Як перенести інсталяцію Linux на інший жорсткий диск

| | 0 Comments| 11:03 AM
Categories:

У Linux вам потрібно перемістити багато даних з одного жорсткого диска на інший? Якщо так, подумайте про використання інструмента редагування розділів Gparted для Linux. Окрім редагування макетів жорстких дисків, він може швидко клонувати будь-який розділ на кілька жорстких дисків (або навіть дублювати розділи на одному жорсткому диску), що робить його чудовим інструментом для перенесення інсталяції Linux на інший жорсткий диск.

Копіювати розділи за допомогою Gparted дуже легко, але це не працює з змонтованими розділами. Вам потрібно переконатися, що жорсткий диск, з яким ви працюєте, не використовується з основною системою. Можна просто встановити інструмент у свій дистрибутив Linux і використовувати його звідти, але найкраще працювати з живою системою. Наявність живої системи гарантує, що в даний момент жодні розділи не використовуються.

Вимоги

Щоб розпочати роботу з живим диском, завантажте останню версію образу Gparted ISO. Крім того, дістаньте USB-флешку розміром не менше 1 Гб завантажте найновішу версію інструмента Etcher USB.

Створіть живий диск

Підключіть USB-накопичувач і відкрийте Etcher, щоб почати процес створення живого диска. Усередині Etcher виберіть файл ISO і натисніть кнопку «flash», щоб створити диск. Etcher займе трохи часу, але після завершення перезавантажте комп’ютер і завантажте BIOS. Використовуючи BIOS на вашому ПК, змініть завантажувач, щоб він спочатку завантажував живий диск Gparted.

  Як поділитися терміналом Linux онлайн за допомогою Teleconsole

Завантажити Gparted Live

Незважаючи на те, що цей живий диск є графічним інструментом, він починається не так. Дотримуйтесь інструкцій на екрані, щоб вибрати мову та розкладку клавіатури. Потім введіть «startx» у підказку, і воно завантажить середовище живого робочого столу. Звідси знайдіть «Gparted» і двічі клацніть на ньому, щоб відкрити інструмент розбиття.

Коли він відкривається, інструмент сканує кожен жорсткий диск, підключений до вашої системи та читабельний. За допомогою спадного меню праворуч виберіть диск, з якого потрібно скопіювати дані. У цій статті диск, з якого ми будемо копіювати дані, – це /dev/sda, а диск, який буде отримувати відтворені дані, – /dev/sdb.

Копіювання макетів розділів

Простим способом перенести інсталяцію Linux з одного жорсткого диска на інший є використання функції «копіювати розділ» в інструменті розділів Gparted. Майте на увазі, що диск, з якого ви копіюєте розділ, має бути порожнім. Щоб очистити його, відкрийте вікно терміналу та дотримуйтесь нашого посібника, як безпечно стерти жорсткий диск. Коли процес буде завершено, поверніться до Gparted і виберіть диск (у нашому прикладі це жорсткий диск /dev/sdb).

  Як встановити нові версії ядра Linux на OpenSUSE Leap

Натисніть «Пристрій», потім «Створити таблицю розділів». Майте на увазі, що цей жорсткий диск ПОВИНЕН мати таку ж схему, як і той, що надає дані. Якщо /dev/sda є розділом GPT з EFI, /dev/sdb також має бути, і навпаки.

Замість того, щоб створювати новий розділ з діалоговим вікном /dev/sdb, перейдіть до меню вибору жорсткого диска та виберіть /dev/sda. Знайдіть розділ, у якому зберігаються ваші дані. У цьому прикладі ми будемо копіювати нашу папку /home, а її мітку буде/dev/sda2.

Клацніть правою кнопкою миші на розділі та натисніть «копіювати» (або Ctrl + C), потім знову поверніться до меню вибору жорсткого диска та перейдіть до /dev/sdb. Клацніть правою кнопкою миші пробіл і виберіть «Вставити» (або Ctrl + V). Якщо вибрати параметр «Вставити», розпочнеться послідовність копіювання розділу, що займе багато часу (залежно від розміру розділу). Нехай Gparted зробить свою справу, і врешті-решт ваші дані будуть переміщені на новий диск!

Використовуючи ці інструкції, не соромтеся робити це скільки завгодно разів, щоб скопіювати кілька розділів з одного жорсткого диска на інший.

  Як грати в Gunfire Reborn на Linux

Коли Gparted завершить копіювання даних, сміливо закривайте його. Потім перезавантажте ПК. Усі ваші дані слід перемістити.

Використання DD

Окрім використання Gparted, є й інші способи перенести інсталяцію Linux з одного жорсткого диска на інший. Найкращий і найшвидший спосіб прямого клонування розділу – це DD. Для цього відкрийте термінал і скористайтеся командою lsblk, щоб відкрити жорсткі диски в системі. Як і в методі Gparted, вихідним жорстким диском є ​​/dev/sda, а жорстким диском призначення — /dev/sdb. Щоб клонувати домашній розділ з вихідного диска, вам потрібно очистити диск.

Коли /dev/sdb буде очищено, скористайтеся командою parted, щоб створити нову таблицю розділів.

sudo parted /dev/sdb

Створіть нову таблицю розділів і переконайтеся, що вона збігається з джерелом (якщо джерелом є EFI, використовуйте GPT. Якщо це MBR, використовуйте MS-DOS).

Для EFI/GPT

mklabel gpt
quit

Для BIOS/MBR

mklabel msdos

quit

Далі скористайтеся командою DD, щоб запустити копію /dev/sda до /dev/sdb.

sudo dd if=/dev/sda of=/dev/sdb bs=1M

Коли термінал знову можна використовувати, DD закінчується.