techukraine.net techukraine.net Як покращити свій Інтернет [Tips & Tools]

Як покращити свій Інтернет [Tips & Tools]

Categories:

Повільний Інтернет може сильно вплинути на вашу повсякденну діяльність.

Незалежно від того, чи працюєте ви вдома, транслюєте відео або просто переглядаєте веб-сторінки, повільне підключення до Інтернету може погіршити вашу продуктивність і задоволення.

На щастя, є кілька стратегій, якими ви можете скористатися, щоб підвищити швидкість Інтернету та загальний досвід перегляду.

Вплив повільного Інтернету

Повільний Інтернет може стати справжнім головним болем як для окремих осіб, так і для компаній.

Для людей, які просто намагаються зайнятися повсякденним життям, повільний Інтернет може зробити такі прості завдання, як перегляд відео або навіть прокручування сторінок соціальних мереж, надзвичайно повільними.

Це схоже на спробу їздити в інтенсивному русі – все займає більше часу і може викликати у вас відчуття стресу.

Для компаній повільний Інтернет може стати серйозною перешкодою для ефективного виконання завдань.

Уявіть, що ви намагаєтеся завантажити важливі файли, провести відеоконференцію з клієнтами або обробляти онлайн-замовлення – усі ці завдання стають дуже млявими через поганий Інтернет.

Крім того, якщо веб-сайт завантажується так довго, люди, швидше за все, здадуться та підуть в інше місце. Це як чекати в довгій черзі в магазині – якщо це займе занадто багато часу, ви можете вирішити, що це того не варто, і піти. Це шкодить репутації бренду.

Поради щодо покращення швидкості Інтернету

Переміщення маршрутизатора

Розташування маршрутизатора відіграє важливу роль у розподілі сигналу. Маршрутизатор випромінює сигнали в усіх напрямках, тому його слід розташувати в центрі вашого дому.

Розташуйте маршрутизатор у центрі – подалі від перешкод і пристроїв, що створюють перешкоди.

Оптимізація налаштувань маршрутизатора

Перейдіть до налаштувань маршрутизатора та знайдіть параметри оптимізації. Маршрутизатори працюють на різних каналах у бездротовому спектрі. Іноді маршрутизатори та електронні пристрої, які знаходяться поблизу, можуть заважати вашому сигналу.

Ви можете змінити канал на канал з меншими перешкодами в налаштуваннях роутера. Спробуйте різні канали, щоб знайти той, який пропонує найкращу продуктивність.

Скидання маршрутизатора

Іноді просте скидання маршрутизатора може вирішити проблеми з підключенням. Відключіть маршрутизатор, зачекайте кілька секунд, а потім підключіть його знову.

Це може усунути будь-які тимчасові збої та забезпечити новий початок підключення до Інтернету.

Використання кабелю LAN

Розгляньте можливість використання кабелю локальної мережі для пристроїв, яким потрібне стабільне та високошвидкісне з’єднання.

Дротове підключення може забезпечити стабільнішу швидкість порівняно з Wi-Fi. Якщо ви використовуєте кабель локальної мережі для прямого підключення пристрою до маршрутизатора, ви можете усунути більшість цих факторів.

  Чому моя Siri звучить дивно?

З’єднання Wi-Fi можуть погіршуватися через відстань і стіни.

Зміна діапазону Wi-Fi

Дводіапазонні маршрутизатори пропонують діапазони частот 2,4 ГГц і 5 ГГц. Діапазон 2,4 ГГц має краще покриття та може ефективніше проникати через стіни, що робить його придатним для пристроїв, розташованих далеко від маршрутизатора.

Діапазон 5 ГГц забезпечує вищі швидкості, але з меншим діапазоном.

Перемикайтеся між цими діапазонами залежно від близькості вашого пристрою до маршрутизатора. Використовуйте 5 ГГц для пристроїв поблизу маршрутизатора та 2,4 ГГц для тих, що знаходяться далі.

Перезавантаження маршрутизатора

Маршрутизатори працюють, обробляючи багато даних, які можуть накопичуватися з часом і впливати на їх продуктивність.

Регулярне перезавантаження маршрутизатора може допомогти очистити кеш і підвищити швидкість мережі. Налаштуйте розклад автоматичних перезапусків у періоди низького використання (наприклад, посеред ночі).

Обмеження кількості пристроїв

Кожен пристрій, підключений до вашої мережі Wi-Fi, використовує частину доступної смуги пропускання.

Крім того, надто багато пристроїв, підключених до вашої мережі, може знизити швидкість вашого Інтернету.

Відключіть пристрої, які не використовуються, або подумайте про оновлення до маршрутизатора, який підтримує налаштування QoS. QoS дозволяє визначати пріоритети певних пристроїв або типів трафіку та гарантує, що важливі завдання отримують більшу пропускну здатність.

Перехід на новий маршрутизатор

Якщо ваш поточний маршрутизатор застарів або йому важко встигати, подумайте про оновлення до більш потужної моделі.

Такі продукти, як TP-Link AC1750 Smart WiFi Router або NETGEAR 4-Stream WiFi Router R6700AXS, пропонують розширені можливості для покращення роботи в Інтернеті.

Цей маршрутизатор призначений для роботи з розширювачами WiFi OneMesh TP-Link. Технологія OneMesh використовується для створення уніфікованої та розширеної мережі Wi-Fi шляхом поєднання маршрутизатора та розширювача, що забезпечує краще покриття в усьому домі.

#2. 4-потоковий маршрутизатор NETGEAR WiFi 6 (R6700AXS)

Цей маршрутизатор забезпечує покриття до 1500 кв. футів, що робить його придатним для великих будинків або приміщень. Він може підтримувати підключення більше ніж 20 пристроїв одночасно. Він сумісний з різними типами постачальників послуг Інтернету. Включно з кабельним, супутниковим, оптоволоконним зв’язком і DSL із підтримкою швидкості до 1 Гбіт/с.

А ось список найкращих роутерів Wi-Fi для дому та офісу. Не соромтеся відвідати цю сторінку.

Усі ці маршрутизатори розроблено з використанням найновіших технологій, включаючи підвищену швидкість передачі даних і краще покриття сигналу.

Використання сітчастої системи

Сітчаста система може забезпечити краще покриття та усунути мертві зони у великих будинках.

Розгляньте такі продукти, як WiFi 6 Mesh System AX3000 або Google Wifi System для безперервного підключення у вашому просторі.

  Як знайти логотип для веб-сайту

Deco X55 ідеально підходить для користувачів, які підписалися на послугу Інтернету зі швидкістю до 1 Гбіт/с, що робить його придатним для високошвидкісного підключення до Інтернету. Він підтримує транзитний зв’язок через Ethernet, що означає, що ви можете підключати пристрої за допомогою кабелів Ethernet для підвищення стабільності та швидкості сітчастої мережі.

#2. Google Wifi – AC1200 – Меш-система WiFi – Wi-Fi-маршрутизатор

Система Google Wifi складається з кількох точок Google Wifi, які разом створюють сітчасту мережу. Ця сітчаста мережа швидко та надійно охоплює весь ваш будинок, що усуває буферизацію та мертві зони в кожній кімнаті. Він здатний охоплювати площу до 4500 кв.

Використання розширювачів Wi-Fi

Подовжувачі Wi-Fi можуть посилити наявний сигнал і розширити його охоплення.

Такі продукти, як Wi-Fi Extender Coverage Extenders або NETGEAR WiFi Range EX5000, можуть допомогти охопити області зі слабкішим сигналом.

Порівняно зі складнішими мережевими рішеннями, як-от сітчасті системи, подовжувачі Wi-Fi часто є бюджетнішими, але водночас значно покращують покриття та потужність сигналу.

#1. Найшвидший розширювач/підсилювач WiFi

Подовжувач призначений для підтримки до 45+ пристроїв і пропонує п’ять різних режимів: маршрутизатор, повторювач, точка доступу, клієнт і режим WISP. Кожен режим служить певній меті та може бути обраний відповідно до потреб мережі.

Охоплює понад 9000 квадратних футів, що дозволяє поширити сигнал Wi-Fi на різні частини вашого дому.

Вбудований порт Ethernet дозволяє підключати дротові пристрої безпосередньо до розширювача, який використовується для ігрових консолей і настільних комп’ютерів.

#2. NETGEAR WiFi Range Extender EX5000

Цей розширювач постачається з підсилювачами високої потужності та внутрішньою антенною решіткою, які разом збільшують загальний діапазон вашої мережі WiFi. Він може підключати до 25 пристроїв і працює в діапазоні частот 2,4 ГГц і 5 ГГц.

Використання комплекту Powerline

Комплекти Powerline використовують електричну проводку вашого дому для передачі сигналів даних, які пропонують дротове з’єднання, де Wi-Fi важко.

Ознайомтеся з такими варіантами, як Pass-Thru Ethernet Adapter Powerline PLA5456KIT або NexusLink Powerline Adapter 1200Mbps GPL-1200-KIT для покращеного підключення у складних місцях.

#1. Стартовий набір адаптера Powerline Ethernet Zyxel AV2000

Цей пристрій забезпечує швидкість передачі даних до 2000 Мбіт/с через існуючу електропроводку вашого будинку. Адаптери підходять для підключення таких пристроїв, як смарт-телевізори та ігрові онлайн-консолі.

Він використовує технологію HomePlug AV2 і MIMO (Multiple Input, Multiple Output), що забезпечує покращену продуктивність мережі. Функція QoS також інтегрована, яка надає пріоритет діяльності з високою пропускною здатністю.

  Як створити шаблон слайда в Microsoft PowerPoint

Цей продукт містить комплект із 2 елементів, який містить усе необхідне для створення надшвидкої мережі за допомогою електричних розеток. Він використовує технологію LDPC/FEC (пряме виправлення помилок), яка зменшує затримку та випадання кадрів.

Він також використовує двофазну технологію MIMO, яка покращує якість з’єднання та швидкість мережі електропередач.

Додаткові поради

Ось кілька додаткових порад, якими можна скористатися для оптимізації швидкості Інтернету.

Очистити кеш браузера

Регулярне очищення кеш-пам’яті веб-переглядача та видалення файлів cookie може покращити роботу веб-переглядача.

Оновлення прошивки

Постійно оновлюйте мікропрограму свого маршрутизатора, щоб переконатися, що ви отримуєте переваги від останніх покращень продуктивності та виправлень безпеки.

Вимкнути фонові програми

Деякі програми, що працюють у фоновому режимі на ваших пристроях, можуть використовувати пропускну спроможність без вашого відома. Закрийте або вимкніть програми, якими ви активно не користуєтеся, щоб звільнити мережеві ресурси.

Відстежуйте використання пропускної здатності

Використовуйте інструменти моніторингу в реальному часі, щоб перевірити використання смуги пропускання та виявити пристрої чи програми, які можуть витрачати ресурси.

Розгляньте план Інтернету

Якщо нічого не допомагає, можливо, варто розглянути можливість оновити свій тарифний план Інтернету, щоб отримати вищу швидкість від постачальника послуг.

Примітка автора✍️

Спробуйте змінити налаштування QoS для кращого підключення! Деякі маршрутизатори пропонують налаштування QoS, які дозволяють визначати пріоритет певних пристроїв або дій.

Уявіть, що ви працюєте вдома — проводите відеоконференцію зі своїми колегами, а члени вашої родини безперервно транслюють відео високої чіткості та грають у онлайн-ігри.

Без QoS

У мережі без QoS усі пакети даних (відеодзвінок, потокове передавання, ігри) обробляються однаково.

У періоди перевантаження мережі, наприклад, коли кілька пристроїв інтенсивно використовують Інтернет, якість відеодзвінка може погіршитися.

Ви можете зіткнутися із затримкою, поганою якістю відео та звуку та перервами під час виклику, оскільки мережа намагається рівномірно обробляти весь трафік.

З QoS

Якщо QoS увімкнено, ви можете встановити пріоритет для своєї програми відеоконференцій як високопріоритетний трафік. Це означає, що ваш маршрутизатор виділить більше пропускної здатності та ресурсів для вашого відеодзвінка.

Тим часом інший менш критичний трафік, як-от потокове передавання та ігри, все одно працюватиме, але матиме нижчий пріоритет.

Сподіваюся, ця стаття знайшла для вас корисну інформацію про те, як покращити ваше підключення до Інтернету. Вам також може бути цікаво дізнатися про найкращі інструменти NetFlow Analyzers & Collector для вашої мережі.