techukraine.net techukraine.net Як писати математичні позначення в обсидіані

Як писати математичні позначення в обсидіані

| | 0 Comments| 5:19 AM
Categories:

Obsidian — це потужна програма для створення нотаток, яка дозволяє вам упорядковувати та структурувати свої нотатки. Але що, якщо вам потрібно занотовувати тему, яка включає математичні формули?

Математичні нотації необхідні в багатьох галузях. На щастя, Obsidian має вбудовану підтримку математичних позначень. Читайте далі, щоб дізнатися, як можна писати математичні позначення в Obsidian.

Як писати математичні позначення в Obsidian

Незважаючи на широкий інтерфейс користувача, навіть текстові редактори, такі як Microsoft Word, можуть ускладнити введення математичних позначень. Враховуючи відсутність у Obsidian інтерфейсу користувача, можна припустити, що писати в ньому математику буде майже неможливо. Однак це неправда.

Насправді писати математику в Obsidian простіше, ніж у Word, завдяки вбудованій підтримці MathJax, бібліотеки JavaScript, яка дозволяє користувачам вводити математичні позначення.

Завдяки MathJax ви можете легко писати математичні позначення в Obsidian, навіть не рухаючи мишею. Усі необхідні інструменти вже є на вашій клавіатурі. Щоб почати математичний запис, все, що вам потрібно зробити, це ввести вашу формулу в знаки долара ($). Використання подвійних знаків долара ($$) присвячує цілий рядок.

  Як уберегти свій комп’ютер від Zip Bombs

MathJax використовує спеціальні коди для введення символів. Щоб ввести спеціальні символи, ви можете ввести код символу після зворотної косої риски (\). Під час написання математичних позначень циркумфлекс (^) позначає верхній індекс, а підкреслення (_) позначає нижній індекс.

Ви можете ефективно вводити математичні формули в Obsidian, розуміючи основи математичного синтаксису та специфічний код MathJax. Наприклад, щоб ввести формулу для площі кола, ви можете скористатися наведеним нижче синтаксисом:

 $$A = \pi r^2$$ 

У цьому синтаксисі \pi викликає символ для pi, а r^2 відображає r як ступінь двійки. Подібним чином можна вводити інші грецькі символи: зворотну косу риску та назву символу.

Інше використання MathJax — це введення дробів у Obsidian:

 $$\frac{numerator}{denominator}$$  

Після введення \frac у синтаксисі ви повинні включити два набори фігурних дужок. Вміст першого набору буде чисельником, а вміст другого набору – знаменником.

Знаючи MathJax в Obsidian і код для певного символу, ви також можете вводити більш складні математичні символи, такі як сума, межа, інтеграл і багато іншого. Ви можете використовувати математичні позначення з іншими елементами Markdown в Obsidian.

  Чому Tinder не дозволяє мені видалити обліковий запис?

Прискорення математичних записів у Obsidian за допомогою Latex Suite

З практикою введення математичних позначень у Obsidian стає легшим і швидшим. Однак є ще один спосіб збільшити швидкість.

Плагін Latex Suite робить математику ще легшою. Цей плагін спрощує процес, прослуховуючи математичні нотації після того, як ви ініціюєте знаки долара ($), і він швидко замінює фрагменти їхньою формою MathJax.

Ви можете встановити Latex Suite так само, як і будь-який плагін Obsidian. Він доступний як на GitHub і сторінка плагінів спільноти Obsidian.

Після встановлення Latex Suite увімкніть його в налаштуваннях і перегляньте призначені фрагменти. Наприклад, якщо ви введете косу риску після числа, Latex Suite автоматично ініціює дроб. Після цього все, що вам потрібно зробити, це ввести чисельник і знаменник, натиснути Tab, щоб вийти з дробу, і продовжити введення решти виразу.

Latex Suite замінює складні коди MathJax їх форматом попереднього перегляду, щоб спростити ваш код. Коли ви перемістите курсор до попереднього перегляду всередині коду, він відобразить оригінальний код MathJax для редагування. У результаті ваш код MathJax стає більш лаконічним і легшим для навігації.

  Як легко безкоштовно створювати резервні копії та передавати дані між iPhone

Щоб дізнатися більше про можливості Latex Suite, відвідайте його сторінку GitHub. Якщо ви хочете знати всі фрагменти, перегляньте повний фрагмент коду в налаштуваннях плагіна в Obsidian.

Ефективно записуйте математику за допомогою Obsidian

Написання математичних нотацій в Obsidian не тільки можливо, але й з достатньою практикою це насправді простіше, ніж на більшості інших платформ. Завдяки вбудованій підтримці Obsidian для MathJax, для створення математичної нотації потрібно лише ввести формулу в знаки долара.

MathJax використовує спеціальні коди для введення символів, і знання відповідних кодів швидко прискорить вас.

Плагін Latex Suite ще більше спрощує процес, автоматично замінюючи фрагменти їх формою MathJax. Цей плагін замінює складні коди MathJax їх форматом попереднього перегляду, щоб спростити код, зробити його коротшим і легшим для навігації.