Як побудувати свою кар’єру інженера-програміста?

Інженерів-програмістів можна назвати неоспіваними героями цифрового світу.

Щоразу, коли ви переглядаєте веб-сторінку або працюєте над завантаженою програмою, що працює в Інтернеті, це робота інженера-програміста. Робота інженерів програмного забезпечення може здатися складною.

Інженери-програмісти — це віддані люди, які докладають величезних зусиль, щоб отримати всі необхідні навички. Якщо ви вважаєте розробку програмного забезпечення кар’єрним шляхом, це ідеальний посібник для вас.

Читайте далі, щоб дізнатися, як ви можете стати інженером-програмістом.

Перш ніж ми розпочнемо шлях, давайте коротко представимо інженера-програміста.

Хто такий інженер-програміст?

Інженери-програмісти виконують роботу зі створення програмного забезпечення. Немає обмежень щодо платформи для інженерів програмного забезпечення для створення програмних продуктів. Вони можуть створювати настільні програми, мобільні додатки або веб-додатки.

Інженерів-програмістів високо цінують у кожному бізнесі та організації, оскільки вони можуть допомогти організації, створивши щось для вирішення всіх проблем. Програмний продукт у будь-якій організації може мінімізувати роботу тисяч людей.

На ринку існує величезний попит на інженерів програмного забезпечення. Ось чому ця професія виявляється однією з найбільш високооплачуваних. Потрібно зосередитися на постійному підвищенні кваліфікації та навчанні, щоб досягти успіху в цій сфері.

Тепер давайте розглянемо шлях, яким потрібно пройти, щоб стати інженером-програмістом.

Крок 1: Визначте кінцеву мету.

Перш ніж розпочинати кар’єрний шлях, важливо чітко визначити свою кінцеву мету. Щоб стати інженером-програмістом, потрібні послідовні зусилля, наполеглива робота та відданість справі. Подумайте про кінцевий пункт призначення ще до початку подорожі.

Найочевидніший спосіб, яким люди скажуть вам про це, — це отримати вищу освіту з інженерії програмного забезпечення або суміжної галузі та стати інженером-програмістом. Насправді вам потрібно зробити набагато більше, ніж це. Відповідно до а Опитування розробників 2019, лише 62% інженерів-програмістів отримали спеціальність у своїй галузі. Диплом — це не єдине, що потрібно, щоб стати інженером-програмістом.

Це вважається традиційним підходом, якого дотримуються більшість студентів, щоб стати інженером-програмістом. За допомогою ступеня бакалавра студенти розбираються в глибоких теоретичних концепціях, необхідних для розуміння програмної інженерії. Деякі з ключових предметів, які вивчаються в програмі отримання ступеня, – це системи баз даних, комп’ютерні мережі, веб-технології, структури даних, мови програмування та багато іншого.

  Коментуйте та зберігайте зміни, внесені до PDF-файлу в автономному режимі [Chrome]

Ці предмети допомагають зрозуміти основи розробки програмного забезпечення та зрозуміти сучасні підходи до розробки програмного забезпечення. Деякі компанії висувають критерії прийнятності як чотирирічний ступінь бакалавра. Отже, ви обов’язково повинні розглянути варіант отримання ступеня з інформатики або суміжної галузі.

Щоб стати інженером-програмістом, необов’язково обирати курс навчання. Ви навіть можете відвідувати різні онлайн-курси та навчальні табори, щоб отримати достатньо знань для роботи над проектами в реальному часі.

Цей крок призначений для ознайомлення з теоретичними знаннями. Рекрутери завжди хотіли б бачити ваш практичний підхід у будь-якій сфері. Вам доведеться застосувати свої теоретичні знання та відобразити свої навички.

Крок 3: Вивчіть різні мови програмування.

Основою для будь-якого програмного забезпечення є мова програмування, яка використовується за ним. Ваш ступінь не матиме жодної вартості, якщо ви не маєте глибшого розуміння будь-якої конкретної мови програмування, яка може допомогти вам створити програмне забезпечення. Отже, вам потрібно взяти під свій контроль шлях і вибрати мову програмування, яку ви хочете вивчити.

Як тільки ви визначитеся з певною мовою, ви повинні почати отримувати поглиблені знання про неї. Ніколи не варто починати вивчати 3-4 мови програмування одночасно. Ви повинні керувати однією мовою, а потім спробувати інші мови. Оволодіння однією мовою також полегшує вивчення іншої.

Вибір мови програмування повністю залежить від вас. Деякі з найпопулярніших мов програмування, які широко використовуються:

 • Python
 • JavaScript
 • рубін
 • C++
 • Java
 • .NET

Ознайомтеся з синтаксисом кожної мови програмування, яку ви вивчаєте. Практикуйте це, пишучи різні програми. Не забудьте охопити всі бібліотеки, правила, функції та деякі проекти на цій конкретній мові програмування. Проекти — це найкращий спосіб отримати базові знання, а також розібратися з концепціями.

Крок 4. Вивчіть додаткові інструменти кодування.

Github — найкраще місце для пошуку всіх інструментів, які використовують розробники. Незалежно від того, якою мовою ви користуєтеся, ви знайдете багато розробників, які збираються разом, щоб поділитися своїми знаннями та проектами з відкритим кодом. Тут ви також познайомитеся з іншими розробниками програмного забезпечення по всьому світу.

Перегляньте модулі різних курсів і найкращі статті, щоб дослідити інструменти, які широко використовують розробники. Ознайомившись з інструментами, вам потрібно почати вивчати їх, щоб навчитися їх використовувати.

Крок 5: Працюйте над проектами в реальному часі

Щоб отримати практичні знання, ви повинні працювати над проектами в реальному часі та створювати програмні продукти. Щоразу, коли ви виходите на ринок, щоб отримати роботу, рекрутери запитуватимуть у вас практичний досвід. Ваш практичний досвід завжди буде ціннішим за ваші академічні бали. Немає сенсу, якщо ви вивчили всі теоретичні концепції і не маєте жодного уявлення про їх реалізацію.

  Як архівувати замовлення в додатку Amazon

Ви можете створювати особисті проекти або навіть працювати над професійними груповими проектами. Окрім цього, ви навіть можете зробити внесок у спільноту з відкритим кодом, створивши якийсь проект у реальному часі та розмістивши його в Інтернеті. Живі проекти додадуть більше цінності вашому портфоліо, якщо ви зобразите їх перед рекрутерами.

Ви можете вибрати будь-яку мову програмування, яка вам зручна і хочете продовжити. Немає мовного бар’єру, коли йдеться про створення проектів для вашого портфоліо.

Крок 6. Пройдіть стажування

Стажування вважається найкращим способом отримати знання про промисловість і досвід роботи на рівні галузі. Студенти можуть працювати над реальним галузевим проектом у команді та краще розуміти культуру компанії. Є багато можливостей працевлаштування, доступних для студентів після того, як вони отримають практичний досвід під час стажування.

Інтернатура навчання розвитку бізнес-концепції знань

Під час навчання в коледжі кожному студенту настійно рекомендується пройти три-шестимісячну програму стажування. Після того, як ви пройдете стажування в компанії, є високі шанси, що ви можете отримати посаду на повний робочий день у тій самій компанії.

Крім того, ваше портфоліо виглядатиме набагато краще, якщо ви згадатимете про стажування, оскільки це вважатиметься виробничим досвідом. Компанії бачать стажування як плюс, оскільки вважають, що студенти знають корпоративну культуру та якості для роботи в команді.

Крок 7. Створіть своє портфоліо

Це найважливіший крок, оскільки ви отримаєте роботу на основі того, як ви представите свої навички та знання в портфоліо. Портфоліо вважається найважливішим активом для кожного інженера-початківця, який прагне будувати свою кар’єру. Ваше портфоліо – це перше враження про вас у рекрутерів.

Найбільша помилка, яку люди часто роблять, це додавання забагато проектів до свого портфоліо. Було б корисно, якби ви створили вражаюче портфоліо, яке охоплює всі навички, які повинен знати рекрутер. Тут вам потрібно додати різні проекти, щоб допомогти рекрутерам зрозуміти вашу багатогранність роботи інженером-програмістом.

У портфоліо вам потрібно згадати детальний опис усіх інструментів і технологій, які ви вивчили, а також посад, які ви виконували раніше. Подання заявки на посаду інженера-програміста матиме більше шансів, якщо ви добре попрацювали над створенням свого портфоліо.

Крок 8: Почніть шукати можливості роботи.

Після того, як ви виконали всі сім кроків, згаданих вище, вам потрібно шукати роботу. Створіть ідеальне резюме та вражаючий профіль на різних порталах вакансій. Тепер вам потрібно щодня перевіряти ці портали вакансій і подавати заявки на роботу там, де вам все підходить.

Мережа може зробити цей процес досить простим. Ось чому це чудовий варіант створити професійний профіль на LinkedIn і згадати там свої проекти. Вам буде легко зв’язатися з рекрутерами, що може допомогти вам отримати чудові можливості.

  Очистіть список останніх файлів у програмах MS Office

Ви також можете взяти участь у різних зустрічах, семінарах і конференціях, які допоможуть вам налагодити зв’язок з однодумцями зі сфери програмної інженерії. Ви навіть можете подати заявку безпосередньо, відвідавши веб-сайт будь-якої компанії та переглянувши їхні вакансії. Якщо ваш профіль потрапить у короткий список, рекрутер зв’яжеться з вами.

Якщо ви виконаєте ці основні кроки, вам буде досить легко побудувати кар’єру інженера-програміста.

Обов’язки інженера-програміста

Як інженер-програміст, ви матимете певні обов’язки. Вони є:

 • Аналіз вимог користувачів
 • Написання та тестування коду разом із його модифікацією відповідно до вимог
 • Досліджуйте, проектуйте та створюйте нові програмні продукти
 • Оцінка програмного забезпечення та систем, які працюють на апаратному забезпеченні
 • Модифікація існуючих програмних продуктів
 • Написати експлуатаційну документацію
 • Обслуговуйте системи, аналізуючи та вирішуючи дефекти
 • Тісно співпрацюйте з керівниками проектів, системними аналітиками, фахівцями з маркетингу, розробниками UI/UX та іншими співробітниками.
 • Консультування клієнтів з точки зору продуктивності системи та оновлень
 • Оновлення технічних знань шляхом відвідування курсів і семінарів для вдосконалення систем компанії

Найкращі навички, необхідні для того, щоб стати програмістом

Кожна професія вимагає певного набору навичок. Так само, щоб стати інженером-програмістом, ви повинні володіти певними технічними та нетехнічними навичками.

Ось деякі з важливих навичок, на яких варто зосередитися:

 • Комп’ютерне програмування та кодування
 • Розробка програмного забезпечення
 • Об’єктно-орієнтований дизайн (OOD)
 • Тестування програмного забезпечення та налагодження
 • Розв’язування задач і логічне мислення
 • Письмове та вербальне спілкування
 • Вміння працювати в команді

Зарплата Інженера-програміста

У середньому, заробітна плата інженера-програміста становить £53 213. Зарплата коливається від £33 000 до £85 000. Зарплата значною мірою залежатиме від компанії, в якій ви працюєте, географічного регіону, досвіду та інших факторів. З більшим досвідом ви можете розраховувати на вищу зарплату.

Висновок 👨‍💻

Інженери-програмісти затребувані на ринку. Отже, якщо ви плануєте будувати свою кар’єру інженера-програміста, немає кращого часу, ніж зараз. Найкраще розпочати подорож негайно, розпочавши процес навчання та набувши більше практичного досвіду.

Потрібно практикувати кодування? Перегляньте онлайн-компілятор techukraine.net