Як переглянути дані EXIF ​​зображення

Більшість фотографій, зроблених сьогодні, зроблені на смартфони. Камера на смартфоні фіксує більше, ніж зображення, коли робить фото. Камера має доступ до багатьох датчиків, даних і конфігурації пристрою телефону, і велика частина цієї інформації включається під час зйомки фотографії. Наприклад, якщо ви хочете перевірити, чи зроблено фотографію на iPhone, ви можете зазвичай перевірити, переглянувши дані EXIF ​​фотографії.

EXIF дані зображення

Дані зображення EXIF

Дані EXIF ​​зберігаються на всіх камерах, а не лише на наших телефонах. Професійні камери зберігатимуть інформацію про налаштування камери, які були використані для зйомки, але камери телефону мають доступ до додаткової інформації, і тому вони зберігають більше її як дані EXIF. Наприклад, фотографія, зроблена телефоном, ймовірно, міститиме координати довготи та широти для точного місця, де було зроблено фото.

  Запишіть скрінкаст і збережіть у форматі MP4, AVI, OGG, WebM або GIF

Дані EXIF ​​досить легко переглянути, якщо ви знаєте, як їх переглядати. Професійні інструменти керування фотографіями дозволять вам переглядати все, що зберігається, тоді як основні інструменти перегляду зображень можуть відображати лише невелику частину інформації, а не всю.

Перегляд даних EXIF ​​зображення – властивості файлу Windows

Провідник файлів у Windows дозволяє користувачам переглядати властивості файлу. Це основний огляд і може відображати не всі дані, збережені для зображення. Це швидкий спосіб перегляду даних EXIF ​​зображення.

Відкрийте Провідник файлів.
Перейдіть до зображення, для якого потрібно переглянути дані EXIF.
Клацніть правою кнопкою миші зображення та виберіть Властивості з контекстного меню.
Перейдіть на вкладку «Деталі», щоб переглянути дані EXIF.

  Як писати перевернуті літери

Перегляд даних EXIF ​​зображення – Windows IrfanView

Якщо ви хочете переглянути кожен фрагмент інформації, збережений у даних EXIF ​​зображення, вам потрібна програма стороннього розробника в Windows 10.

Завантажити і встановіть IrfanView (це безкоштовно).
Відкрийте зображення в IrfanView.
Торкніться клавіші E.
Дані EXIF ​​відображатимуться в новому вікні.

Перегляд даних EXIF ​​зображення – попередній перегляд macOS

macOS поставляється з потужним інструментом керування фотографіями, але сам Finder може відображати основні дані EXIF, які супроводжують зображення.

Відкрийте Finder.
Перейдіть до зображення та відкрийте його в попередньому перегляді.
Перейдіть до Інструменти>Показати інспектор.
Відкриється вікно з кількома вкладками, які показують дані EXIF ​​для зображення.

Чи можна видалити дані EXIF?

Дані EXIF ​​можна видалити. Щоб видалити дані EXIF, вам потрібно буде встановити програму стороннього розробника для виконання завдання. Існує багато безкоштовних програм як для macOS, так і для Windows, які можуть видаляти дані EXIF.

  Що означає «TFW» і як ви його використовуєте?

Чи слід видалити дані EXIF?

Дані EXIF ​​часто можуть становити загрозу безпеці, наприклад, якщо ви завантажуєте селфі онлайн, вони можуть містити дані про місцезнаходження. На фотографії можна побачити вашу домашню адресу або місця, які ви часто відвідуєте. Зазвичай доцільно видалити дані EXIF ​​з особистих фотографій, які ви плануєте завантажити в Інтернет. Видалення даних EXIF ​​не знижує якість фотографії.

Чи можна підробити дані EXIF?

Дані EXIF ​​можна підробити. Існує багато програм, які можуть редагувати дані, і кожен може змінити кожен біт інформації, що зберігається для зображення.