Як повернути екран в Windows 10

Більшість користувачів Windows 10 оновили Windows 7. Windows 10 дуже відрізняється від Windows 7 за своїм інтерфейсом, а також є новий додаток Налаштування, до якого потрібно звикнути. Окрім цих змін, деякі комбінації клавіш більше не працюють. У Windows 7 ви можете обертати екран за допомогою комбінацій клавіш, але це більше не працює в Windows 10. Якщо вам потрібно повернути екран у Windows 10, вам потрібно відкрити програму «Налаштування».

Поверніть екран

Відкрийте програму «Налаштування» та перейдіть до групи налаштувань «Система». Перейдіть на вкладку Дисплей. Якщо у вас кілька дисплеїв, вам потрібно спочатку вибрати дисплей, який потрібно повернути. Налаштування повороту залежить від дисплея.

Прокрутіть униз і знайдіть спадне меню Орієнтація. Він має чотири варіанти; Пейзаж, Портрет, Пейзаж (перевернутий) і Портрет (перевернутий). Пейзаж і портрет досить прості для розуміння, а перевернуті варіанти тісно пов’язані. Пейзаж (перевернутий) дасть вам перевернутий екран, тоді як портрет (перевернутий) зміниться праворуч на ліву.

У Windows 7 ви могли вільно обертати екран за допомогою комбінації клавіш Ctrl+Alt+Стрілка вліво, і це означало, що ви можете обертати його на 90, 180 або 270 градусів. Комбінація клавіш більше не працює в Windows 10, і замість цього у вас є спадне меню «Орієнтація».

Однією з проблем з функцією обертання екрана в Windows 7 було те, що вона повертала екран без будь-яких запитів. Багато користувачів, які не знали про існування цієї функції, раптом не змогли використовувати свою систему, поки не з’ясували, що пішло не так. У Windows 10 ви отримаєте невелику підказку з питанням, чи хочете ви зберегти нову орієнтацію. Якщо ви не відповісте протягом 12 секунд, зміни буде скасовано. Що стосується випадкового обертання екрана, то, мабуть, добре, що Windows 10 позбулася комбінації клавіш, яка могла і часто виконувалася випадково.

Нові функції повороту не залишають жодних орієнтацій із суміші. Ви отримуєте всі ті самі, що були в Windows 7. Перевернуті орієнтації – це ті, які ви шукаєте, якщо не можете знайти потрібну.

Рух миші відповідає новій орієнтації дисплея. Якщо ви виберете портретну орієнтацію, переміщення миші вгору, яке зазвичай переміщує її до верхньої частини монітора, натомість перемістить її до нової верхньої частини, визначеної на вашому екрані. Щоб звикнути до переміщення курсора миші при повороті екрана, знадобиться хороша практика, а якщо у вас багатомоніторний дисплей, це може бути трохи складніше. Під час перезавантаження системи орієнтація екрана не скидається.