Як перевірити, яка відеокарта (GPU) у вашому ПК

Усі комп’ютери мають графічне обладнання, яке обробляє все: від малювання на робочому столі та декодування відео до відтворення вимогливих комп’ютерних ігор. Більшість сучасних ПК мають графічні процесори (GPU) виробництва Intel, NVIDIA або AMD.

Хоча центральний процесор і оперативна пам’ять вашого комп’ютера також важливі, графічний процесор зазвичай є найважливішим компонентом, коли справа доходить до комп’ютерних ігор. Якщо у вас недостатньо потужний графічний процесор, ви не зможете грати в новіші комп’ютерні ігри або вам доведеться грати в них із меншими графічними налаштуваннями. Деякі комп’ютери мають «вбудовану» або «інтегровану» графіку з низьким енергоспоживанням, тоді як інші мають потужні «спеціалізовані» або «дискретні» відеокарти (іноді їх називають відеокартами). Ось як дізнатися, яке графічне обладнання є у вашому ПК з Windows.

У Windows 10 ви можете перевірити інформацію про свій графічний процесор та інформацію про використання прямо в диспетчері завдань. Клацніть правою кнопкою миші панель завдань і виберіть «Диспетчер завдань» або натисніть Windows+Esc, щоб відкрити її.

Натисніть вкладку «Ефективність» у верхній частині вікна — якщо ви не бачите вкладок, натисніть «Додаткова інформація». Виберіть «GPU 0» на бічній панелі. Виробник і назва моделі графічного процесора відображаються у верхньому правому куті вікна.

У цьому вікні ви також побачите іншу інформацію, таку як обсяг виділеної пам’яті вашого графічного процесора. Диспетчер завдань Windows 10 відображає використання вашого графічного процесора тут, а також ви можете переглянути використання графічного процесора за програмою.

Якщо у вашій системі є кілька графічних процесорів, ви також побачите «GPU 1» і так далі. Кожен з них представляє інший фізичний графічний процесор.

У старіших версіях Windows, наприклад Windows 7, цю інформацію можна знайти в засобі діагностики DirectX. Щоб відкрити його, натисніть Windows+R, введіть «dxdiag» у діалоговому вікні «Виконати», що з’явиться, і натисніть Enter.

Перейдіть на вкладку «Дисплей» і подивіться на поле «Назва» в розділі «Пристрій». Інші статистичні дані, такі як обсяг відеопам’яті (VRAM), вбудованої у ваш графічний процесор, також наведено тут.

Якщо у вашій системі є кілька графічних процесорів, наприклад, як у ноутбуці з малопотужним графічним процесором Intel для роботи від акумулятора та високопотужним графічним процесором NVIDIA для використання під час підключення та в іграх, ви можете контролювати, який графічний процесор у грі використовується з програми “Налаштування” Windows 10. Ці елементи керування також вбудовані в панель керування NVIDIA.