Як порахувати пусті або порожні клітинки в Google Таблицях

| | 0 Comments| 11:00 PM
Categories:

Коли ви аналізуєте дані в електронній таблиці, підрахунок порожніх чи пустих клітинок може допомогти вам зосередитися на певних областях. Ось чому такі функції, як COUNTBLANK, COUNTIF, COUNTIFS і SUMPRODUCT, настільки важливі в Google Таблицях.

Однак слово попередження. Якщо у вас є клітинка, яка містить порожній текстовий рядок (“”) або має формулу, яка повертає подібний результат, ця клітинка буде порожньою, але технічно вона не буде порожньою. Якщо ви хочете дізнатися кількість справді порожніх комірок, вам потрібно буде використовувати комбінацію функцій SUM, ROWS, COLUMNS і COUNTIF.

Використання COUNTBLANK

Ви можете спробувати функцію COUNTBLANK, щоб підрахувати кількість порожніх комірок у електронній таблиці Google Таблиць. Це найшвидший спосіб знайти кількість порожніх, але не порожніх комірок.

Клітинки, які містять числа або текст, не зараховуватимуться, включаючи клітинки з нульовим числом. Однак, як ми вже згадували, якщо клітинка виглядає порожньою, але містить порожній текстовий рядок (“”), це буде зараховано.

Щоб скористатися ним, відкрийте свою Google Таблиці електронна таблиця. Клацніть на порожній комірці та введіть =COUNTBLANK(діапазон). Замініть діапазон своїм діапазоном клітинок.

  Як увімкнути підтримку вікон розкладки в KDE Plasma 5

Наприклад, якщо ви хочете підрахувати кількість порожніх комірок між стовпцями A і C, ви повинні ввести =COUNTBLANK(A:C).

У наведеному вище прикладі клітинки від A3 до H24 використовуються в діапазоні. Цей діапазон містить чотири порожні клітинки (B4, C4, D4 і E4), що є тим самим показником, який повідомляє COUNTBLANK у клітинці A1.

Використання COUNTIF і COUNTIFS

Хоча COUNTBLANK повертає кількість порожніх комірок, ви також можете використовувати COUNTIF або COUNTIFS для досягнення того ж результату.

COUNTIF підраховує кількість комірок, які відповідають критеріям, які ви визначаєте в самій формулі. Оскільки ви хочете підрахувати порожні клітинки, ви можете використовувати порожній текстовий рядок як критерій.

Щоб використовувати COUNTIF, відкрийте електронну таблицю Google Таблиць і клацніть порожню клітинку. Введіть =COUNTIF(діапазон,””), замінивши діапазон вибраним діапазоном клітинок.

У наведеному вище прикладі є три порожні клітинки (B4, C4 і D4) в діапазоні від A3 до H24, при цьому функція COUNTIF у клітинці A1 повертає таку ж кількість порожніх клітинок.

Функцію COUNTIFS можна використовувати як альтернативу COUNTIF. Використовуйте =COUNTIFS(діапазон,”»), замінюючи діапазон вибраним діапазоном клітинок.

У наведеному вище прикладі було знайдено чотири пусті клітинки в діапазоні клітинок від A3 до H24.

Використання SUMPRODUCT

Функція SUMPRODUCT пропонує дещо складніший шлях до підрахунку кількості пустих клітинок. Він підраховує кількість комірок, що відповідають певним критеріям, які в цьому випадку будуть порожнім текстовим рядком («»).

  Як відключити жорсткі диски в Ubuntu

Щоб використовувати SUMPRODUCT, відкрийте електронну таблицю Google Таблиць і клацніть порожню клітинку. Введіть =SUMPRODUCT(–(діапазон=””)), замінивши діапазон вибраним діапазоном клітинок.

Наведений вище приклад показує, що в діапазоні клітинок від A2 до H24 було знайдено дві пусті клітини (B4 і C4).

Підрахунок порожніх клітин

Усі перераховані вище функції враховують клітинки, які порожні, але технічно не порожні. Якщо функція повертає нульовий або порожній результат, або якщо у вас є порожній текстовий рядок («») у клітинці, ці клітинки враховуються як порожні.

Обхідним рішенням цієї проблеми є використання COUNTIF для підрахунку кількості комірок із числовим значенням, а потім використання другої формули COUNTIF для підрахунку кількості комірок, що містять текст або порожні текстові рядки.

Потім ви можете додати результати цих обчислень і відняти їх від кількості клітинок у вашому діапазоні даних. Спочатку вам потрібно знати кількість клітинок у вашому діапазоні. Щоб дізнатися це, ви можете скористатися функціями РЯДКИ та Стовпці.

Щоб розпочати, відкрийте таблицю Google Таблиць, клацніть порожню клітинку та введіть =ROWS(діапазон)*COLUMNS(діапазон), замінивши значення діапазону своїм діапазоном клітинок.

  Як видалити обліковий запис Microsoft Teams

У другій порожній клітинці введіть =COUNTIF(діапазон,”>=0″), щоб підрахувати кількість комірок із числовим значенням. Ще раз замініть діапазон на відповідний діапазон клітинок для ваших даних.

Щоб шукати порожні клітинки або клітинки, що містять текст, введіть =COUNTIF(діапазон,”*”) у третій порожній клітинці. Замініть діапазон за потребою.

Потім ви можете використовувати SUM, щоб додати свої два значення COUNTIF, віднімаючи цю цифру від кількості комірок у вашому діапазоні, обчисленого за допомогою функцій ROWS і COLUMNS.

У нашому прикладі загальну кількість комірок можна знайти в клітинці B8, кількість комірок із числовим значенням у B9 і кількість комірок, які містять текст або порожній текстовий рядок у B10.

Замінивши ці значення клітинок своїми, ви можете використовувати =B8-SUM(B9:10), щоб визначити кількість справді порожніх комірок у вашому діапазоні.

Як показує наведений вище приклад, у діапазоні з 20 комірок (A2–E5) було виявлено, що 19 клітинок мають число, текст або порожній текстовий рядок. Тільки одна комірка, E4, була повністю порожньою.