Як перевірити швидкість VPN

Перевірка швидкості VPN – найпростіша і найскладніша річ. Тож слідкуйте за цим поясненням, у якому ми проливаємо світло на нюанси цього «простого» процесу, включаючи інструменти, щоб це зробити правильно.

Після тестування ProtonVPN, ExpressVPN, Surfshark, MullvadVPN та багатьох інших я можу з упевненістю сказати, що швидкість є найбільш неправильно зрозумілим фактором серед користувачів VPN.

Легко увійти в якийсь інструмент тестування швидкості, але дуже важко точно зрозуміти результати.

Отже, перш ніж перейти до того, як перевірити швидкість VPN, давайте розглянемо деякі основи.

Фактори, що впливають на швидкість VPN

У цьому розділі наведено неповний перелік аспектів, що впливають на швидкість VPN, і деякі «стандартні» речі, про які вам потрібно знати, перш ніж переходити до фактичного тестування.

#1. Немає двох рівноефективних серверів

Це значною мірою залежить від сервера, до якого ви підключаєтесь, оскільки апаратне забезпечення має багато відмінностей, які важко вказати, і навантаження на сервер, яке також різниться.

І ця різниця в продуктивності помітна, якщо ви підключаєтесь до серверів із двох окремих фізичних місць. Це завдяки унікальній інфраструктурі Інтернету, яка з’єднує вас із цими машинами, включаючи якість кабелів, відстань, маршрутизатори тощо.

#2. Вибір протоколу VPN

Розглядайте протоколи VPN як душу з’єднання VPN. Вони визначають роботу VPN-тунелів, зокрема силу шифрування, швидкість, ефективність, загальну безпеку тощо.

Деякі створені для швидкості, як-от WireGuard, тоді як інші є перевіреними часом універсальними, як-от OpenVPN.

Крім того, кілька провайдерів VPN також розробляють власні протоколи для максимальної гнучкості.

#3. Додаткова безпека

Безпека знижує швидкість. І практично більшість із нас не потребує таких функцій, як багатопрохідна мережа, Tor через VPN, шифрування банківського рівня тощо.

Хоча такі характеристики ідеальні для людей авторитарних режимів, журналістів та активістів; для інших цей непотрібний захист є надмірним, що неминуче впливає на швидкість мережі.

Примітно, що проксі є гідною заміною VPN, якщо на порядку денному йдеться лише про підробку місцезнаходження.

  Як використовувати VPN з DraftKings

#4. Рідні фактори

Перший — це ваша звичайна швидкість Інтернету. VPN можуть лише зменшити швидкість, яку ми отримуємо від наших постачальників послуг Інтернету.

Отже, важливо перевірити швидкість мережі за замовчуванням, перш ніж вказувати пальцем на свою VPN.

Крім того, ваша відстань до маршрутизатора WiFi також впливає на кінцевий результат: більша відстань означає меншу швидкість.

Крім того, тип підключення, Wi-Fi або Ethernet, також має значення, причому з’єднання Ethernet є швидшим з двох.

Нарешті, якість апаратного забезпечення вашого комп’ютера (якість кабелю, модему тощо) впливає на загальне враження.

Отже, це кілька речей, від яких залежить ваша кінцева швидкість з’єднання.

Тестування швидкості VPN

Я продемонструю процес за допомогою кількох інструментів для перевірки швидкості.

Примітно, що я використовую симетричне широкосмугове з’єднання зі швидкістю 40 Мбіт/с (рівна швидкість завантаження та завантаження), а маршрутизатор встановлено нагорі. Моя приблизна відстань від Wi-Fi-роутера, який передає Інтернет на частоті 2,5 ГГц, становить 7 м по горизонталі та 5 м по вертикалі. І цей ноутбук, на якому я працюю, є єдиним пристроєм, підключеним до роутера.

Крім того, у мене немає активних завантажень під час цього тесту. І немає жодної активної програми, окрім браузера, який я використовую для перевірки швидкості та запису (тому дві відкриті вкладки), і програми для знімків екрана. Більше того, я вимкнув усі розширення браузера, окрім самого VPN.

Крім того, я не використовую жодну програму для керування фоновими процесами на своєму ноутбуці з Windows 11.

Нарешті, рекомендується знімати показання принаймні тричі, кілька разів на день, і, нарешті, брати середні значення для найкращої точності.

Однак я зроблю це один раз за допомогою інструментів для цієї демонстрації.

#1. Тест швидкості Ookla

Speedtest — один із найпопулярніших інструментів для тестування швидкості. Він надає детальну інформацію про швидкість завантаження, швидкість завантаження, параметри ping, IP-адресу тощо.

  Найкращі VPN для покупки за біткойн та інші криптовалюти

Він також призначає унікальну URL-адресу для обміну результатами, а також можна експортувати результати.

Процес тестування простий. Просто відвідайте speedtest.net і клацніть значок GO в кружечку.

Мої параметри за замовчуванням:

Потім я підключився до сінгапурського сервера VPN, приблизно за 6200 км від мого місця.

Ви можете перевірити, що найбільшої шкоди було завдано швидкості завантаження (майже 30%) і Ping (11➡️79). Хоча VPN міг би покращити продуктивність завантаження, вищий пінг є прямим результатом відстані та кількох факторів, не пов’язаних з VPN.

Отже, це був Ookla Speedtest.

#2. швидко

Fast — це пропозиція Netflix для перевірки параметрів мережі. Він забезпечує набагато чистіший інтерфейс; однак результат подібний щодо швидкості завантаження, швидкості завантаження та значення затримки (Ping).

Подібним чином я двічі виконував тест швидкості, з VPN і без нього, підключившись до того самого сервера VPN.

Ми можемо перевірити явну різницю між двома перевіреними нами інструментами. І це очікувано, оскільки сервери, які тестують ці характеристики, також відрізняються.

Тут значення затримки без навантаження відноситься до мережі з меншим трафіком у порівнянні з завантаженою, де поруч працюють додатки з великою кількістю даних.

#3. Широкосмуговий Speedchecker

Broadband Speedchecker працює для порівняння швидкості Інтернету та постачальників послуг для жителів Великобританії. Однак він може перевірити швидкість вашої мережі, незалежно від місця розташування.

Якщо ви перебуваєте у Великій Британії, ви можете використовувати цей інструмент, щоб перевірити провайдерів, їхні плани, швидкість тощо, щоб вибрати правильного.

Це суб’єктивно!

Як бачите, швидкість дуже різна. Насправді я використовував ці інструменти кілька разів, щоб отримати два узгоджених результати для ілюстрації.

Крім того, немає двох інструментів, які дають однакові результати. І багато інструментів працюють на основі інших. Наприклад, Google Speed ​​Test (поряд з багатьма іншими) базується на Speedtest Ookla.

Крім того, ви також можете перевірити кілька, як-от WiFi Man, тест швидкості Cloudflare тощо.

  Чи можна довіряти ExpressVPN?

Але ці тести швидкості мають невелике значення, і значення відрізняються з кожним другим запуском, навіть з тим самим інструментом. Отже, що має значення, так це ефективність у реальному житті.

І для цього ми перерахували кілька, щоб добре вам служити.

#4. ProtonVPN

Швейцарська компанія ProtonVPN є однією з найкращих у всій галузі VPN. Насправді вони мають кілька продуктів, орієнтованих на конфіденційність, які включають службу зашифрованої електронної пошти, безпечний хмарний диск, календар і VPN.

Вони пропонують неймовірну швидкість і мають чудові результати георозблокування.

Крім того, ProtonVPN має вбудований блокувальник реклами, Tor через VPN, сервери по всьому світу та зручний інтерфейс користувача.

Більше про це ви можете дізнатися в нашому детальному огляді ProtonVPN.

#5. Surfshark

Surfshark VPN — це той, який ми протестували тут, на techukraine.net, і вважаємо, що його варто рекомендувати.

Він має респектабельну глобальну присутність, розширені функції безпеки, як-от мультихоп, і чудову продуктивність георозблокування.

Як і Proton, у Surfshark є «One», який об’єднує в одному пакеті VPN, антивірус, попередження про порушення та (приватний) пошук. Однак ви також можете підписатися на VPN самостійно.

Ви можете переглянути наш огляд Surfshark One для кращого розуміння.

#6. ExpressVPN

Список VPN навряд чи є повним без згадки про ExpressVPN. Багато експертів вважають його найшвидшим із усіх VPN.

Особисто я оціню його як найкращий VPN для розваг і порівнянний з ProtonVPN за швидкістю.

Він має гарний набір функцій, що забезпечує ідеальний баланс безпеки та продуктивності. У повсякденній роботі користувальницький інтерфейс блищить, і нема на що скаржитися.

Ви можете дізнатися більше в цьому огляді ExpressVPN.

Однак ми не обмежуємося лише цим і можемо запропонувати багато іншого в цій збірці найкращих послуг VPN.

Отже, це все для цього підручника з тестування VPN.

До наступного разу!