприклад, стан політики паролів, тип реалізованого брандмауера, регулярні виправлення безпеки та політики автентифікації/шифрування.

Хоча це може бути простим і безпроблемним, воно може підійти не всім типам організацій. Це може підійти організації з обмеженими активами та менш конфіденційними даними.

#2. Якісна оцінка ризику

Якісна оцінка ризику може бути дещо спекулятивною, оскільки вона залежить від того, хто (окрема особа чи група людей) переглядає та перевіряє передумови для обговорення таких речей, як порушення даних і фінансові ризики.

  Як додати спеціальні лінії сітки на будь-який веб-сайт у Chrome

Це не передбачає спеціального звіту, а скоріше «мозковий штурм» для осіб найвищого рівня, відповідальних за організацію.

#3. Кількісна оцінка ризику

Розглядаючи кількісну оцінку, ми маємо справу з даними та уявленнями та розраховуємо ризик.

Ця оцінка допоможе охопити широкий спектр речей для великих організацій, де фінансовий ризик вищий, а ресурси даних більші та цінніші.

#4. Оцінка ризику для конкретного місця

Оцінка ризику для конкретного місця зосереджена лише на одному випадку використання. Незалежно від того, чи йдеться про один підрозділ організації чи про конкретне місце, ви можете розглядати цей тип оцінювання як конкретну нішу.

Він лише оцінює певну мережу, технологію та подібні статичні речі. Ви не можете очікувати, що це буде корисно для решти організації.

#5. Динамічна оцінка ризиків

Динамічна оцінка ризиків протиставляє ризики, які змінюються в реальному часі.

Щоб це було ефективним, організація має відстежувати та боротися з загрозами/атаками, коли вони виникають.

Кроки для проведення оцінки ризиків кібербезпеки

Етапи проведення оцінки залежать від організації та ресурсів, які вони мають для її проведення.

Хоча це майже однаково, для різних організацій можуть існувати деякі налаштування. Наприклад, кількість кроків і те, як вони класифікують і пріоритезують кожен крок.

Тут ми обговорюємо дев’ять кроків, які дозволяють нам впоратися з усіма дрібницями, які допоможуть вам правильно оцінити ризики кібербезпеки.

#1. Визначте свої активи

Виявлення активів у вашій організації є критично важливим і має бути пріоритетом.

Активи можуть включати апаратне забезпечення (ноутбуки, телефони, USB-накопичувачі), програмне забезпечення (безкоштовне чи ліцензоване), файли, PDF-документи, інфраструктуру для електроенергії та інше, наприклад паперові документи.

Час від часу вам, можливо, доведеться включати онлайн-сервіси, від яких залежать організації, як один із активів, оскільки вони опосередковано/прямо впливають на деякі операції організації.

Наприклад, хмарне сховище, яке ви використовуєте для зберігання документів.

#2. Визначте свої загрози

Відповідно до ваших активів ви можете визначити потенційні загрози, пов’язані з ними.

Але як це зробити? Найпростіший спосіб — бути в курсі тенденцій кіберзагроз і новин. Таким чином, організація може бути в курсі всього на поверхні.

Потім вони можуть використовувати бібліотеки загроз, бази знань і ресурси від уряду чи служб безпеки, щоб дізнатися про всі види кіберзагроз.

  Що відбувається, коли ви блокуєте когось у матчі?

Зрештою, ви також можете скористатися допомогою фреймворків, таких як ланцюжок кіберзагроз, щоб оцінити, які кроки потрібно вжити, щоб захистити свої активи від цих загроз.

#3. Оцініть свої вразливі місця

Тепер, коли ви знаєте свої активи та їхні потенційні загрози, як зловмисник може отримати до них доступ?

Звичайно, якщо ваші пристрої, мережа чи будь-який актив мають вразливі місця, це може дозволити зловмиснику використати це для отримання несанкціонованого доступу.

Уразливості можуть бути в операційній системі на ноутбуці, телефоні, веб-сайті порталу компанії або обліковому записі в Інтернеті. Будь-що може відкрити вразливі місця. Навіть простий пароль, який легко зламати, вважається вразливістю.

Ви можете звернутися до вразливості, які використовує уряд каталог, щоб дізнатися більше.

Загалом, незалежно від того, чи є це щось із системи чи щось ззовні, уразливості можуть бути будь-де. Отже, вжиття заходів для усунення поширених/відомих уразливостей має допомогти.

#4. Розрахуйте свій ризик

Ризик розраховується відповідно до загрози, вразливості та вартості активу.

Ризик = Загроза х Вразливість х Цінність

Коли ви оцінюєте ризик, це відноситься до ймовірності загрози, що впливає на організацію.

Чим вища ймовірність, тим вищий ризик, це не наука. Але це неможливо точно передбачити, оскільки ландшафт загроз постійно змінюється.

Отже, натомість слід розрахувати рівень ризику, який показує, наскільки значним є ризик — якщо щось буде використано. Рівень можна визначити шляхом обговорення того, який актив є більш цінним, і якщо той самий актив буде скомпрометовано або викрадено, який вплив це матиме на організацію?

Це може відрізнятися між організаціями. Наприклад, PDF-файл для певної компанії може бути загальнодоступною інформацією, а для інших він може бути суворо конфіденційним.

#5. Розставте пріоритети для своїх ризиків

Після того, як ви оцінили рівні ризику, легко визначити їх пріоритетність.

На захисті чого варто звернути увагу в першу чергу? Тип нападу, який найімовірніше станеться, і напад, який може завдати найбільшої шкоди, чи не так?

Як і все інше, це може бути суб’єктивним. Але, якщо ви можете класифікувати ризики, ви можете встановити для них пріоритетний порядок.

Це може бути одне з наступного:

  • Ви встановлюєте пріоритетність ризиків відповідно до пов’язаної з ними вартості.
  • Відфільтруйте ризики на основі обладнання, програмного забезпечення та інших зовнішніх факторів, таких як ваші постачальники, служби доставки тощо.
  • Фільтруйте ризики, передбачаючи майбутні дії, якщо певний ризик стане реальністю.

Дозвольте мені пояснити три моменти тут:

  Як видалити пошукові системи в Firefox

Якщо ризик оцінюється в 1 мільйон доларів, інший ризик має вартість 1 мільярд доларів. Звісно, ​​останньому приділяється більше уваги.

Далі, якщо ваші бізнес-цілі залежать від апаратного забезпечення, а не від зовнішніх факторів, ви віддаєте їм більший пріоритет.

Подібним чином, якщо певний ризик потребує великого заходу, він повинен мати вищий пріоритет.

#6. Застосування засобів керування

Коли ми обговорюємо впровадження заходів контролю, це стосується заходів безпеки, які допомагають керувати ризиками.

Контроль може допомогти зменшити ризик, а іноді й усунути його.

Незалежно від того, чи йдеться про контроль доступу, сувору політику паролів чи брандмауер, усі заходи допоможуть вам керувати ризиком.

#7. Моніторинг і вдосконалення

Необхідно відстежувати всі активи, виправлення вразливостей і потенційні ризики, щоб визначити можливості для вдосконалення.

Враховуючи те, що загрози кібербезпеці розвиваються і можуть призвести до поразки надійної стратегії безпеки, важливо регулярно переглядати всю готовність.

Так, перевірки безпеки допомагають, але неможливо припинити моніторинг після отримання хороших результатів перевірки.

Якщо ви не відстежуєте, ви знижуєте захист від кіберзагроз.

#8. Відповідність і правила

Хоча проходження оцінки кібербезпеки, природно, змушує вашу організацію дотримуватися певних стандартів і законів, ви можете дізнатися більше про це.

Ви не повинні проводити оцінку відповідно до вимог відповідності, натомість зробіть оцінку, а потім внесіть зміни, щоб виконати вимоги відповідності, які дозволять вам працювати, не порушуючи жодних законів чи стандартів.

Наприклад, відповідність вимогам HIPAA необхідна, якщо ваша організація має справу з медичною інформацією в Сполучених Штатах.

Ви можете вивчити нормативні вимоги в географічному розташуванні вашого бізнесу/організації, а потім працювати над ними.

#9. Постійне вдосконалення

Незалежно від того, наскільки якісними є заходи, засоби контролю та дослідження загроз, вони завжди зводяться до постійних зусиль щодо їх вдосконалення.

Якщо організація не хоче переглядати, покращувати або вносити тонкі зміни, щоб виправити/поліпшити речі, стратегія кібербезпеки може зазнати збою раніше, ніж очікувалося.

Оцінка ризиків кібербезпеки є важливою

Оцінка ризиків кібербезпеки має вирішальне значення для всіх організацій.

Незалежно від того, великий чи малий, він покладається на менше або більше онлайн-сервісів; це важливо. Оцінка допоможе адміністратору, зацікавленим сторонам або постачальникам, пов’язаним з організацією, знати ресурси, необхідні для забезпечення безпеки, і бути готовими мінімізувати шкоду після будь-якої кібератаки.

Ви також можете переглянути контрольний список кібербезпеки для малого та середнього бізнесу.