Як переглянути використання пам’яті за папкою в Windows 10

| | 0 Comments| 11:50 AM
Categories:

Якщо ваш жорсткий диск заповнений більше, ніж має бути, вам, ймовірно, доведеться вручну перевірити розмір кожної папки на ваших дисках. Це, м’яко кажучи, стомлює. Щоб зробити все простіше, ви можете завантажити програму, яка розбиває використання пам’яті за папками. У цих програмах не бракує, хоча хороші можуть бути не безкоштовними. Якщо ви використовуєте Windows 10, вам не потрібна програма.

У Windows 10 є дуже зручна і абсурдно прихована функція, яка дозволяє переглядати використання пам’яті за папками. Він був частиною Windows 10 з моменту оновлення Creators Update, приблизно в той же час, коли було додано Storage Sense, але мало хто знає, що він там є. Функція «прихована» через поганий дизайн і відсутність візуальних ознак того, що поверх неї є щось інше.

  Як копіювати або переміщувати файли та папки в Windows 10

Використання сховища за папкою

Функція знаходиться в додатку Налаштування. Перейдіть до групи налаштувань «Система» та виберіть вкладку «Зберігання». Це покаже вам усі диски, підключені до вашої системи, як внутрішні, так і зовнішні. Для кожного диска ви можете побачити використане та вільне місце. У цьому немає нічого нового, та сама інформація доступна, якщо ви відвідаєте цей комп’ютер у Провіднику файлів. Трохи менш очевидним є те, що ви можете натиснути диски, перераховані тут.

Коли ви клацнете мишею, ви побачите багато попередньо налаштованих папок, як-от «Програми та ігри», «Система та зарезервовані», тимчасові файли тощо. Ці папки автоматично генеруються Windows, і ви можете клацнути, щоб переглянути, скільки місця кожна з них займає. . Ви можете видалити файли з деяких з цих папок. Нас цікавлять не тільки ці системні папки, тому вам потрібно знайти папку «Інше» та натиснути її.

  10 нових функцій у Windows 10 Spring Creators Update

У цьому розділі буде список кожної окремої папки на цьому диску. Кожна папка супроводжується її розміром на диску. Якщо ви клацнете папку, вона відкриється в Провіднику файлів, де, якщо хочете, ви можете видалити з неї файли.

Також є папка (Файли в кореневому диску), яка показує загальний розмір усіх файлів, збережених безпосередньо в корені диска, на якому ви перебуваєте. Якщо ви клацнете її, диск відкриється в Провіднику файлів.

Це не показує вам розмір папок, вкладених у корені диска. Наприклад, ця панель налаштувань показала мені розмір моєї папки Steam, але вона не показала мені розмір папок у папці Steam. Таким чином, він обмежений, але мені все ж вдалося звільнити понад 25 ГБ місця, використовуючи лише інформацію з цієї панелі зберігання.

  Як змінити каталоги в командному рядку в Windows 10

Для деяких елементів вам знадобиться відвідати створені системою папки, наприклад ігри та програми. Папки відсортовані за розміром, тому найбільше місця займають ті, що знаходяться вгорі. Коли ви видаляєте файли, вам доведеться знову закрити та відкрити програму Налаштування, щоб побачити оновлені значення сховища для ваших дисків і папок.