Як поділитися папками iCloud Drive на iPhone, iPad і Mac

Apple нарешті додала спільний доступ до папок до iCloud Drive з iOS 13.4, iPadOS 13.4 та macOS Catalina 10.15.4. Якщо ви використовували Dropbox або Google Drive з єдиною причиною, тепер ви можете повністю перейти на iCloud Drive.

Як поділитися папками iCloud Drive на iPhone та iPad

Ви можете отримати доступ до папок iCloud Drive з програми Файли на своєму iPhone або iPad. Параметри спільного доступу тепер також доступні в програмі Файли.

Відкрийте програму «Файли» та натисніть кнопку «Огляд» внизу екрана, щоб переглянути свої файли.

Виберіть опцію «iCloud Drive» зі списку «Розташування».

Тепер перейдіть і знайдіть папку, до якої ви хочете поділитися.

Якщо ви хочете поділитися однією папкою, просто натисніть і утримуйте піктограму папки.

У контекстному меню торкніться опції «Поділитися».

Якщо ви хочете поділитися кількома папками разом, натисніть опцію «Вибрати» у верхньому правому куті, виберіть папки, а потім натисніть кнопку «Поділитися». Це відкриє аркуш спільного доступу.

Проведіть пальцем угору в списку параметрів на аркуші «Поділитися» та торкніться опції «Додати людей».

Тепер ви побачите новий екран спільного доступу до файлів і папок.

Тут торкніться опції «Параметри спільного доступу».

Звідси ви можете переключитися в режим обміну посиланням (переключивши на опцію «Будь-хто, хто має посилання»). Ви також можете зробити перегляд папки лише звідси.

Потім виберіть, як ви хочете поділитися папкою зі своїм другом, колегою або членом сім’ї. Опція Повідомлення працює найкраще. Торкніться значка «Повідомлення».

Потім знайдіть контакт iMessage та натисніть кнопку «Надіслати».

Якщо ви хочете поділитися папкою за допомогою посилання, проведіть пальцем до кінця списку програм (після перемикання на параметр спільного доступу за посиланням у параметрах спільного доступу) і натисніть кнопку «Копіювати посилання».

Потім ви можете вставити посилання в будь-який додаток для чату або навіть надіслати його електронною поштою.

Після того, як ви ввімкнули спільний доступ до папок, знову натисніть і утримуйте папку, а потім виберіть опцію «Поділитися». Тут ви побачите опцію «Показати людей». Звідси ви зможете контролювати, хто має доступ до папки. Ви можете натиснути «Зупинити спільний доступ», щоб вимкнути спільний доступ до папки.

Щойно ваш друг отримає запрошення та додасть папку на свій iCloud Drive, він зможе побачити мітку «Спільний доступ (ім’я)» у верхній частині спільної папки.

Як поділитися папками iCloud Drive на Mac

На Mac ви побачите, що функції iCloud Drive вбудовані прямо в програму Finder. Після оновлення свого Mac до macOS Catalina 10.15.4 ви зможете ділитися папками iCloud Drive прямо зі свого Mac.

Тут знайдіть папку, до якої ви хочете поділитися, і клацніть її правою кнопкою миші, щоб відкрити контекстне меню.

Тепер перейдіть до меню «Поділитися» і виберіть опцію «Додати людей».

Тепер ви побачите нове вікно «Додати людей».

Розгорніть меню «Параметри спільного доступу» у цьому вікні, щоб керувати дозволом та доступом до папки. Якщо ви просто хочете скопіювати посилання, натисніть кнопку «Копіювати посилання».

Щоб поділитися папкою за допомогою програми «Повідомлення», клацніть піктограму програми «Повідомлення» та натисніть кнопку «Поділитися».

На наступному екрані введіть ім’я контакту, а потім натисніть кнопку «Надіслати».

Щоб контролювати налаштування спільного доступу або видалити контакт із спільного доступу до папки, ви можете повернутися до параметра «Поділитися» в контекстному меню. Тут натисніть кнопку «Показати людей».

У спливаючому меню розгорніть панель «Параметри спільного доступу». Тут ви можете натиснути «Зупинити спільний доступ», щоб припинити спільний доступ до папки.

Вперше в iCloud Drive? Перегляньте наш посібник для початківців, щоб дізнатися все, що вам потрібно знати про використання iCloud Drive.