Як правильно монетизувати дані

| | 0 Comments| 5:40 AM
Categories:

Монетизація даних — це прибуткова стратегія для організацій, яка дозволяє збільшити свої доходи, стимулювати інновації та продуктивність, приймати кращі рішення та надавати цінні продукти та послуги своїм клієнтам.

Оскільки дані стали цінним активом для організацій, їх правильне використання може змінити вашу організацію та принести більший прибуток.

Монетизація даних є чудовим способом зробити це.

Такі компанії, як Google, Facebook і Amazon, мабуть, є одними з перших, хто монетизує свої цінні дані та розвиває свій бізнес на трильйони доларів.

Очікується, що глобальний ринок монетизації даних зростатиме 17,2% CAGR протягом періоду 2023-2030 років, досягнувши 9,10 мільярда доларів США з 2,99 мільярда.

Дивлячись на їхній успіх, інші компанії з усього світу та секторів також йдуть їхнім шляхом і використовують їхні дані для створення можливостей.

У цій статті я обговорю, що таке монетизація даних, її переваги, методи та типи, а також як вона може вам допомогти.

Давайте розпочнемо!

Що таке монетизація даних?

Монетизація даних – це стратегія монетизації, за якої організація використовує свої необроблені дані та перетворює їх на цінні продукти, послуги чи статистичні дані, щоб отримати додаткові джерела доходу.

Завдяки монетизації даних компанії можуть збільшити доходи та зменшити витрати. Компанії також використовують свої дані та діляться ними зі сторонніми компаніями, щоб отримати інші переваги, як-от покращення умов постачальників і встановлення нових партнерств.

Який тип даних можна монетизувати?

Типи даних, які можна монетизувати, включають:

 • Демографічні дані
 • Історичні дані
 • Контактна інформація
 • Дані про місцезнаходження
 • Внутрішні показники
 • Дані користувача
 • Погодні моделі
 • Дослідження ринку
 • Транспортні маршрути
 • Прогнози на майбутнє
 • Статті клієнтів

Усі ці типи даних мають бути вимірними, щоб ви могли отримати від них кількісно визначений дохід. Наведені вище дані мають використовуватися для створення цінності для кінцевих користувачів, партнерів тощо шляхом розуміння їхніх проблем і пошуку рішень на основі цих даних.

Крім того, дані також можна розділити на три типи на основі структури.

 • Структуровані: цей тип даних є повністю організованим, повним, точним і актуальним. Компанія збирає свої дані для монетизації, уточнює їх, організовує певним чином, а потім представляє в заданому форматі. Це полегшує іншим зрозуміти дані та використовувати їх для створення цінності.
 • Неструктурований: компанії також можуть використовувати свої дані для монетизації в необробленому, фактичному вигляді, без уточнення чи попередньої обробки. Цей тип даних не матиме певної структури, розташування чи формату.
 • Напівструктуровані дані: дані цього типу могли пройти певну попередню обробку, щоб зробити їх оновленими або повними. Оскільки необроблені дані можуть бути неповними, застарілими або складними для розуміння, компанія може вжити певних заходів, щоб зробити їх більш корисними.

Тип монетизації даних

Монетизація даних буває двох типів:

#1. Непряма/внутрішня монетизація даних

Це поширений тип монетизації даних, коли організація використовує свої дані всередині організації, щоб отримати вимірні вигоди для своєї економіки. Він спрямований на покращення ефективності бізнесу та прийняття обґрунтованих рішень.

Тут ви можете використовувати аналітику даних, щоб отримати інформацію та збільшити свої прибутки, заощадити витрати та мінімізувати ризики. Це вимагає менше інтелектуальної власності, юридичних заходів безпеки та безпеки. Однак компанія може отримати обмежений прибуток від цього типу, оскільки це залежить від поточних сценаріїв і внутрішньої структури.

#2. Пряма/зовнішня монетизація даних

Це означає, що організація ділиться своєю інформацією з метою отримання вигоди.

Ви можете отримувати прибуток від своїх ділових партнерів або продавати свої дані третім особам самостійно чи безпосередньо через брокера. Ви також можете отримувати прибуток, використовуючи дані для створення та пропозиції продуктів і послуг даних.

Цей тип монетизації не настільки поширений. Крім того, може знадобитися кілька методів розповсюдження даних клієнтам, третім сторонам або іншим потенційним покупцям. Це також може включати певні ризики, витрати та питання безпеки.

  Як додати користувачів на дошки Jira

Переваги монетизації даних

Краще прийняття рішень

Прийняття прибуткових бізнес-рішень має вирішальне значення для кожної організації. Ви повинні оцінити позитивні та негативні сторони рішення, а потім зробити висновок, виконувати його чи ні.

Для цього вам потрібні якісні дані, які є повними, точними, актуальними, послідовними та актуальними. Ви можете отримати свої бізнес-дані та обробити їх, щоб отримати корисну інформацію, яка допоможе вам приймати кращі бізнес-рішення в реальному часі.

Цільовий маркетинг

Завдяки внутрішній монетизації даних за допомогою аналітики ви дізнаєтеся про болючі точки своїх клієнтів, їхні вподобання та очікування. Це допоможе вам сформувати свої продукти та послуги та спрямувати свої маркетингові зусилля в потрібному для клієнтів напрямку.

Збільшений дохід

Монетизація даних може допомогти збільшити дохід прямо чи опосередковано. Ви можете використовувати аналітику даних для вимірювання ефективності свого бізнесу, виявлення проблем, пошуку рішень і прийняття рішень. Це побічно допомагає збільшити ваш прибуток.

Подібним чином монетизація даних створює більше потоків доходу. Ви можете безпосередньо продавати свої дані третім сторонам і збільшувати свої прибутки.

Нові партнерства

Здорове партнерство є важливим для того, щоб організація розвивалася, залишалася актуальною та створювала сильніше враження на ринку. Ви можете співпрацювати зі сторонніми компаніями та надавати їм цінні дані. Це дозволить створити взаємовигідне партнерство.

Наприклад, ви можете співпрацювати з банком, щоб надати йому цінні бізнес-дані та отримати певні послуги натомість. Такий тип домовленості вигідний для обох сторін.

Операційна ефективність

Монетизація даних може не лише вплинути на ваш прибуток, але й спростити ваші операції та зробити процес ефективнішим. Ви можете використовувати аналітику даних, щоб знаходити помилки у своїх операціях, досягти першопричини та знайти рішення. Це покращує вашу операційну ефективність і мінімізує відходи та витрати.

Конкурентну перевагу

Завдяки монетизації даних ви отримаєте доступ до корисних бізнес-даних і статистичних даних, таких як тенденції, поведінка клієнтів, уподобання тощо.

Якщо ви використовуєте цю інформацію для створення кращої стратегії чи продукту, це дасть вам перевагу над вашими конкурентами, оскільки ви надаєте клієнтам те, що їм насправді потрібно, вимірюючи їхні вимоги, брехню та неприязнь.

Крім того, це створює чудовий досвід і задоволення клієнтів і підвищує вашу репутацію на ринку.

Як монетизувати дані

Ось кілька кроків, які ви можете виконати на шляху монетизації даних.

#1. Планування

Перш ніж безпосередньо перейти до монетизації даних, ви повинні це спланувати. Для цього важливо отримати бай-ін. Необхідність монетизації даних має відчувати кожен у вашій організації, від керівництва до керівників та інших співробітників, які повинні працювати разом і зробити ініціативу успішною.

Крім того, ви повинні встановити свої цілі для здійснення монетизації даних. Багато організацій роблять це лише для того, щоб покращити ефективність свого бізнесу, зменшити витрати, продати дані третім сторонам для партнерства або просто створити цільові продукти та послуги.

Крім того, враховуйте свою аудиторію та проведіть дослідження ринку та аналіз даних, щоб знати, чи спрацює ваш план чи проект. Вашою аудиторією можуть бути клієнти, партнери, сторонні особи чи зацікавлені особи з вашої власної компанії.

#2. Ідентифікувати та збирати дані

У цьому процесі вам потрібно буде визначити якісні дані, які зараз доступні для монетизації. Він також може включати дані із зовнішніх джерел, які можуть покращити доступні дані.

Ви можете взяти його зі своєї бази даних, комп’ютерних файлів, реєстрів, технічного стека та інших джерел. Після ідентифікації вам потрібно буде зібрати всі ці дані та працювати над ними.

#3. Обробка даних

Зібравши дані з кількох джерел, вам потрібно буде обробити й уточнити їх, щоб підвищити їх цінність. Для цього вам потрібно переконатися, що він повний, узгоджений, точний, актуальний і актуальний.

Однак у багатьох випадках необроблені дані безпосередньо використовуються для монетизації даних без їх обробки чи вдосконалення.

Далі вам потрібно буде агрегувати це та централізувати, тобто зберігати в одному місці. Це полегшить вам аналіз даних і створить якісні дані. Ці дані також мають бути організовані в певному порядку, щоб кожен міг їх легко зрозуміти.

  Як встановити оперативну пам'ять на материнську плату ПК

Крім того, ви повинні підтвердити та автентифікувати дані, щоб забезпечити цілісність вашої організації. Коли все буде завершено, збережіть його в безпечному та легкодоступному місці, яким ви зможете швидко поділитися з вашою внутрішньою командою або зовнішніми компаніями.

#4. Виберіть тип і модель монетизації

На цьому етапі вам потрібно буде вибрати тип і модель монетизації даних, виходячи з ваших цілей. Рекомендується спочатку почати з внутрішньої або непрямої монетизації, перш ніж переходити до зовнішньої або прямої монетизації.

Крім того, виберіть модель монетизації на основі вибраного типу. Якщо ви обираєте зовнішню монетизацію даних, щоб продавати свої дані третій стороні або створювати продукт чи послугу з використанням ваших даних, ви можете вибрати модель – оплата за користування, на основі підписки або безкоштовна.

#5. Встановіть ціни та умови

Встановіть умови монетизації та ціни для даних, які ви продаєте, або створюваного продукту/послуги. Це створює реалістичні очікування замість того, щоб бути невизначеними та створювати конфлікти.

Встановлюючи ціну на ваші продукти та послуги, ви повинні проаналізувати галузь і ціни конкурентів. Це допоможе вам встановити конкурентоспроможні ціни та збільшити ваші шанси на конверсію.

#6. Монетизація

Коли все готово, ви можете почати монетизувати свої дані. Ось різні методи, як це зробити:

Дані як послуга

Ви можете надати свої дані у формі підписки або одноразового продукту. Це найпростіша для реалізації модель, яка підпадає під пряму монетизацію даних і застосовна до моделі бізнес-клієнт (B2C). Для отримання огляду на вищому рівні можуть знадобитися необроблені неструктуровані дані. Якщо дані містять особисту інформацію користувача, вам може знадобитися зробити їх анонімними.

Статистика як послуга

На відміну від даних як послуги з необробленими даними, розуміння як послуга має справу з узагальненими аналітичними даними, такими як поведінка клієнтів, конкурентна інформація тощо. Це також підпадає під пряму монетизацію даних.

Організація може продавати ці дані у формі вбудованих аналітичних програм або одноразового звіту. Він потребує додаткової роботи для створення та візуалізації даних і має відповідати бізнес-вимогам покупця. Це також пропонує більшу цінність для покупця, але також більше отримання прибутку для продавця.

Аналітика як послуга

Завдяки цьому підходу клієнти можуть легко отримати доступ до даних і статистичних даних, заплативши за це. Це схоже на Insights як послугу, але відрізняється обсягом аналітичних функцій і доступом до даних. Він підпадає під пряму монетизацію та передбачає нульове обслуговування та налаштування для покупця.

Постачальники даних можуть очікувати максимальну віддачу від цього методу, але він несе для них більше навантаження на управління та обслуговування.

Монетизація даних на основі даних

Це стосується непрямої монетизації даних і дозволяє організації використовувати кожне доступне джерело даних, аналізувати їх і використовувати для підвищення продуктивності та ефективності.

#7. Забезпечте безпеку даних і відповідність

Оскільки кібератаки та проблеми з конфіденційністю даних зростають, необхідно ввімкнути розширені механізми безпеки у ваших процесах.

Це допоможе вам надавати якісні та безпечні дані вашим партнерам, третім сторонам і внутрішній групі аналізу даних. Вони також визнають, що ви заслуговуєте на довіру, щоб продовжувати співпрацю з вами та використовувати ваші дані, продукти та послуги.

Ви повинні захистити свої дані за допомогою таких технологій і методів, як багатофакторна автентифікація (MFA), антивірусне програмне забезпечення, VPN, єдиний вхід (SSO) тощо. Крім того, ви повинні дотримуватися вимог регуляторних органів, таких як GDPR, HIPAA тощо, щоб забезпечити конфіденційність даних.

Різні моделі монетизації

Ви можете продавати дані через веб-магазин даних або ринок даних. Моделі монетизації даних є різних типів, які ви можете вибрати залежно від своїх цілей і потреб.

 • Freemium: тут організація пропонує свої продукти або послуги безкоштовно. Це найкращий спосіб вийти на конкурентний ринок, пропонуючи продукт або послугу, збагачену корисними функціями, до яких користувачі можуть отримати безкоштовний доступ. Ви також можете створити деякі рівні цін, якщо користувач хоче розблокувати преміум-функції.
 • Оплата за використання: це вимагає від користувачів платити певну суму лише за послуги чи продукти, якими вони користуються. Він не бере на себе жодних зобов’язань чи контрактів, отже, більше гнучкості в платежах і використанні. Кожного разу, коли користувачеві потрібно скористатися продуктом або послугою, він може заплатити за це та використовувати, доки він триватиме. Вони можуть вирішити, повертатися до цього чи ні.
 • На основі підписки: у цій моделі організація може встановлювати місячну або річну ціну на продукт або послугу. Отже, після того, як ви заплатите за це, у вас буде цілий місяць, щоб використовувати його. Ви також можете встановити різні рівні та пропонувати функції на основі цього. Це може бути запропоновано або в індивідуальній підписці, або для групи.
  9 найкращих практик безпеки контейнерів у DevOps

Проблеми монетизації даних

Деякі проблеми, пов’язані з монетизацією даних:

 • Продаж або передача даних третім сторонам може спричинити загрозу безпеці, конфіденційності та відповідності. Існує багато суворих законів щодо управління даними щодо того, як компанія керує даними свого бізнесу та клієнтів, і може бути покараним, якщо вас визнають винними.
 • Монетизація даних на незнайомому ринку може бути важкою.
 • Процес вимагає нових, сучасних навичок і досвіду, якими володіє не кожна організація.
 • Монетизація використовує аналіз даних і прогнози для прийняття рішень на основі даних, які не завжди можуть бути правильними.
 • Багато компаній можуть бути перевантажені величезною кількістю даних і шукати способи їх найкращого використання.

Тематичні дослідження

Підприємства з багатьох галузей економіки використовують монетизацію даних: від ІТ, цифрового маркетингу, кібербезпеки та електронної комерції до фінансів, сільського господарства, освіти та багато іншого.

Infosys: Infosys допоміг багатонаціональній авіабудівній компанії отримати більше прибутку, обмінюючись даними про події та інформацією про технічне обслуговування літаків з авіакомпаніями.

Facebook: ця компанія соціальних медіа використовує монетизацію даних, щоб створити свою повну бізнес-модель. Він збирає величезні обсяги даних про користувачів та їх поведінку в Інтернеті, місцезнаходження тощо, щоб пропонувати цільову рекламу компаніям.

American Express: The American Express Постачальник фінансових послуг проводить монетизацію даних, щоб пропонувати індивідуальні маркетингові послуги продавцям, аналізуючи інформацію про транзакції, поведінку споживачів тощо.

Тепер давайте розглянемо деякі інструменти монетизації даних:

#1. Тасіл

Тасіл допоможе вам монетизувати дані клієнтів за допомогою безпечної, ефективної платформи в реальному часі. За допомогою цієї потужної платформи ви можете використовувати дані в режимі реального часу, перетворювати їх на корисну статистику та отримувати більші доходи.

Tasil прискорює час виходу на ринок, персоналізовані комунікації та легко синхронізується з даними вашого підприємства. Це також захищає ваші дані та їх конфіденційність.

#2. Карто

Спрямуйте свої зусилля з монетизації даних Карто, яка надає привабливе рішення на основі місцезнаходження для всіх ваших клієнтів. Він також надає канал, за яким ви можете перепродавати свої бізнес-дані.

Carto — це геопросторова повноцінна платформа, на якій ви можете розміщувати та будувати процес монетизації даних.

#3. Привітар

використання Привітар і подолайте ваші бар’єри довіри, щоб ви могли впевнено ділитися даними з іншими та співпрацювати.

Походження платформи та можливості конфіденційності надають вам інструменти для пошуку детальної інформації та перетворення її на прибуткові джерела доходу. Це також допомагає зменшити ризики доступу до даних.

Висновок

Монетизація даних може створити для компаній можливості отримувати більше прибутку, створювати нові партнерства та розвивати свій бізнес. Існує багато типів і методів монетизації даних, які ви можете вибрати залежно від своїх потреб і цілей. Ви також можете скористатися наведеними вище інструментами, щоб полегшити свої зусилля з монетизації даних.

Ви також можете ознайомитися з деяким програмним забезпеченням для виставлення рахунків за підписку, щоб допомогти та керувати регулярними платежами.