Як передавати відео на Chromecast на Linux через командний рядок

Categories:

Більшість людей не здивувались б, якби дізналися, що ключ Chromecast від Google за 35 доларів є найпродаванішим пристроєм для потокового медіа всіх часів. Це правда, і недарма. За дуже низькі гроші користувачі можуть «видавати» свій улюблений контент зі своїх мобільних телефонів, планшетів і навіть веб-браузерів. Однак у цієї технології є один недолік: відтворення локального вмісту є складним завданням і не рекомендується. Натомість Google хоче, щоб користувачі купували «хмарні сервіси». Це дратує, особливо для користувачів Linux, оскільки ми є типом користувачів технологій, які, швидше за все, хочуть розміщувати та відтворювати власний вміст. Та не хвилюйся. Існує спосіб відтворення локальних медіа-файлів на пристрої. Ви можете передавати відео на Chromecast на Linux за допомогою командного рядка. У цій статті ми розповімо, як саме це зробити!

Встановлення NodeJS і NPM

Castnow працює за допомогою NodeJS, а встановлюється за допомогою інструмента NPM. За замовчуванням ці дві важливі технології не є у багатьох дистрибутивах Linux. У результаті вам потрібно буде встановити його, щоб транслювати відео на Chromecast у Linux.

Ubuntu

curl -sL https://deb.nodesource.com/setup_8.x | sudo -E bash -
sudo apt-get install -y nodejs

Arch Linux

sudo pacman -S npm

Debian

curl -sL https://deb.nodesource.com/setup_8.x | sudo -E bash -
sudo apt-get install -y nodejs

Fedora

curl --silent --location https://rpm.nodesource.com/setup_8.x | bash -
sudo dnf install nodejs npm

OpenSUSE

sudo zypper install nodejs4

Інший

Інші дистрибутиви Linux, не згадані, також мають NodeJS. Щоб його встановити, найкраще перейти до веб-сайт NodeJS, і прочитайте інструкції, характерні для вашої операційної системи на базі Linux. Крім того, знайдіть у своєму менеджері пакунків і встановіть NPM/NodeJS.

  Як отримати композицію вікна на легких комп’ютерах Linux за допомогою Compton

Castnow

Castnow знаходиться на Github, а вихідний код вільно доступний для компіляції та встановлення вручну. Однак, насправді немає потреби в цьому, оскільки розробник цього проекту робить його доступним як пакет NPM. Встановити інструмент NPM досить легко.

sudo npm install castnow -g

Коли інсталяція інструмента Castnow закінчиться, можна розпочати відтворення.

Використання Castnow

Якщо у вас лише один Chromecast, Castnow автоматично виявить його та використає за умовчанням. Оскільки більшість людей зазвичай мають один Chromecast, немає особливої ​​потреби детально розповідати про те, як підключитися до кількох пристроїв. При цьому деякі люди, безперечно, мають кілька пристроїв Chrome. Якщо це ви, і у вас є кілька, скористайтеся цією командою, щоб указати, до якої команди потрібно перевести в командному рядку: castnow –device «ім’я Chromecast».

Потокове відео

Відео можна транслювати за допомогою Castnow на Chromecast з будь-якої віддаленої або локальної URL-адреси. Для цього спочатку дізнайтеся, чи ваше відео використовує правильний кодек, оскільки програмне забезпечення для потокової передачі має проблеми з певними відеокодами. Ось чому з цим інструментом найкраще використовувати відеофайли Mp4.

  Як встановити поштовий клієнт Hiri на Linux

Дистанційне потокове відео за допомогою:

castnow https://website-with-mp4file.com/videofile.mp4

Відтворюйте локальне відео

Відтворення локального відео найкраще з вашого ПК з Linux. Намагайтеся не передавати файли MP4 через мережу за допомогою віддалених каталогів, оскільки це також не спрацює. Відтворення найкраще здійснювати з файлами MP4, оскільки Chromecast найкраще підтримує цей формат. Однак Castnow підтримує перетворення в реальному часі за допомогою FFMPEG.

castnow /path/to/video.mp4

Або конвертуйте відео в MP4 під час його відтворення:

castnow /path/to/video.avi --tomp4

Грати музику

Ви можете відтворювати музику за допомогою Castnow так само, як і відеофайл. Працює так само, як і відео.

castnow /path/to/song.mp3

або транслюйте музичний файл за допомогою:

castnow https://songwebsite.com/song.mp3

Інші варіанти

Існує багато інших речей, які Castnow може робити для взаємодії з вашим Chromecast, а не просто відтворення відео чи пісні тут і там. Усі варіанти – це різні перемикачі, які можна використовувати. Наприклад, вам потрібні субтитри з вашим місцевим відео? Використовуйте перемикач –субтитри. Хочете зациклити поточне відео чи перемішати чергу? Використовуйте –loop та –shuffle відповідно.

Досить сказати, що просунутим користувачам доступно багато різних опцій, щоб отримати максимальну віддачу від Castnow і Chromecast. При цьому, якщо все, що вам потрібно, це можливість відтворення локальних і віддалених медіа-файлів, наведені вище вказівки — це все, що вам потрібно.

  6 найкращих дистрибутивів Kodi Linux для використання

Ви можете отримати доступ до повного списку команд Castnow, перейшовши у вікно терміналу та ввівши castnow –help. Крім того, збережіть весь файл довідки в текстовий файл, на який ви можете звернутися в будь-який час за допомогою:

castnow --help >> ~/castnow-help.txt

Це помістить castnow-help.txt в /home/username/.

Висновок

У браузері Chromecast від Google є потужним інструментом. З його допомогою користувачі можуть транслювати будь-що, від своїх улюблених веб-сторінок до музики, фільмів і всього іншого. На жаль, Google є інтернет-компанією. У результаті вони не зацікавлені в тому, щоб дозволити користувачам відтворювати локальний контент. Однак це не має значення, оскільки користувачі Linux – творча група.

За допомогою Castnow користувачі можуть обійти побажання Google щодо використання хмари та лише «платного вмісту» медіа. Натомість вони можуть ефективно використовувати Chromecast і використовувати його потенціал, який ми всі знаємо, що він прихований.