Як правильно очистити консоль і контролер PS5

| | 0 Comments| 4:55 PM
Categories:

Як би це не прикро, але прибирання є необхідною частиною життя, і ваша PS5 не є винятком із цього правила. Переконайтеся, що ваша консоль і контролери PS5 чисті та вільні від пилу чи сміття, є важливою частиною догляду за вашою системою.

Якщо ви хвилюєтеся відкрити свою PS5, щоб почистити її, не варто. Ви можете виконувати належне технічне обслуговування вашої системи, не розбираючи її повністю.

Як часто я маю чистити свою PS5?

Незалежно від того, наскільки ви чисті або як часто ви миєте руки, пилу та бруду не уникнути. Крім того, що пил зазвичай дратує, він також може становити небезпечну загрозу для електроніки, якщо його не контролювати.

Пил може потрапити всередину вашої консолі PS5 і осісти у вентиляторі. Згодом цей пил може вплинути на здатність вентилятора належним чином охолоджувати вашу систему, спричиняючи перегрів вашої консолі. Щоб запобігти цьому, рекомендується чистити консоль кожні пару місяців.

Що стосується вашого контролера PS5, чудово чистити його щотижня або навіть після кожного використання. Навіть якщо ви миєте руки перед кожною ігровою сесією, вони все одно виділяють природні жири та піт, які накопичуються на контролері та забруднюють його.

Пил також становить небезпеку для вашого контролера PS5 DualSense. Оскільки ваш контролер стоїть обличчям догори, він може впасти між кнопками або зібратися навколо джойстика. З часом це може призвести до того, що ваш контролер відхиляється.

Які симптоми брудної PS5?

Якщо ви не обслуговуєте свою консоль або контролер через регулярні проміжки часу, є більше шансів, що ваш пристрій демонструватиме деякі з класичних симптомів накопичення пилу, які повідомлять вам, коли настав час чистити. Якщо у вас виникла будь-яка з наведених нижче проблем, чистка однозначно потрібна.

  • Ваш вентилятор стає набагато гучнішим, ніж зазвичай.
  • У вас виникають графічні проблеми, наприклад артефакти.
  • Ваша консоль вимикається через перегрів.
  • Ваш контролер починає дрейфувати.
  Як налаштувати автентифікацію без пароля для приватного сховища GitHub?

Пил є однією з основних причин накопичення тепла, і добре очистити її – це перше, що вам слід зробити, якщо ви не хочете перегрівати свою PS5.

Які продукти мені потрібні для очищення PS5?

Очищення консолі та контролера PS5 проста і не потребує дорогого обладнання. Найкраще використовувати для очищення вашої системи такі продукти:

  • Махрова тканина або серветка з мікрофібри.
  • Ізопропіловий спирт.
  • Q-підказки.
  • Пилосос малої потужності.
  • Стиснуте повітря.

Під час чищення PS5 важливо використовувати лише рекомендовані засоби. Заміна будь-якого з перерахованих вище продуктів на інші, які у вас уже є під рукою, може завдати вашій консолі більше шкоди, ніж користі.

Рідини, такі як мильна вода, можуть просочитися всередину консолі та пошкодити електричні компоненти. Ізопропіловий спирт випаровується, що робить його безпечнішим для використання на PS5. Оскільки він швидко розсіюється, це зменшує ризик пошкодження будь-яких електричних частин.

Так само важливо не замінювати побутовий пилосос малопотужним пилососом для всмоктування пилу та сміття з вашої консолі чи контролера PS5. Побутові пилососи надто потужні, а також генерують багато статичної електрики, яка може серйозно пошкодити вашу консоль.

Як безпечно очистити свою PS5?

На щастя, і консоль PS5, і контролер DualSense можна легко очистити без необхідності повного демонтажу. Поки ви використовуєте правильні методи та продукти, багато чого не може піти не так. Щоб дізнатися, як безпечно очистити консоль PS5 і контролер DualSense, перегляньте інструкції нижче.

Очищення вашої консолі PS5

Єдине, що вам доведеться зняти з вашої консолі PS5, щоб очистити її, це кришки. Ці кришки навмисно легко знімаються для чищення та навіть для персоналізації. Ось як:

  Створюйте макети своїх прекрасних продуктів і послуг [9 Best Tools]

1. Вимкніть PS5 і від’єднайте всі дроти, підключені до консолі.

2. Зніміть основу, обережно зсунувши її.

3. Покладіть PS5 на рівну поверхню.

4. Розташуйте консоль так, щоб логотип PS дивився вгору, а кнопка живлення була подалі від вас.

5. Покладіть великий палець на логотип PS і одночасно потягніть вгору та вправо, доки кришка не звільниться. Ви почуєте клацання, коли кришка звільниться. Кришки дуже надійні, тому для їх зняття потрібно пристойний тиск.

Знявши верхню кришку, ви помітите два отвори в корпусі PS5. Вони призначені для збору пилу. Якщо в цих резервуарах багато пилу, скористайтеся малопотужним пилососом, балончиком зі стисненим повітрям або тканиною, щоб видалити його. Ви також можете помітити трохи пилу всередині та навколо вентилятора. Обережно протріть або здуйте це, перш ніж надіти кришку.

Якщо ви планували налаштувати свою PS5, це той момент у процесі, де ви б це зробили. Ознайомтеся з нашим посібником про те, як змінити кришку консолі PS5, якщо ви хочете дізнатися більше про цей процес.

Щоб повернути кришку на консоль, покладіть її на місце та посуньте кришку ліворуч. Вам не потрібно додавати жодного тиску чи штовхати тут. Кришка повинна просто зсунутись і стати на місце із клацанням.

Переверніть свою PS5 на протилежний бік, розташувавши її так, щоб логотип PS дивився вниз, а кнопка живлення дивилася до вас. Візьміться за верхній лівий кут кришки та потягніть її вгору та праворуч, поки вона не вислизне з місця. Дотримуйтеся тих самих методів, щоб очистити консоль від пилу чи сміття перед тим, як знову наклеїти кришку.

Очищення контролера PS5 DualSense

Контролер DualSense ще легше чистити, і це можна робити, не знімаючи жодних частин. Оскільки задня частина контролера текстурована, вона дуже легко вбирає бруд і пил. Щоб очистити це, нанесіть невелику кількість ізопропілового спирту на тканину з мікрофібри. Ваша тканина має бути вологою, але не мокрою.

  Як стати оперативним інженером у 2023 році

Потім просто протріть контролер. Незважаючи на те, що ізопропіловий спирт випаровується дуже швидко, все ж бажано висушити його після завершення очищення.

Нерідкі випадки, коли пил і бруд накопичуються в джойстику та просуваються всередину контролера, викликаючи дрейф. Щоб видалити цей пил до того, як він спричинить будь-які проблеми, занурте Q-tip у невелику кількість ізопропілового спирту та очистіть навколо джойстиків. Обертання палички може допомогти Q-tip потрапити в усі ці важкодоступні місця.

Якщо ви все ще відчуваєте дрейф навіть після очищення контролера DualSense, перегляньте наш посібник про те, як усунути дрейф у контролері PS5, щоб дізнатися про деякі можливі рішення.

Профілактика — найкраще лікування

Ваша консоль і контролер завжди будуть заброшуватися, незалежно від методів, які ви використовуєте для запобігання цьому, але, безперечно, існують способи, які допоможуть зменшити кількість пилу, що збирається у вашій системі.

Найкращий спосіб запобігти накопиченню пилу та бруду у вашій консолі, зокрема, це не зберігати її на килимах або пухнастих килимках. Розташування системи на тканинній поверхні значно збільшує швидкість накопичення пилу у вентиляторі. Якщо здається, що ваша консоль дуже швидко запилюється, спробуйте поставити її в розважальну систему або навіть на плитку чи шматок дерева на килимі, щоб відокремити її від тканини.

Збільште термін служби вашої PS5, регулярно її очищаючи

Регулярне очищення консолі та контролерів PS5 може здатися простим, але це може значно подовжити термін служби вашої системи. Ваша PS5 працює наполегливо, як і ви, купуючи її. Ретельний догляд за вашою системою — найкращий спосіб забезпечити її бездоганний стан, щоб ви могли грати в ігри протягом багатьох років.