Як почати свій власний консалтинговий бізнес крок за кроком

Консалтингові компанії надають цінні вказівки іншим компаніям і окремим особам щодо вирішення їхніх проблем і допомагають їм досягти особистих і професійних віх.

Сьогодні індустрія консалтингу в усьому світі переживає швидкий розвиток за останні кілька років.

За даними Statistaсвітова індустрія консалтингу оцінюється в 132 мільярди доларів США до 2020 року. Тільки в США майже 2 мільйони людей працювали в цій галузі.

Є багато стартапів, малих підприємств і навіть підприємств, яким важко керувати певними сферами, як-от маркетинг, безпека, відповідність, операції, фінанси тощо.

Подібним чином студенти та інші люди потребують когось, хто б скеровував їх у кар’єрі та особистому житті. Це те, що може зробити для вас консультант.

Отже, якщо ви хочете розпочати власний консалтинговий бізнес, прочитайте цю статтю.

Дозвольте познайомити вас із поняттям консалтингового бізнесу, його видами та тим, як самостійно розпочати консалтинговий бізнес.

Що таке консалтинговий бізнес?

Консалтинговий бізнес — це фірма або постачальник професійних послуг, який надає вказівки експертного рівня, рішення або поради в певній галузі компаніям і окремим особам, щоб допомогти їм досягти їхніх особистих і професійних цілей.

Цей тип бізнесу може бути стартапом (як GrowthGirls і Bain & Company), малим і середнім бізнесом (як PixelPlex і Webtronic Labs) або підприємством (як Deloitte і PwC).

Ви можете розпочати консалтинговий бізнес у різних областях, таких як маркетинг, кадри, операції, фінанси, інженерія, охорона здоров’я, ІТ, юридичні тощо. Ви можете проконсультуватися з брендами щодо розробки продукту, вдосконалення роботи, практики управління персоналом, корпоративної стратегії та маркетингу.

Незалежно від того, чи хоче компанія покращити свою загальну ефективність, запустити продукт, керувати командою тощо, вона може звернутися за допомогою до консультанта.

Це підводить нас до питання: хто такий консультант?

Виходячи з характеру та типу бізнесу, консультант може допомогти бізнесу, використовуючи різні способи. Це може бути огляд компанії, аналіз її відділів, виявлення проблем і основних причин, а також створення стратегії для вирішення цих проблем.

Від збільшення продажів до скорочення витрат і розширення бізнесу на нові ринки, консалтинговий бізнес може допомогти вам на кожному кроці. Він може надати нові ідеї, думки та рішення, які допоможуть компаніям усунути перешкоди.

Види консалтингового бізнесу

#1. ІТ-консалтинговий бізнес

Цей бізнес, також відомий як технологічний консалтинг, передбачає допомогу іншим компаніям уникати проблем, пов’язаних із технологіями та програмним забезпеченням, які можуть вплинути на продуктивність. Якщо компанія стикається з пов’язаними проблемами, ви можете порекомендувати рішення, які вона може застосувати для оптимізації своєї діяльності та зменшення ризиків.

Приклади: технологічні консультанти можуть бути консультантами з розробки/обслуговування програмного забезпечення, технічними консультантами, етичними хакерами, консультантами з кібербезпеки тощо.

Критерії/досвід: консультанти з ІТ або технологій повинні мати відповідну освіту та знання ІТ, технологій, нових загроз, програмного забезпечення, апаратного забезпечення тощо.

#2. Фінансовий консалтинговий бізнес

Фінансовий консалтинг – одна з найбільш затребуваних і вигідних форм консалтингового бізнесу. Кожен сьогодні потребує ефективного управління своїми фінансами, але не знає, з чого почати чи що правильно. Ви можете допомогти компаніям і окремим особам зробити кращий фінансовий вибір, щоб збільшити прибуток і заощадження, мінімізуючи небажані витрати.

Приклади: фінансовий консалтинг може мати форму економічного консультування, консультування із залучення коштів, інвестиційного консультування тощо.

Критерії/досвід: не кожен може стати фінансовим радником. Для цієї галузі потрібна відповідна освіта, як-от ступінь магістра з фінансів, ліцензія CFA або CA тощо, яка може відрізнятися від однієї країни до іншої.

#3. Операційний консалтинг Бізнес

Метою цього консалтингового бізнесу є оптимізація операційної ефективності компанії, щоб вона могла досягати довгострокових і короткострокових цілей. Щоб покращити операційну ефективність, ви можете оглядати діяльність компанії, проводити дослідження та пропонувати стратегії.

Приклади: консультування з питань управління персоналом, консультування з виробництва, консультування з розгортання, консультування з продажу та маркетингу тощо.

Критерії/досвід: люди з відповідною освітою у сфері бізнесу, фінансів та економіки ідеально підходять для цього бізнесу. Ви також можете мати досвід управління діяльністю кількох компаній або створення компаній самостійно.

#4. Стратегічний консалтинговий бізнес

Стратегічний консалтинговий бізнес передбачає спілкування з директорами компанії та вищим керівництвом і допомогу їм у прийнятті кращих рішень.

Іноді керівники компаній потребують чиєїсь допомоги, щоб скерувати їх через різні аспекти бізнесу, які мають вирішальне значення для їх зростання та існування на ринку. Такими сферами можуть бути фінанси, бізнес-стратегія, законність тощо. Саме тут ви можете допомогти їм своїм досвідом і високим рівнем мислення.

Приклад: Оскільки стратегічний консалтинг є широкою категорією, ви можете заснувати свій консалтинговий бізнес за такими спеціальностями, як консультування з фінансової стратегії, консультування з бізнес-стратегії тощо.

Критерії/досвід: це висока ставка на посаду, тому цей тип бізнесу вимагає від вас наймати професіоналів із ступенем MBA або відповідним освітнім рівнем. Крім того, ви повинні мати принаймні 5 років досвіду консультанта зі стратегії.

#5. HR Consulting Бізнес

Як консультант з кадрів (HR), ви можете допомогти компаніям і окремим особам упоратися з їх робочою силою. Ви можете підказати їм, як найняти хороших талантів, спростити їхню роботу та підвищити їхні навички за допомогою навчання. Крім того, ви можете розповісти їм про ефективні способи підвищення продуктивності та задоволеності працівників, щоб вони стали більш лояльними.

Приклади: у кадровому консалтингу ви можете звузити свою спеціальність і взяти на себе такі ролі, як консультант з підбору персоналу, консультант з компенсацій тощо.

Критерії/досвід: загалом, спеціалісти з управління персоналом у багатьох країнах отримують ступінь бакалавра чи магістра з адміністрування (BBA або MBA). На певні посади компанії також наймають HR-консультантів без відповідної освіти, якщо вони пройшли курси та отримали сертифікати з HR.

#6. Маркетинговий консалтинговий бізнес

Маркетинговий консультаційний бізнес сьогодні є популярною формою бізнесу. Оскільки Інтернет доступний майже в будь-якому куточку земної кулі, маркетинг став простішим, незалежно від того, орієнтуєтеся ви на певну групу осіб чи регіони.

Як консультант з маркетингу ви можете пропонувати різноманітні послуги у формі органічного або платного маркетингу. Ви можете допомогти брендам збільшити продажі та репутацію за допомогою своїх стратегій. Ви можете створювати для них контент, розміщувати рекламу в різних соціальних мережах тощо.

Приклади: консультування з контент-маркетингу, маркетинг електронною поштою, маркетинг впливових осіб, платний консультант з маркетингу тощо.

Критерії/досвід. Наймаючи кандидатів у маркетинг, ви можете шукати людей зі ступенем бакалавра маркетингу або відповідним досвідом у цій галузі. Отже, якщо у вас є досвід маркетингу з підтвердженими записами, ви можете почати цей бізнес.

Малому та середньому бізнесу часто потрібен юридичний консультант, щоб переконатися, що компанія дотримується законів, що діють у регіоні, де вона працює. Ви також можете допомогти їм залишатися легальними, коли вони виходять на інші регіони або створюють нові стратегії.

Критерії/досвід: як юридичний консультант, ви повинні мати ступінь господарського права. Мати досвід юридичного консультування також бажано, щоб гарантувати, що ваші клієнти завжди дотримуються чинного законодавства. Для цього ви також повинні володіти глибшими знаннями законності різних регіонів і країн, більшою зосередженістю та дослідницькими можливостями, щоб запропонувати найкраще рішення.

#8. Комплаєнс-консалтинг

Це схоже на юридичні консультації. У зв’язку зі зростанням занепокоєння щодо конфіденційності даних у всьому світі кожен бізнес сьогодні повинен дотримуватися місцевих і федеральних законів. Це допоможе їм уникнути штрафів і втрати репутації. Саме тут консультанти з комплаєнсу приходять, щоб врятувати бізнес.

Критерії/досвід: вам знадобиться ступінь бакалавра права або бізнес-адміністрування, якщо ви хочете надавати консультації з питань відповідності. Він також потребує суміжних галузей, щоб мати повне знання законів і правил різних країн і регіонів.

#9. Консалтинговий бізнес у соціальних мережах

Маркетинг у соціальних мережах — це форма маркетингу, яка використовує потужність соціальних мереж для стимулювання маркетингових зусиль компанії. Він має на меті збільшити охоплення компанії шляхом створення галасу про її продукти на різних платформах соціальних мереж, як-от Instagram і Facebook (Meta) тощо, якими люди зараз активно користуються.

Про цей консалтинговий бізнес ми говоримо окремо, тому що це, мабуть, одна з найефективніших і найпоширеніших форм маркетингу на даний момент.

Критерії/досвід: мати досвід у цій галузі є більш корисним, ніж просто диплом. Ви повинні знати, як використовувати різні платформи соціальних медіа в повній мірі та розробляти стратегії, щоб допомогти брендам розвиватися на них.

#10. Консультаційний бізнес з продажу

У цьому типі консалтингового бізнесу ви можете використовувати свої надзвичайні навички продажів, щоб підвищити показники продажів і доходи компанії. Ви можете проаналізувати показники продажів, історію та інші аспекти бізнесу, які можуть вплинути на продажі та допомогти оптимізувати їхні зусилля за допомогою ваших стратегій.

Крім клієнтів, ви можете розробляти стратегії для співробітників. Ви можете порадити компаніям, щоб вони могли розширити можливості своєї команди продажів, вислуховуючи їхні проблеми, вирішуючи їх, надаючи їм вдосконалені інструменти для підвищення продуктивності та винагороджуючи їх за досягнення.

Досвід: Навички, досвід і мистецтво спілкування є набагато вищими за будь-який ступінь у сфері продажів. Ви також повинні мати завзяття для досягнення цілей і бути проактивним у роботі з клієнтами.

Крім перерахованого вище, існує багато інших типів консалтингових компаній – консультанти з питань фітнесу та здоров’я, консультанти з питань сталого розвитку, консультанти з хакерства росту, консультанти з питань кар’єри, консультанти з дизайну, консультанти з розробки продуктів, консультанти з лідерства, консультанти з оптимізації пошукових систем, консультанти з питань зв’язку з громадськістю тощо.

Плюси і мінуси консалтингового бізнесу

плюси

  • Менше інвестицій: Ви можете почати консалтинговий бізнес з меншими інвестиціями. Найкраще те, що вам навіть не потрібно створювати спеціальну інфраструктуру.
  • Гнучкість: консалтинг пропонує гнучкість того, як ви хочете вести свій бізнес з точки зору роботи, місця розташування, інфраструктури, типу бізнесу, яким ви хочете займатися, витрат тощо.
  • Більший прибуток: консалтинговий бізнес може приносити більший прибуток, якщо ви інвестуєте свій час і зусилля в правильному напрямку.
  • Легко масштабується: консалтинговий бізнес легко масштабується. Ви можете спочатку працювати як незалежний консультант, а потім наймати інших консультантів у міру розвитку.
  • Авторитет і досвід: консалтинговий бізнес надасть вам багато можливостей познайомитися з новими людьми та вести з ними бізнес. Чим більше проектів ви працюєте, тим більше досвіду ви отримаєте.

мінуси

  • Жодних пільг: Ви не отримаєте пільг, таких як медичне страхування та інших надбавок, які отримують працівники. Вам потрібно буде подбати про свою страховку, пенсійні плани та інші схеми, щоб підтримувати своє життя в майбутньому.
  • Неузгоджена робота та дохід: кількість проектів, над якими ви працюватимете, буде коливатися, а також ваш дохід.
  • Висока конкуренція: консалтинговий бізнес став висококонкурентним. Отже, вам потрібно буде виділятися серед натовпу у своїй галузі, пропонуючи виняткову роботу.
  • Управління часом: спочатку ви будете керувати всім, знаходити клієнтів, працювати на них, керувати рахунками-фактурами, піклуватися про фінанси, вирішувати проблеми, перевіряти продуктивність тощо.

Кроки для запуску вашого консалтингового бізнесу

#1. Самооцінка

Щоб розпочати власний консалтинговий бізнес, ви повинні мати доступ до своїх навичок, знань, сильних сторін, ідей тощо. Ви також можете покращити свої знання, пройшовши курси менеджменту та отримавши необхідні навички та сертифікати.

Наприклад, якщо у вас є досвід або знання в галузі маркетингу, розпочати маркетинговий консалтинговий бізнес буде добре.

Крім того, для будь-якого консалтингового бізнесу, який ви виберете, є деякі загальні навички, якими ви повинні володіти: навички спілкування, навички роботи з клієнтами, навички роботи з командою, навички мозкового штурму, навички SEO тощо.

#2. Виберіть бізнес-модель

Бізнес-модель є важливою частиною будь-якого бізнесу. Вибираючи ідеальну бізнес-модель, ви гарантуєте, що маєте повне розуміння ринків, що розвиваються, і стратегій, які вам потрібно реалізувати.

Ваша бізнес-модель включає короткий виклад вашої місії та бачення, огляд вашої консалтингової компанії, перелік галузей, на які ви націлюєте, план ваших маркетингових стратегій, команду, яка вам потрібна, тощо. Крім того, вам потрібно буде вирішити, чи хочете ви розпочати соло, зареєструватись як товариство з обмеженою відповідальністю (ТОВ) чи піти з Private Limited.

#3. Ретельно досліджуйте

Ринок змінюється з часом, тому вам потрібно ефективно дослідити поточний ринок, щоб почати свій консалтинговий бізнес. Це також допоможе вам зрозуміти, скільки зусиль ви можете докласти, щоб залучити потенційних клієнтів.

Даючи консультацію, вам потрібно дослідити, де лежить проблема, провести дослідження, зрозуміти очікування клієнта та скласти відповідний план.

#4. Фінансове планування

Ви повинні мудро планувати свої фінанси, від інвестування грошей до досягнення грошових цілей. Це допоможе вам керувати майбутніми ризиками, борговими проблемами, витратами, заощадженнями тощо. Крім того, це дозволяє візуалізувати ваш поточний фінансовий стан і прогнозувати майбутні фінанси.

Перш ніж почати свій консалтинговий бізнес, ви повинні знати чинні податкові правила та норми у вашій країні. Це також залежить від типу бізнесу, який ви виберете. Крім того, ви повинні перевірити ліцензії, необхідні для дозволу на легальне відкриття бізнесу в даному регіоні.

#6. Налаштуйте SOP

Перш ніж запросити будь-якого клієнта, вам потрібно налаштувати стандартні операційні процедури (SOP) і модель ціноутворення, щоб ваш клієнт заздалегідь знав, що ви можете запропонувати за якою ціною.

Якщо ви правильно налаштуєте СОП, ваші клієнти знатимуть, що ви дотримуєтеся тієї самої процедури, щоб забезпечити стабільні результати.

#7. Отримайте налаштування Office

Вам потрібен офіс для ведення бізнесу – це може бути домашній офіс для віддаленого ведення бізнесу або у спеціальній будівлі. Для цього вам потрібно оцінити необхідну площу в залежності від розміру вашої компанії, включити деякі зручності, врахувати бюджет, і ваша офісна структура готова.

#8. Безпечне фінансування

Вам потрібен надійний бізнес-план, чіткий огляд того, що ви робите у своєму бізнесі, аналіз поточної конкуренції на ринку тощо. Якщо ви інвестуєте свої кошти за допомогою особистих заощаджень, позик, кредитних карток і фіксованих облігацій, ви повинні забезпечити ці кошти за допомогою правильного підходу до своїх цілей.

Крім того, ви можете збирати кошти, просячи людей у ​​всьому світі зробити пожертви або отримати допомогу від інвесторів, показавши свій чіткий шлях до успіху.

#9. Розвивайте ідентифікацію бренду

Розробка фірмового стилю є важливим підходом до залучення потенційних клієнтів. Для розробки вам потрібні різні маркетингові матеріали, як-от бізнес-акаунти в соціальних мережах, бізнес-логотипи, особисті веб-сайти, акції чи оголошення тощо.

Ідентичність бренду є доказом вашого існування. Залишає приємне враження на клієнтів надовго. Це означає, що ваші клієнти зберігають у своїй голові картинку вашого бренду та повернуться, коли ви їм знову знадобитесь.

#10. Нарощувати

Тепер усе налаштовано, тому ви готові почати свій консалтинговий бізнес. Далі попрацюйте над розширенням свого бізнесу, розширюючи свою команду, залучаючи клієнтів з усього світу та навчаючись попутно. Зосередьтеся на наданні найкращих консультацій і постійно розвивайте свої навички, щоб продовжувати залучати потенційних клієнтів.

Висновок

Консалтинговий бізнес швидко розвивається, і підприємствам, особливо малому та середньому бізнесу, потрібні експертні поради в певній сфері, щоб досягти більшого успіху. Якщо у вас є досвід консалтингу або освіта, як-от B.Tech, MBA тощо, ви можете розпочати консалтинговий бізнес у цій ніші та дотримуватись наведених вище пунктів, щоб розвиватися.

Далі ви також можете прочитати про відсоткові ставки по позиках для бізнесу.