Як подвійно завантажити Steam Deck у Windows і SteamOS

Ключові висновки

 • Steam Deck може подвійно завантажуватися з Windows, дозволяючи користувачам мати знайому ОС для продуктивності та доступу до Xbox Game Pass.
 • Valve не випустила офіційного майстра подвійного завантаження, тому користувачам наразі доводиться вибирати ОС через менеджер завантаження.
 • Користувачі можуть використовувати сторонній менеджер подвійного завантаження, щоб уникнути постійного використання комбінацій кнопок для перемикання ОС.

Вам не потрібно жертвувати SteamOS, щоб мати Windows на Steam Deck, оскільки Steam Deck підтримує подвійне завантаження через офіційний метод або сторонній менеджер подвійного завантаження. Ось що вам потрібно знати про подвійне завантаження Windows і SteamOS на вашій Steam Deck.

Що таке подвійне завантаження на вашій Steam Deck?

Джет Борха / MakeUseOf

Подвійне завантаження в найосновнішому визначенні — це наявність двох операційних систем на вашому пристрої — у цьому випадку це ваша Steam Deck. Ви також можете мати більше двох операційних систем на Steam Deck, але на той час у вас буде мультизавантаження.

Хоча SteamOS краще підходить для ігор, багато людей люблять додавати Windows як інший варіант завантаження для своєї Steam Deck. Ви можете або подвійно завантажити його з того самого SSD, причому кожна ОС має власний розділ, або використати зовнішнє джерело для Windows, наприклад SD-карту.

Якщо ви встановите Windows на Steam Deck, ви матимете перевагу знайомої ОС, яка дозволить вам виконувати реальну роботу з такими програмами, як Photoshop, Lightroom, Microsoft Office тощо.

А оскільки Xbox Game Pass ще не доступний у SteamOS, Windows — найкращий спосіб оформити підписку на Game Pass у дорозі.

Джет Борха/MUO

Valve заявляє, що Steam Deck чудово підтримує подвійне завантаження, тому у вас не виникне проблем із двома або більше ОС на Steam Deck.

Однак Valve ще не випустила офіційний майстер подвійного завантаження, який, як очікується, постачатиметься разом із SteamOS 3.0 (згідно з Сайт Steam), тобто вам доведеться вибрати свою ОС через менеджер завантаження.

  Як інсталювати Java JDK у Windows 11

Як подвійно завантажувати Steam Deck

Основним і офіційним способом подвійного завантаження Steam Deck є використання менеджера завантаження. Це досить легко, але необхідність робити це кожного разу, коли ви хочете змінити ОС, з часом може викликати розчарування.

Якщо ви тут, це, мабуть, уже означає, що у вас є дві ОС на вашій Steam Deck. Ось як переключатися між ними…

Джет Борха/MUO

Коли Steam Deck вимкнено, утримуйте кнопку зменшення гучності та кнопку живлення, доки не почуєте дзвінок. Коли ви почуєте дзвінок, відпустіть кнопку живлення, але продовжуйте утримувати кнопку зменшення гучності, доки не з’явиться диспетчер завантаження.

Менеджер завантаження дозволяє вибрати параметри завантаження — у цьому випадку Windows і SteamOS на одному SSD у різних розділах. Якщо ви використовуєте SD-карту, ви можете вибрати її, якщо на ній встановлено Windows.

Якщо ви утримуєте кнопку живлення після дзвінка, ви, швидше за все, знову вимкнете Steam Deck, тому не забудьте відпустити її після дзвінка.

Як налаштувати менеджер подвійного завантаження на Steam Deck

Якщо вам не подобається бачити диспетчер завантаження кожного разу, коли ви хочете змінити ОС, замість цього ви можете скористатися диспетчером подвійного завантаження.

Менеджер подвійного завантаження зробить перемикання між ОС більш плавним, оскільки вам не потрібно утримувати жодну комбінацію кнопок, і це дозволить вам вибрати ОС під час запуску.

У цьому посібнику ми будемо використовувати Clover для Steam Deck від ryanrudolfoba GitHub.

Крок 1. Підготовка Windows до Clover Boot Manager

Перш ніж інсталювати Clover для Windows на Steam Deck, вам потрібно підготувати його для більш плавної роботи.

Спочатку в Пошуку Windows знайдіть «Увімкнути або вимкнути функції Windows». Потім у папці Device Lockdown виберіть поле з написом Unbranded Boot. Це не дозволить Clover відображати випадкові бренди черевиків.

Далі вам потрібно буде виконати кілька команд у командному рядку. Знайдіть «CMD» у Пошуку Windows і клацніть правою кнопкою миші, щоб вибрати «Запуск від імені адміністратора».

У командному рядку введіть ці команди одну за одною:

Якщо вони не працюють, ви також можете додати:

Крок 2. Налаштування Clover у SteamOS на вашій Steam Deck

Тепер, коли Windows готова, вам потрібно буде завантажити SteamOS на Steam Deck.

  Відсутня програма «Фотографії» для Windows 10? Ось як перевстановити додаток Фото

Увійдіть у менеджер завантаження, утримуючи кнопку зменшення гучності та кнопку живлення, доки не почуєте звуковий сигнал. Відпустіть кнопку живлення, але продовжуйте утримувати кнопку зменшення гучності, доки не з’явиться диспетчер завантаження.

Джет Борха/MUO

Виберіть SteamOS. Перейдіть у режим робочого столу, вибравши Power після натискання кнопки Steam. Перейшовши в режим робочого столу, переконайтеся, що в SteamOS встановлено пароль sudo.

Після встановлення пароля sudo знайдіть і відкрийте Konsole на панелі запуску програм унизу ліворуч.

До цього моменту ми пропонуємо відкрити браузер на Steam Deck, щоб ви могли окремо копіювати та вставляти ці команди одну за одною на Steam Deck.

 • cd ~/
 • git clone https://github.com/ryanrudolfoba/SteamDeck-Clover-dualboot
 • cd ~/SteamDeck-Clover-dualboot
 • chmod +x install-Clover.sh
 • ./install-Clover.sh
 • Після останньої команди вам потрібно буде ввести пароль sudo, щоб почати встановлення Clover на Steam Deck.

  Вас також зустріне можливість вибрати, яку ОС використовувати за замовчуванням — у моєму випадку це SteamOS, оскільки я буду використовувати її частіше.

  Джет Борха / MakeUseOf

  Після встановлення ви можете перезапустити Steam Deck, щоб спробувати його. Якщо вам це не подобається, не хвилюйтеся, ви завжди можете додати власну тему.

  Виправлення проблем подвійного завантаження на Steam Deck

  Менеджер подвійного завантаження Clover не є офіційним майстром подвійного завантаження Steam, оскільки Valve все ще над цим працює. Це означає, що ви можете зіткнутися з кількома проблемами. Ось кілька виправлень, якщо ви зіткнетеся з цими проблемами…

  1. Ви не можете знайти SteamOS у менеджері завантаження

  Джет Борха/MUO

  SteamOS зникає з диспетчера завантаження — це звичайне явище, але не хвилюйтеся, вона насправді не зникла з вашої Steam Deck. Менеджер завантаження просто не може його знайти.

  Щоб знайти його, вимкніть Steam Deck. Цього разу замість того, щоб утримувати кнопку зменшення гучності для менеджера завантаження, утримуйте кнопку збільшення гучності, щоб відкрити BIOS.

  Увійшовши в BIOS, виберіть Завантажити з файлу > eps > efi > steamos > steamcl.efi. Це повинно повернутися до SteamOS.

  Jhet Borja/MakeUseOf

  Щоб повернути SteamOS у менеджер завантаження, відкрийте Konsole у режимі робочого столу на Steam Deck і введіть це:

  sudo efibootmgr -c -L "SteamOS" -l "\EFI\steamos\steamcl.efi" -d /dev/nvme0n1p1
  
  

  Це має повернути його до менеджера завантаження, щоб вам більше не довелося завантажуватись із файлу.

    Як показати/приховати панель завдань на кількох дисплеях у Windows 10

  2. Встановлення пароля Sudo

  Щоб установити пароль sudo, відкрийте режим робочого столу та перейдіть до налаштувань у диспетчері додатків або в диспетчері завдань у нижній частині екрана.

  У налаштуваннях перейдіть до «Користувачі» та введіть просте ім’я користувача та пароль. Тепер у вас є обліковий запис sudo, і ви можете отримати доступ до речей, які ви не могли б без нього.

  3. Windows продовжує захоплювати завантажувач

  Якщо Windows бере на себе завантажувач і пропускає Clover, вам слід завантажити менеджер подвійного завантаження Clover для Windows на та сама сторінка GitHub ви використовували для SteamOS.

  Натисніть <> Код, а потім Завантажте Zip.

  Розпакуйте ZIP-файл у папку та клацніть правою кнопкою миші CloverWindows.bat, щоб запустити його від імені адміністратора. Він повідомить вам, що Windows не розпізнає програму, просто натисніть Докладніше > Все одно запустити.

  Це відкриє командний рядок. Після завершення встановлення просто натисніть Enter.

  Далі вам доведеться відкрити планувальник завдань, знайшовши його в пошуковій системі Windows. У бібліотеці планувальника завдань знайдіть CloverTask. Клацніть на ньому правою кнопкою миші та виберіть «Властивості».

  У властивостях перейдіть на вкладку «Загальні» та виберіть «Запускати», незалежно від того, увійшов користувач у систему чи ні, поставте прапорці під ним (див. зображення), а потім натисніть «ОК».

  Нарешті, ще раз клацніть правою кнопкою миші CloverTask і натисніть «Запустити».

  4. SteamOS або Windows Update зламали подвійне завантаження Clover

  Якщо оновлення Windows або SteamOS зламало Clover, і пристрій повідомляє, що не може знайти параметри завантаження, не панікуйте, ваша Steam Deck не заблокована.

  Зверніться до першого виправлення вище та завантажте SteamOS із його файлу. Відкрийте BIOS, утримуючи кнопку збільшення гучності та живлення, відпустіть кнопку живлення, коли почуєте звуковий сигнал.

  Увійшовши в BIOS, виберіть Завантажити з файлу > eps > efi > steamos > steamcl.efi. Це відкриє SteamOS і виправить Clover.

  Jhet Borja/MakeUseOf

  Це одні з найпоширеніших проблем під час подвійного завантаження Steam Deck, але як тільки ви їх подолали, перемикатися між SteamOS і Windows тепер має бути так само просто, як перезапустити Steam Deck і вибрати свою ОС, коли з’явиться Clover.