Як переглядати старі версії веб-сайтів

Categories:

Wayback Machine — це онлайн-сервіс, який часто сканує веб-сайти, роблячи знімки сайтів у певний момент часу. Використовуючи Wayback Machine, ви можете побачити, як виглядав майже будь-який сайт протягом усього свого існування.

Веб-сайти часто змінюються, як і закони, що регулюють ці веб-сайти. Через втрату даних, нову цензуру на вміст чи навіть просто з цікавості, Wayback Machine дозволяє вам переглядати вміст, якого більше немає в Інтернеті. Wayback Machine також можна використовувати для усунення несправностей.

Примітка. Деякі сайти можуть не відображатися через те, що вони захищені паролем і заблоковані robots.txt, або був недоступний з якихось інших причин.

  Світовий годинник – це програма для візуального обліку часу з інструментом «День/Ніч». [Mac]

Перейдіть до Офіційний сайт Інтернет-архіву і введіть URL-адресу сайту, на який ви хочете повернутися, в адресний рядок Wayback Machine. Після введення натисніть «Історія перегляду».

На наступній сторінці ви побачите часову шкалу з усіма роками, яка містить знімок введеного веб-сайту. Також є примітка про те, скільки знімків веб-сайту є між двома датами.

Виберіть рік, який ви хочете переглянути.

Тепер ви побачите календар для вибраного року. У певні дати протягом року ви помітите, що він виділений певним кольором. Ось що вони означають:

Без кольору: веб-сайт не було збережено на цю дату.
Синій: веб-сайт було успішно збережено цієї дати.
Зелений: це вказує на переспрямування (3xx).

  Як надрукувати таблицю Excel з фоном

Ви також помітите, що деякі кола більші за інші. Це означає, що веб-сайт має кілька знімків на цю конкретну дату. Зауважте, що це не означає кількість оновлень сайту.

Виберіть дату/час, які ви хочете переглянути, навівши курсор на дату та вибравши знімок зі спливаючого меню.

Тепер ви можете переглядати архівну версію веб-сайту.

How-To Geek – 27 листопада 2010 р

Як і в будь-якому випадку, доступні інші варіанти для перегляду старих версій веб-сайтів, наприклад oldweb.today або Бібліотека Конгресу, хоча Wayback Machine містить найбільший архів з усіх інших цифрових бібліотек в Інтернеті.