techukraine.net techukraine.net Як писати коментарі на Python для чистого та читабельного коду

Як писати коментарі на Python для чистого та читабельного коду

| | 0 Comments| 6:25 AM
Categories:

Написання хороших коментарів на Python дозволить іншим розробникам і тестувальникам легко читати та розуміти ваш код.

Чистий код із узгодженим синтаксисом, описовим іменуванням змінних і відступами схожий на першу книгу, легший для розуміння та обслуговування.

Крім того, у наші дні окрема особа рідше пише повний код для всієї програми чи програмного забезпечення; скоріше команда чи група людей працюватимуть над тією самою метою. У цьому випадку чистий і читабельний код робить співпрацю простішою та ефективнішою.

Розробники та тестувальники завжди прагнуть розгортати програмне забезпечення без помилок у виробництві. Написання чистого та читабельного коду прискорює цей процес, роблячи налагодження простішим і точнішим. Незважаючи на те, що ви знаходите деякі помилки у виробництві, чистіший код легше оновити.

Що ще важливіше, чистий і читабельний код живе довше, оскільки з часом він залишається свіжим.

Нарешті, надзвичайно важливо мати чистий і читабельний код для створення довговічного програмного забезпечення. Але питання в тому, як саме ми цього досягнемо? Ну, один із методів — використання коментарів.

Хіба це не засмучує, коли ви написали весь код для складної логіки, але наступного дня ви не можете продовжити з того місця, на якому зупинилися? Цього не відбувається, коли ви пишете коментарі.

Коментарі — це людська мова, яка пояснює, що робить вихідний код. Ви можете писати їх будь-якою мовою, бажано англійською, оскільки це глобальна мова.

Отже, щоразу, коли ви повертаєтеся до вихідного коду через кілька днів або навіть років, коментарі пояснюватимуть вам те, що ви колись написали.

Крім того, вони допомагають іншим розробникам легко зрозуміти ваш код. Тому написаний з коментарями код залишається назавжди, навіть за відсутності його автора.

Крім того, досить часто виникають конфлікти під час роботи з різними мовами програмування, особливо коли ви працюєте в команді. Ось тут і приходять на допомогу коментарі. Хоча ви не знаєте мови програмування вихідного коду, написаного вашим товаришем по команді, коментарі допоможуть вам зрозуміти логіку цього.

Документація коду — це більш повний спосіб підтримувати вихідний код і дозволяє вашій команді без проблем співпрацювати. Він містить усе про код, як-от дизайн, функціональність, архітектуру, компоненти тощо,

Коментарі навіть сприяють цій документації коду. Добре написані коментарі можуть бути використані безпосередньо в документації коду, щоб розробники не тільки дізналися, що і чому, але й як у вашому коді.

 • Коментарі не лише читають код, але й допомагають зрозуміти намір розробника, який стоїть за кожним рядком. Отже, якщо ви знайдете якусь помилку в майбутньому, ви знатимете, де саме оновлювати код.
 • Ви можете писати коментарі як абзац для всього коду або окремих рядків, пояснюючи, що робить кожен блок коду. Таким чином вони дозволяють вам та іншим розробникам добре зрозуміти код, підвищуючи читабельність.
 • Коментарі можуть розділити код на логічні розділи, спрощуючи навігацію по коду.
 • Ви повинні включити коментарі з детальним описом очікуваних входів, виходів і випадків використання, щоб тестер міг прочитати ваш код.
 • Нарешті, розміщення добре написаних коментарів у вашій документації покращує загальну читабельність документації коду.
  Як використовувати Adobe Flash на вашому iPhone або iPad

Коментарі в Python починаються з символу решетки (#). Отже, коли ви починаєте рядок із решетки (#), тоді все, що написано в цьому рядку, розглядається як коментар.

Коли ви запускаєте код, компілятор ігнорує рядок, що починається з хеша (#), наче його взагалі не існує. Однак коментарі залишаються видимими у вихідному коді, щоб служити своїй меті.

Існує три основних типи.

Це ті, які ви бачили вище. Вони починаються з символу решетки (#). По суті, рядок, що починається символом решітки (#), присвячений коментарю. Отже, це називається однорядковим коментарем, де ви можете написати коментар лише в одному рядку, починаючи з решетки (#).

Ось як ви можете писати однорядкові коментарі

# This is single line comment.

Технічно Python не підтримує багаторядкові коментарі, але є способи досягти цього в Python.

Ви також можете використовувати хеш (#) для написання багаторядкових коментарів. Кожен рядок, який ви пишете, має починатися з символу решетки (#).

# This is the first comment.
# This is second comment.
# This is the last comment.

#3. Рядки документів Python

Популярним способом написання багаторядкових коментарів є використання рядкових літералів – “””….”””. Коли ви пишете щось між потрійними лапками, компілятор Python ігнорує ці рядки та виконує частину, що залишилася у файлі.

Ці коментарі називаються рядками документації, якщо вони написані відразу після функцій, модулів і класів.

Ось синтаксис для цього

""" Multi-line comments using docstrings 
in Python. """

Написання чітких і детальних коментарів покращує читабельність коду та покращує обслуговування. Отже, ось найкращі практики для чіткого коментування в Python.

Коментарі не повинні просто розповідати про те, що робить код, натомість вони повинні відображати мету та намір кожного рядка.

Видаліть застарілі коментарі та обов’язково оновлюйте коментарі щоразу, коли змінюєте код.

  9 найкращих додатків для вечірок, щоб залучити гостей [2023]

Замість довгих історій пишіть короткі та змістовні коментарі.

Bad example: The function takes a,b as input, calculates a + b, and returns the value.
Good example: The function returns the sum of a and b.

Використання змістовних і описових імен для змінних і імен функцій може усунути зайві коментарі.

Перший код? Або спочатку прокоментувати? Найкраще коментувати перед кодуванням; тобто напишіть свої коментарі, а потім відповідний код. Таким чином, ви можете спочатку подумати про логіку, а потім перетворити її на код.

# Returns true if the cnt is less than 1.
return cnt < 1

Використовуйте узгоджений формат коментарів, як-от інтервали, відступи, тип коментарів тощо, для всього коду. Це буде менш заплутаним і більш організованим для читачів.

Використовуйте рядки документів для пояснення функцій і класів у Python, як показано в наступному прикладі.

def add_num(a,b):
  """ this function returns the sum of a and b """
  sum = a+b
  return sum

Уникайте непотрібних коментарів у своєму коді. Наприклад, наступний рядок коду не потребує коментарів, щоб зрозуміти його.

ans = 42

#1. Редактор коду Visual Studio

Редактор коду Visual Studio це найкраща IDE, створена Microsoft для повного середовища розробки. Завдяки вбудованій підтримці Node.js і JavaScript інструмент також бездоганно підтримує багато інших мов програмування.

Цей настроюваний інструмент має різні розширення для різних функцій. «Кращі коментарі» — одне з таких розширень, яке дозволяє створювати зручні для людини коментарі.

Ви можете класифікувати свої коментарі за сповіщеннями, запитами, висвітленнями тощо для полегшення навігації.

Код VS підтримує редагування кількома курсорами, щоб ви могли коментувати або редагувати кілька рядків одночасно.

Цей редактор доступний на всіх основних платформах, таких як Mac, Windows і Linux.

#2. Піднесений текст

Піднесений текст це основний редактор для великих проектів і важкого програмування. Редактор відомий своєю швидкістю, налаштуваннями та ярликами.

Потужна функція підсвічування синтаксису інструмента допомагає вам легко розрізняти код і коментарі.

Як і код VS, Sublime text також підтримує редагування кількома курсорами для коментування кількох рядків одночасно.

Завдяки функції автозаповнення. Вам не потрібно вручну повторювати рядки коду; ця функція автоматично завершує ваш код на основі шаблонів, допомагаючи вам кодувати швидше.

Крім того, функція інструмента «Goto Anything» дозволяє легко перемикатися між функціями та файлами вашого проекту.

#3. Блокнот++

Nodepad++ це популярний і простий текстовий редактор, написаний мовою C++ і підтримує численні мови програмування. Це не схоже на сучасний редактор, такий як VS Code або Sublime Text; його інтерфейс дуже простий і виглядає так, ніби він робить те, що йому потрібно.

  Чи є PS5 кросплатформною з Xbox?

Nodepad++ пропонує численні стандартні комбінації клавіш для ефективного коментування. Ви також можете налаштувати клавіатуру швидкого доступу, щоб персоналізувати свій досвід коментування.

Його функція карти документів показує вам огляд структури проекту, дозволяючи легко переміщатися між файлами, папками та кодом.

#4. Vim

Vim IDE забезпечує швидшу розробку та виконання коду. У цьому редакторі можна робити все, що завгодно, за допомогою комбінацій клавіш, тому вам слід докласти серйозних зусиль, щоб освоїти його.

Цей орієнтований на клавіатуру редактор також пропонує багато функцій коментування за допомогою комбінацій клавіш. Він має потужні функції та команди для ефективної навігації між коментарями.

Це легке програмне забезпечення може працювати з величезними файлами та сотнями мов програмування. Хто ненавидить безкоштовні речі? Як і всі редактори зі списку, Vim також є повністю безкоштовним із відкритим кодом.

Він доступний для систем macOS і Linux і доступний для завантаження на Windows.

#5. PyCharm

PyCharm це потужна IDE, спеціально розроблена для розробки Python. Хоча він підтримує багато інших мов програмування, він найкраще працює для Python. Він має доповнення коду, підсвічування синтаксису та функції налагодження, адаптовані до Python.

Крім того, це робить коментування в Python набагато ефективнішим. Він надає функції навігації, які допомагають легко переходити до конкретних коментарів.

Отримайте різні шаблони коментарів і створюйте власні шаблони коментарів ефективно в Pycharm.

Крім того, інструменти рефакторингу редактора дозволяють легко оновлювати або виправляти коментарі.

Висновок

Дотримання стандартів коду є необхідним протягом усього процесу розробки коду та обов’язковим для написання готового коду, оскільки ваш код має бути доступним для читання всіма іншими розробниками та тестувальниками.

Однією з важливих практик для створення читабельного коду є написання коментарів. Коментарі доступні майже всіма мовами програмування. Однак із цією статтею ви тепер повинні знати, як писати коментарі Python, їх типи та найкращі практики, яких слід дотримуватися під час написання коментарів.

Крім того, нижче перераховано найкращі редактори коду, які допоможуть вам керувати коментарями.