Як перешкодити компаніям прослуховувати записи вашого голосового помічника

| | 0 Comments| 5:56 AM
Categories:

Це було в новинах протягом кількох тижнів: співробітники та підрядники Amazon, Google, Apple і Microsoft слухають записи, на яких ви розмовляєте з голосовими помічниками, такими як Alexa, Google Assistant, Siri, Cortana. Ось як перешкодити людям слухати.

Чому компанії слухають ці записи?

У технічних компаніях є співробітники — або, частіше, підрядники — слухають фрагменти розмов, які ви ведете з голосовими помічниками та іншими службами. Вони анонімні, що означає, що підрядники не можуть бачити ваше ім’я чи будь-яку особисту інформацію. Більшість розмов ніколи не слухаються. Але компанії можуть попросити підрядника прослухати кілька секунд записів і побачити, як це зробив помічник.

Наприклад, якщо помічник не зрозумів ваше запитання або дав неправильну відповідь, підрядник може відмітити, що сталося. Потім розробники можуть використовувати цю інформацію для покращення помічника та його можливостей. Багато компаній переглядають дані, які ви зберігаєте разом із ними, і використовують знайдену інформацію для різних цілей.

Все це дозволено дрібним шрифтом, на який ви вже погодилися під час реєстрації на будь-яку з цих послуг. Але багато людей дивуються це чути. І, враховуючи, що голосові помічники можуть випадково активуватися в середині розмови, це означає, що люди можуть почути уривки потенційно особистої інформації.

  Як використовувати інструмент відкладення в Outlook Online

Які компанії слухають?

Майже в будь-якій компанії, яка пропонує якісь голосові послуги, хтось у якийсь момент слухає. Ось кілька останніх історій:

Працівники Amazon слухають аудіокліпи Alexa, повідомляє а Bloomberg звіт від 10 квітня 2019 року. У звіті йдеться, що тисячі працівників у всьому світі слухають.
За даними бельгійського громадського мовлення, підрядники Google прослухали деякі відео з Google Assistant VRT у звіті, опублікованому 10 липня 2019 р.
Підрядники Apple регулярно слухали записи Siri. Згідно зі звітом, підрядники кажуть, що часто «чують про угоди з наркотиками, медичні відомості та людей, які займаються сексом». Опікун 26 липня 2019 року.
Підрядники Microsoft слухають голосові команди Cortana і навіть частини деяких дзвінків Skype, повідомляє а материнська плата звіт 07.08.2019р.

Незважаючи на жахливі деталі, більшість записів ніколи не слухаються. Наприклад, розповіла Google Дротовий що «близько 0,2 відсотка всіх записів» коли-небудь слухаються.

Apple і Google перестали слухати (наразі)

У Apple і Google є обидва натиснув кнопку паузи і поки не слухаю ці записи.

Apple заявила, що продовжить «оцінку» — те, що Apple називає людським оглядом записів Siri — у майбутньому. Компанія заявила, що призупинила оцінку, «поки ми проведемо ретельний огляд». У майбутній версії операційних систем Apple ви зможете вибирати, чи брати участь у оцінюванні.

  Яка різниця між моїм фотопотоком та фотографіями iCloud?

Google також заявив, що призупиняє перевірку цих записів людиною «принаймні на три місяці з 1 серпня 2019 року».

Як заборонити Google зберігати ваші записи

Хоча підрядники Google зараз не прослуховують ваші записи, Google все ще збирає записи, які можна буде прослухати в майбутньому. Ви можете керувати своєю голосовою активністю, якщо хочете, щоб Google припинив її збір, або якщо ви хочете видалити вже зібрані голосові команди.

Для цього відвідайте Контроль діяльності сторінку для вашого облікового запису Google. Знайдіть тут «Голосова та аудіоактивність». Щоб заборонити Google зберігати нові голосові записи, вимкніть цю опцію — збірку «Призупиняє», доки ви знову не ввімкнете цю опцію.

Щоб видалити вже зібрані записи, натисніть «Керувати діяльністю» у розділі «Голосова та аудіоактивність». Ви побачите всю збережену голосову активність. Скористайтеся наведеними тут параметрами, щоб видалити активність, яку ви не хочете, щоб Google зберігав.

Наприклад, щоб видалити всі збережені аудіозаписи, натисніть «Видалити діяльність за», виберіть «За весь час» і натисніть «Видалити».

Як зупинити Amazon від прослуховування записів Alexa

Ви можете відмовитися від перегляду людьми ваших записів Alexa за допомогою нової опції. Amazon почав пропонувати цей контроль 2 серпня 2019 року.

  Повільне завантаження Steam? Ось що робити, щоб підвищити швидкість завантаження Steam

У програмі Alexa або на Веб-сайт Alexa, торкніться або клацніть Налаштування > Приватність Alexa > Керуйте тим, як ваші дані покращують Alexa. Вимкніть опцію «Допоможіть покращити послуги Amazon та розробити нові функції».

Як пояснюється на сторінці: «Якщо це налаштування ввімкнено, ваші голосові записи можуть використовуватися для розробки нових функцій і вручну перевірятися, щоб допомогти покращити наші послуги. Лише надзвичайно мала частина голосових записів перевіряється вручну».

Як зупинити Microsoft від прослуховування записів Cortana

Можливо, ви захочете заборонити Microsoft прослуховувати фрагменти ваших розмов у Skype — на жаль, немає іншого способу зробити це, окрім як залишити Skype і використовувати іншу службу голосових або відеодзвінків.

Для Cortana ви можете принаймні припинити перегляд голосових команд і розмов Cortana. Щоб зробити це з ПК з Windows 10, перейдіть у Налаштування > Конфіденційність > Мовлення. Вимкніть тут опцію «Розпізнавання мовлення онлайн». (Ви можете натиснути Windows+I, щоб швидко відкрити вікно налаштувань з будь-якого місця в Windows.)

Ми сподіваємось, що компанії будуть більш прозорими щодо використання цих голосових записів і запропонують більш чіткі варіанти відмови у майбутньому.