Як правильно оцінити криптовалюту [2023]

Categories:

Токеноміка складається з основних факторів, які дозволяють визначити вартість криптотокена.

Попит на криптовалюту зростає з початку 2023 року. Нарешті, більшість криптовалют почали зростати після негативних настроїв на ринку в 2022 році. Крім того, світовий ринок криптовалюти оцінюється в понад 1 трильйон доларів.

Біткойн, найбільша криптовалюта, зросла на понад 40% у січні 2023 року. Чи знаєте ви, як оцінюється криптовалюта? Якщо відповідь ні, не хвилюйтеся, ми обговоримо це в цій статті.

Для криптовалют Tokenomics додає вартість на основі різних параметрів. Але перш ніж приступити до токеноміки, ми повинні зрозуміти криптотокени.

Що таке Crypto Token?

Криптотокен — це цифровий маркер, що представляє різні активи, такі як нерухомість, цінні папери або навіть цифрове мистецтво. Крім того, токен також може представляти конкретне використання в певному блокчейні.

Вартість токена визначається вартістю базового активу або варіантом його використання. Подібним чином вищий ринковий попит на токен також може збільшити його ціну.

Тепер, коли ви знаєте про токен, давайте зануримося в токеноміку.

Що таке токеноміка?

Токеноміка — це комбінація «токенів» і «економіки». Простіше кажучи, токеноміка – це економіка криптотокена.

Початкову ідею токеноміки запропонував Гарвардський психолог Б. Ф. Скіннер. У 1972 році Скіннер запропонував обмінювати жетони між учасниками кавою або цукерками.

Токеноміка заснована на механізмі заохочення, який винагороджує людей, які використовують мережі блокчейн. Ця система мотивує людей брати участь у криптопроектах, які мають більший потенціал винагороди.

У випадку криптопроектів інвестори купують і зберігають токени, які, на їхню думку, принесуть винагороду в майбутньому. Чим вищий попит на токени, тим більше додається вартість проекту та інвестованого фонду.

У вас може виникнути цікаве запитання: «Як я можу перевірити токеноміку?» Перейдемо до цього відразу!

Як перевірити токеноміку криптопроекту?

Токеноміка дуже допомагає вам зрозуміти структуру та дизайн криптотокена. Ось як ви можете зрозуміти токеноміку криптопроектів:

#1. Вивчіть Whitepaper

Більшість криптопроектів публікують технічну документацію, що містить технічні характеристики та основні цілі. Тут ви можете прочитати та мати базове розуміння повного проекту.

  Як створити генератор випадкових паролів у Python

Джерело: ethereum.org

Крім того, деякі проекти публікують litepaper, спрощену версію whitepaper. Таким чином, ви можете прочитати Litepaper, щоб зрозуміти без жаргону.

Токеноміка є важливою частиною офіційного документу. Ви можете прочитати всі деталі, пов’язані з токеном та його функціями.

#2. Відвідайте веб-сайти для відстеження цін

Занурення в білий документ і пошук у ньому важливої ​​токеноніки може бути неспокійним і трудомістким. Якщо ви потрапили в подібну ситуацію, відвідайте справжні веб-сайти для відстеження цін.

Ви можете відвідати такі прості платформи, як CoinMarketCap або CoinGecko, щоб швидко проаналізувати токеноміку проекту. Ці платформи надають усі необхідні відомості за один раз.

Найсуттєвішою перевагою тут є встановлення вашої улюбленої фіатної валюти для оцінки токеноміки токена. Крім того, вам навіть не потрібно входити в систему, щоб знайти деталі токена. Вражаюче правда?

Припустімо, ви шукаєте токеноміку токена MATIC проекту Polygon. Ви знайдете значення ринкової капіталізації та оборотну пропозицію в реальному часі.

Джерело: coinmarketcap.com

Крім того, ви також можете знайти історичні дані токена з моменту його створення. Крім того, деталі первинної пропозиції монет (ICO) доступні в один клік.

Коротше кажучи, важливо перевірити основні компоненти токеноміки, щоб мати кращу ясність щодо проекту.

Давайте зануримося прямо в це!

Ключові компоненти токеноміки

#1. Постачання токенів

Основними факторами, які впливають на ціну токена, є його попит і пропозиція. Ви можете знайти три типи постачання для токена; циркуляційний запас, загальний запас і максимальний запас.

  • Циркуляційна пропозиція: це число включає загальну кількість токенів, які зараз обертаються на криптовалютному ринку.
  • Загальна пропозиція: загальна пропозиція токена включає пропозицію в обігу та кількість токенів, які видобуто, але недоступні на ринку. Крім того, загальний запас також не включає спалені токени.
  • Максимальний запас: цей запас складається з максимального токена, який проект закодував для майнінгу або випуску.

Крім того, пропозиція токенів допомагає знайти ринкову капіталізацію або ринкову капіталізацію токена. Ринкова капіталізація розраховується шляхом множення поточної ціни токена на його пропозицію в обігу.

Припустімо, що токен торгується за 20 доларів, а його кількість в обігу становить 10 мільйонів. У цьому випадку ринкова капіталізація токена становить 200 мільйонів доларів.

Деякі токени мають максимальну пропозицію, як-от токен ADA проекту Cardano. ADA має максимальний запас 45 мільярдів токенів. Однак токени таких проектів, як Shiba Inu, Polkadot і Tether, не мають максимального запасу.

#2. Механізм консенсусу

Механізм консенсусу криптопроекту дозволяє мережі блокчейн перевіряти та захищати кожну транзакцію. Більшість проектів використовують механізми proof-of-work (PoW) або proof-of-stake (PoS).

  Як використовувати нічне бачення камери безпеки через вікно

Механізм PoW винагороджує своїх майнерів після завершення перевірки транзакцій. Однак майнерам потрібні високоякісні обчислювальні пристрої для виконання процесу перевірки.

На відміну від PoW, механізми підтвердження ставки дозволяють перевірити мережеву транзакцію шляхом ставки криптотокенів. Тому для отримання винагород вам потрібно робити ставки на токени протягом обмеженого періоду.

Більшість нових блокчейн-проектів віддають перевагу екологічно чистому механізму, тому PoW останнім часом набув великої популярності. Перехід Ethereum до механізму ставок є однією з важливих віх у криптоіндустрії.

#3. Утиліта маркерів

Утиліта токена — це реальний варіант використання криптотокена. Розробники криптопроекту обирають утиліту свого токена на основі місії проекту.

Деякі токени дозволяють користувачам сплачувати комісію за транзакції, тоді як інші можна використовувати для покупки або продажу NFT. Крім того, якщо у вас є токени управління, ви можете голосувати за основний процес прийняття рішень у проекті.

Ігрові проекти Play-to-earn винагороджують своїх гравців жетонами. Гравці можуть використовувати ці жетони, щоб купувати предмети в грі.

Для ентузіастів фітнесу існують проекти, які заохочують користувачів займатися спортом. Тут ви отримуватимете жетони корисності як винагороду залежно від вашої фізичної активності.

Деякі проекти зосереджені на стейблкойнах. У цьому випадку токен буде прив’язаний до фіатної валюти, як-от долар США. Крім того, вартість токена залишається близькою до вартості відповідної валюти.

#4. Розповсюдження токенів

Значна частина пропозиції токенів зазвичай розподіляється між засновниками та інвесторами криптопроекту. Отже, дуже важливо знати поведінку великих власників.

Припустімо, що окрема особа чи організація з великими частками продає всі свої токени. У цьому випадку ціна токена може впасти або навіть сильно впасти.

Ви також можете перевірити, чи мають інвестори або засновники мінімальний період блокування для продажу своїх токенів. Чим довший цей період, тим менший ризик величезних розпродажів.

Крім того, розподіл токенів включає відсоток від загального токена, виділеного на маркетинг. Крім того, проекти виділяють невеликий відсоток членам команди. Наприклад, криптопроекти Chiliz виділяють команді 5% від загальної пропозиції токенів.

Джерело: chiliz.com

Початкова пропозиція монет (ICO) є одним із найбільш бажаних способів розповсюдження своїх жетонів серед криптопроектів зацікавленим покупцям. Якщо вас цікавить бачення проекту, ви можете взяти участь у його ICO.

#5. Токен Бернс

Спалення токена означає вилучення великої кількості токенів з його обігу. У цьому випадку токени переносяться на недоступний гаманець.

Запис маркера остаточно видаляє маркер з його існування. У більшості випадків розробники проекту спалюють токени, щоб зменшити пропозицію цього конкретного криптотокена.

  Як додати прозорість до будь-якого вікна та закріпити його зверху

Джерело: bnbburn.info

Binance Coin (BNB) відомий своїм процесом запису токенів. На момент написання статті проект Binance спалив понад 150 000 токенів BNB.

Важливість токеноміки в криптоінвестуванні

Токеноміка є одним із важливих факторів, які інвестори враховують перед покупкою криптотокенів. Токеноміка дозволяє інвесторам:

#1. Зрозумійте ризик

Токеноміка відіграє вирішальну роль у наданні достатньої кількості фундаментальних деталей, пов’язаних із токеном. На основі цих даних інвестор може отримати приблизну оцінку ризику.

Якщо ви вважаєте токен криптопроекту дуже ризикованим, ви можете прийняти відповідне інвестиційне рішення. Тут ви можете уникнути ризикованого проекту або виділити мінімальну суму, щоб збалансувати загальний ризик.

#2. Знайдіть червоні прапорці

Криптотокени перераховуються щодня, і важко помітити погані проекти. Тут токеноміка може допомогти вам знайти токени з поганими фундаментальними характеристиками.

Наприклад, припустімо, що ви знайшли токен, більша частина його розподілу з одним засновником або інвестором. У цьому випадку краще утриматися від інвестування в цей токен. Тут один власник токена може обвалити ціну токена.

#3. Оцініть вартість токена

Як ми обговорювали раніше, токеноміка дозволяє нам оцінити ринкову капіталізацію криптотокена. Це значення допомагає порівняти токен з іншими токенами з подібною ринковою капіталізацією.

У більшості випадків ринкова капіталізація найбільш затребуваних токенів з часом продовжує зростати. Наприклад, біткойн очолює список з ринковою капіталізацією понад 442 мільярди доларів.

#4. Визначте майбутній потенціал

Добре структурована модель токеноміки дозволяє інвесторам визначити здатність криптопроекту досягти своєї мети. Ви також можете перевірити дорожню карту в офіційному документі, щоб передбачити розвиток проекту.

Оцінка потенціалу вартості токена дозволяє вам обміркувати своє інвестиційне рішення. Простіше кажучи, ви можете триматися подалі від негідних криптопроектів.

Заключні слова

Токеноміка криптопроекту містить різні цінні дані. Ці дані допомагають визначити вартість криптотокена.

Визначити потенціал токена за одним параметром непросто. З цієї причини поєднання всіх параметрів, згаданих у цій статті, є найкращим для кращої оцінки токенів.

Зрештою, проведіть власне дослідження (DYOR), перш ніж купувати будь-які крипто-токени.

Вас також можуть зацікавити криптоіндексні фонди та ETF.