Як перетворити OpenSUSE Leap на Tumbleweed

| | 0 Comments| 7:15 AM
Categories:

OpenSUSE Leap — це надійний дистрибутив Linux, який пропонує надійну платформу для серйозних людей. Проблема в тому, що він зосереджений на стабільності, останні оновлення програмного забезпечення, як правило, з’являються через деякий час. Замість того, щоб отримати нове ядро ​​або оновлення до Gnome тощо, користувачам доведеться чекати. Для деяких це не має великого значення. Для інших це може бути справжньою неприємністю. Якщо ви хочете відмовитися від Leap для новішого програмного забезпечення, найпростіший спосіб — оновити його до постійного випуску. Ось як можна перетворити OpenSUSE Leap на Tumbleweed.

ПОВІДОМЛЕННЯ СПОЙЛЕРА: прокрутіть униз і перегляньте відеоурок у кінці цієї статті.

Резервне копіювання старих сховищ програмного забезпечення

Перш ніж додавати нові джерела програмного забезпечення для SUSE, вам потрібно створити резервну копію старих. Це гарна ідея, тому що якщо в будь-який момент оновлення не вдасться, ви можете відновити старі джерела програмного забезпечення та скасувати оновлення. Щоб створити резервну копію старих джерел програмного забезпечення SUSE Leap, спочатку відкрийте вікно терміналу. Увійдіть до користувача root за допомогою su і cd до папки репозиторії.

su

cd /etc/zypp/repos.d/

У папці repos.d створіть підкаталог. Назвіть цей підкаталог «резервні копії», «старий» або будь-яке інше ім’я, яке ви вважаєте підходящим.

mkdir backups

За допомогою нової резервної папки репо, створеної всередині /repos.d/, перемістіть усі поточні репозиторії програмного забезпечення SUSE Leap до цього каталогу. Майте на увазі, що як тільки ви перемістите ці джерела програмного забезпечення з основної папки, ви більше не матимете доступу до джерел програмного забезпечення Suse Leap. Якщо ви використовуєте програмне забезпечення, яке в значній мірі покладається на LEAP і не працює з Tumbleweed, вам потрібно буде його інсталювати та знайти програмне забезпечення, сумісне з Leap.

  Як змінити ідентифікатор особистої зустрічі (PMI) у Zoom

Примітка: найшвидший спосіб знайти сумісне програмне забезпечення – на OBS.

mv /etc/zypp/repos.d/*.repo /etc/zypp/repos.d/backup

Після виконання команди mv усі поточні репозиторії програмного забезпечення Leap більше не активні. Не намагайтеся оновити чи встановити нове програмне забезпечення, доки не додасте джерела програмного забезпечення Tumbleweed. Zypper нічого не зробить (або ще гірше викине купу помилок).

Додати нові репозиторії програмного забезпечення

Ядро OpenSUSE, чи використовуєте ви Leap чи Tumbleweed, диктується джерелами програмного забезпечення, до яких операційна система має доступ. Це означає, що якщо у вас є лише джерела програмного забезпечення Leap і ви оновлюєте свою версію SUSE, він встановить останню версію програмного забезпечення для цього випуску. Те саме може бути вірно, якщо користувач змінює джерела програмного забезпечення Leap для програмного забезпечення Tumbleweed та оновлює: воно буде перетворено на останню версію випуску дистрибутива SUSE.

  Як налаштувати гучність на вашому Mac

Для цього відкрийте вікно терміналу та введіть такі команди:

zypper ar -f -c https://download.opensuse.org/tumbleweed/repo/oss repo-oss

zypper ar -f -c https://download.opensuse.org/tumbleweed/repo/non-oss repo-non-oss

zypper ar -f -c https://download.opensuse.org/tumbleweed/repo/debug repo-debug

zypper ar -f -c https://download.opensuse.org/update/tumbleweed/ repo-update

OpenSUSE Перехід до Tumbleweed

Завдяки новим джерелам програмного забезпечення всередині Leap, програмне забезпечення можна встановити з боку Tumbleweed. Однак, перш ніж щось станеться, вам потрібно буде «оновити дистрибутив». Це процес, коли операційна система Linux відкидає застаріле програмне забезпечення та файли зі старої версії на користь нової версії. У SUSE це робиться за допомогою менеджера пакетів Zypper, і це дуже плавний і простий процес. Щоб почати оновлення, просто запустіть:

sudo zypper dup


Коли ви введете цю команду в термінал Bash, з’явиться повідомлення «Ви збираєтеся виконати оновлення дистрибутива з усіма увімкненими репозиторіями. Перш ніж продовжити, переконайтеся, що ці сховища сумісні. Дивіться «man zypper» для отримання додаткової інформації про цю команду».

Коли запускається команда zypper dup, все має проходити гладко, якщо всі джерела програмного забезпечення були додані в систему. Якщо ви пропустили один, це причина, чому команда не працює.

Процес оновлення дистрибутива, безсумнівно, займе багато часу. Це тому, що під час оновлення SUSE завантажує набагато більше, ніж оновлення браузера тощо. Замість цього ви отримаєте тисячі пакетів, включаючи останню версію середовища вашого робочого столу, нове ядро ​​Linux тощо. Найкраще дозволити інструменту оновлення зробити свою справу, а тим часом шукати щось інше!

  перевірте обладнання перед дзвінком

Пониження до Leap

Можливий перехід з Tumbleweed до Leap. Спочатку відкрийте вікно терміналу та увійдіть до користувача root за допомогою su. Після входу в систему як root перейдіть до папки репозиторій програмного забезпечення.

su

cd /etc/zypp/repos.d/

Використовуючи команду rm, видаліть усі сліди сховищ програмного забезпечення Tumbleweed, доданих раніше.

rm /etc/zypp/repos.d/*.repo

Потім перемістіть усі файли з папки резервної копії назад в основну папку сховища.

mv /etc/zypp/repos.d/backup /etc/zypp/repos.d/

Повернувши старі репозитории на місце, запустіть команду оновлення.

zypper dup

Як і раніше, Zypper знадобиться деякий час, щоб повернутися до версії. Цей процес пониження має працювати, здебільшого. Ви можете зіткнутися з проблемами, оскільки зазвичай не варто повертати операційну систему до попередньої версії. Якщо ви оновили OpenSUSE Leap до Tumbleweed і хочете повернутися назад, найкращий спосіб дій, ймовірно, — просто створити резервну копію всіх ваших даних і повторно встановити все.