techukraine.net Linux Як перейти з Bash на C Shell в Linux

Як перейти з Bash на C Shell в Linux

Categories:

C Shell — це оболонка командного рядка для Unix, яка використовує синтаксис C++, а не знайомий синтаксис Bash. Це старіша оболонка, але улюблена в спільноті Unix програмістами. Він доступний у Linux через Tcsh: модифікацію оригінальної оболонки C, яка додає нові функції та покращення.

Хочете використовувати C Shell? Виконайте наведені нижче дії, щоб перейти з Bash на C Shell в Linux.

Примітка. Ви можете переключитися з Bash на Fish Shell, якщо ви не шанувальник C Shell. Крім того, ви також можете спробувати ZSH.

Встановіть C Shell

C Shell — це досить крута заміна оболонки для Bash. Проте, цілком імовірно, що на вашому комп’ютері з Linux його не налаштовано за замовчуванням. На щастя, оболонку можна легко встановити на більшість дистрибутивів Linux.

Щоб встановити його, відкрийте вікно терміналу та дотримуйтесь інструкцій, щоб налаштувати C Shell в операційній системі Linux, яку ви використовуєте на своєму комп’ютері.

Ubuntu

C Shell знаходиться в основних джерелах програмного забезпечення Ubuntu і може бути встановлена ​​за допомогою інструмента менеджера пакетів Apt.

sudo apt install tcsh

Debian

Незважаючи на те, що Debian Linux зазвичай відстає від оновлення пакетів, їм вдається розповсюдити дещо оновлену версію C Shell у своєму основному сховищі програмного забезпечення. Його можна встановити за допомогою інструменту для пакування Apt-get.

sudo apt-get install tcsh

Arch Linux

Користувачі Arch Linux люблять експериментувати з альтернативами bash. У результаті навіть незрозумілі альтернативи Bash, такі як C Shell, доступні для встановлення в сховищі програмного забезпечення за замовчуванням для дистрибутива. Щоб отримати його на Arch, скористайтеся інструментом пакету Pacman.

sudo pacman -S tcsh

Fedora

Потрібна C Shell на вашому ПК Fedora Linux? Вам потрібно буде встановити його за допомогою менеджера пакетів Dnf, оскільки він не завантажується у Fedora за замовчуванням.

sudo dnf install tcsh

OpenSUSE

Як і інші поширені дистрибутиви Linux, OpenSUSE має C Shell, доступну як альтернативу Bash у своїх основних джерелах програмного забезпечення. Щоб встановити його, виконайте таку команду Zypper.

  Як грати в Battlefield 1 на Linux

sudo zypper встановити tcsh

Загальний Linux

Отже, ви використовуєте менш відомий дистрибутив Linux і хочете використовувати C Shell. Що ти робиш? Відкрийте термінал і знайдіть «tcsh» або «c shell» за допомогою менеджера пакетів вашого ПК з Linux. Ви напевно знайдете цей пакунок навіть у найневідомішій ОС Linux, оскільки Tcsh існує досить довго.

Список оболонок

Перш ніж мати можливість перейти з Bash на C Shell на комп’ютері з Linux, вам потрібно буде з’ясувати розташування двійкового файлу Tcsh на вашому комп’ютері. Знання розташування цього двійкового файлу є критичним, оскільки без цієї інформації Linux не зможе замінити оболонку командного рядка за замовчуванням для вашого користувача.

  Як використовувати Dropbox з командного рядка Linux за допомогою Dropbox Uploader

Щоб створити список оболонок командного рядка на вашому ПК з Linux, ви повинні переглянути файл /etc/shells/. Існує кілька способів перегляду цього файлу, але найефективнішим способом є команда cat.

cat /etc/shells/

Запуск команди cat видасть список розташування багатьох різних оболонок, встановлених на вашому ПК з Linux. Без сумніву, їх буде більше одного, і це може ввести в оману.

Примітка: якщо ви не хочете сканувати цей файл на наявність «Tcsh», подумайте про поєднання команди cat з командою grep, щоб відфільтрувати його.

cat /etc/shells | grep tcsh

Виділіть вихід /etc/shells/ та скопіюйте розташування C Shell. Крім того, виведіть його в текстовий файл на потім.

cat /etc/shells | grep tcsh >> tcsh-location.txt

Перейдіть з Bash на C Shell

Створення оболонки C за замовчуванням виконується за допомогою команди chsh. Зверніть увагу, що команда chsh має виконуватися без прав sudo або root. Якщо ця команда виконується від імені root, ви можете ненавмисно замінити оболонку на користувача root у Linux, а не на свого користувача.

  4 найкращих клієнта Github для Linux

У терміналі скористайтеся командою chsh і використовуйте її для переходу з Bash (або будь-якої оболонки, яку ви використовуєте) на Tcsh.

chsh

Якщо ввести команду chsh в терміналі, на екрані буде роздруковано «Введіть нове значення або натисніть ENTER для значення за замовчуванням». На цьому етапі вам потрібно буде вказати розташування C Shell, щоб встановити його за замовчуванням для вашого користувача. Подивіться на вихід /etc/shells і напишіть, де знаходиться C Shell у вікні підказки.

Після визначення розташування C Shell у терміналі Linux натисніть Enter на клавіатурі та введіть пароль користувача. Повторіть цей процес для кожного користувача, якому потрібно використовувати C Shell на вашому ПК з Linux.

Вимкніть C Shell

Спробував C Shell і не сподобався? Перейдіть назад, виконавши наведені нижче дії!

Крок 1: Відкрийте термінал і введіть команду зміни оболонки.

chsh

Крок 2: Напишіть /bin/bash/, коли вас попросять «ввести нове значення».

Крок 3: Введіть свій пароль. Потім закрийте термінал і перезавантажте. Після запуску Bash знову буде за замовчуванням.