Як перенести свою криптовалюту в гаманець холодного зберігання (покрокова інструкція)

| | 0 Comments| 3:35 PM
Categories:

Мати програмний криптогаманець — це веселощі та ігри, поки технічна проблема чи кібератака не залишить вас без грошей. Втрата та крадіжка криптовалют аж ніяк не рідкість, жертви щороку втрачають мільярди через зловмисників.

Ось чому розумно перенести свою криптовалюту в гаманець холодного зберігання. Отже, як перевести криптовалюту на холодний гаманець?

Що таке гаманець холодного зберігання?

Автор зображення: BestCryptoCodes/Flickr

Існує два основних типи криптогаманців: холодне зберігання (апаратне забезпечення) і гаряче зберігання (програмне забезпечення). Терміни «холодний» і «гарячий» стосуються того, чи має гаманець підключення до Інтернету. Гарячий гаманець потребує онлайн-з’єднання, тоді як холодний гаманець ізольований від Інтернету (переважно).

Програмні гаманці, безсумнівно, є найпоширенішим вибором завдяки своїй зручності та ціні. Більшість гарячих гаманців не коштують нічого та пропонуються у формі безкоштовних додатків для комп’ютера чи смартфона. Exodus, Mycelium, Trust Wallet і Electrum — популярні приклади гарячих криптогаманців, кожен з яких підтримує різні активи.

Хоча створити свій власний програмний гаманець швидко та легко, це сховище пов’язане з ризиками безпеки. Головним недоліком гарячих гаманців є необхідне підключення до Інтернету. Щоб переглядати та передавати криптографії у свій гарячий гаманець і з нього, потрібно підключитися до Інтернету. Це відкриває вразливість, якою можуть скористатися кіберзлочинці. Більшість зломів відбувається через підключення до Інтернету, і злодії використовували це для крадіжки криптовалюти в минулому.

Введіть гаманці холодного зберігання. До них належать апаратні пристрої, такі як Ledger і Trezor, і паперові гаманці. Ключовою ознакою холодного гаманця є його повна ізоляція від Інтернету. За відсутності онлайн-з’єднання кіберзлочинці відрізані від крадіжки криптовалюти, якщо вони не мають фізичного доступу до гаманця (і навіть тоді це нелегко).

  Виправте помилку Alexa 10 2 17 5 1 у Echo Dot

Як випливає з назви, крипто-паперовий гаманець – це буквально лише шматок паперу. Цей папір містить особистий і відкритий ключі вашого гаманця і, можливо, QR-код, який можна відсканувати для здійснення транзакцій. Як і апаратні гаманці, паперові гаманці повністю ізольовані від Інтернету, що робить їх надзвичайно безпечними. Більше того, вони набагато дешевші за апаратні гаманці.

Отже, як ви можете перевести свою криптовалюту на апаратний або паперовий гаманець?

Як перевести криптовалюту на паперовий гаманець

Щоб перевести криптовалюту на паперовий гаманець, спочатку потрібно створити паперовий гаманець.

Створення паперового гаманця зазвичай передбачає так званий генератор приватних ключів. Популярний онлайн-генератор, BitAddressможна безкоштовно використовувати для створення паперового гаманця Bitcoin.

Перейдіть до BitAddress і натисніть Paper Wallet на зеленій панелі меню. Тут ви можете вибрати, скільки адрес ви хочете створити, і додати ключ BIP38. Якщо ви хочете зберегти свій закритий ключ у додатковій безпеці, ви також можете додати пароль BIP38 до свого паперового гаманця. Це шифрує ваш закритий ключ і додає захист паролем до вашого гаманця.

Перш ніж створити гаманець, поставте прапорець біля опції BIP38 і введіть свій пароль BIP38 у доступному текстовому полі. Переконайтеся, що це надійний і складний пароль із поєднанням різних символів і цифр. На знімку екрана вище ми додали дуже простий пароль, оскільки ми створюємо тестовий паперовий гаманець, який ніколи не використовуватиметься.

Після натискання «Створити» нижче відображатимуться QR-коди вашого паперового гаманця. Ліворуч буде QR-код вашої загальнодоступної адреси біткойн, а загальнодоступна адреса відображатиметься повністю праворуч. Праворуч розташований QR-код вашого приватного ключа, а приватний ключ відображається вздовж лівої сторони. Ніколи нікому не діліться своїм особистим ключем.

Коли ви друкуєте свій паперовий гаманець, переконайтеся, що він зберігається в надійному місці, подалі від сторонніх очей і можливих пошкоджень. Ознайомтеся з нашим посібником із безпечного зберігання початкових фраз, щоб отримати кілька зручних ідей щодо зберігання паперових гаманців.

  Як зробити папір в майнкрафт

Переказ криптовалюти на ваш паперовий гаманець

Тепер настав час поповнити свій паперовий гаманець. Для цього вам знадобиться повна адреса вашого паперового гаманця (тобто відкритий ключ). Введіть або вставте публічну адресу в поле «Надіслати» у програмі гаманця з програмним забезпеченням для криптографії, виберіть суму, яку ви хочете переказати, і все готово.

У настільній програмі Exodus процес перенесення виглядає наступним чином:

 • Спочатку відкрийте програму Exodus і натисніть опцію «Надіслати» на головному екрані.
 • Тепер ви зможете ввести адресу гаманця. У відповідному полі введіть адресу свого паперового гаманця та виберіть, скільки біткойнів ви хочете надіслати.
 • Поки ви ввели правильну адресу і у вашому гаманці Exodus є достатньо коштів для здійснення переказу, все має пройти гладко.

  Крім того, ви можете натиснути маленький логотип QR-коду праворуч від поля адреси гаманця. Це дозволить вам сканувати QR-код публічної адреси вашого паперового гаманця (а не QR-код закритого ключа). Ймовірно, це буде легше в додатку для смартфона, де ви можете використовувати передню камеру, щоб зробити чітке зображення.

  Цей процес може дещо відрізнятися від гаманця до гаманця, але він все одно повинен виконувати ті самі основні кроки.

  Ризики паперових гаманців

  Паперові гаманці можуть бути відключені від Інтернету, але вони все ще мають деякі ризики та недоліки.

  По-перше, якщо ви втратите або пошкодите свій паперовий гаманець, ваш закритий ключ буде втрачено назавжди. Це означає, що ви більше ніколи не зможете отримати доступ до своїх паперових гаманців.

  По-друге, якщо хтось потрапить до вашого паперового гаманця, він одразу побачить ваш закритий ключ. Апаратні гаманці часто захищені PIN-кодом, тому не кожен може розкрити ваш закритий ключ. Повна відсутність технологій створює серйозний ризик для безпеки.

    Що таке LinkedIn Premium і чи воно того варте?

  Ви можете заламінувати або зробити копію свого паперового гаманця, якщо вас турбують ці можливості.

  Як перенести криптовалюту на апаратний гаманець

  Якщо вам не подобається звук програмного забезпечення або паперових гаманців, апаратний гаманець може підійти вам найкраще.

  Замість створення апаратного гаманця вам доведеться його купити. Ledger і Trezor є провідними постачальниками апаратних гаманців, а такі пристрої, як Nano S і Model One, займають головну сцену для любителів крипто. Гаманці Ledger мають чудові функції безпеки (наприклад, програмне забезпечення BOLOS), але Trezor також пропонує дуже надійний захист.

  Однак якщо ви знайдете іншу марку, яка вам подобається і якій довіряєте, немає нічого поганого в тому, щоб вибрати інше.

  Процес надсилання криптовалюти на апаратний гаманець відрізняється від постачальника до постачальника, але часто передбачає підключення гаманця до комп’ютера через USB-кабель і використання спеціального програмного забезпечення гаманця для здійснення переказу. За допомогою програмного забезпечення виберіть опцію отримання криптовалюти, і буде згенеровано адресу гаманця.

  Використовуйте цю адресу в програмі гаманця, коли вас попросять надати адресу одержувача.

  Холодні крипто-гаманці — найбезпечніший варіант

  Незалежно від того, чи є у вас маленька чи велика криптовалюта, завжди розумніше використовувати гаманець холодного зберігання. Незалежно від того, виберете ви паперовий або апаратний, ви можете бути спокійні, знаючи, що кіберзлочинці не використовують уразливості чи зловмисне програмне забезпечення для доступу до ваших цінних коштів.

  І пам’ятайте, надсилаючи великі суми криптовалюти на будь-який гаманець, завершіть тестову транзакцію, щоб переконатися, що ви використовуєте правильну адресу. Після надсилання цієї криптографії неможливо отримати її назад, якщо ви надішлете її на неправильну адресу.