Як перевірити, чи є у вас процесор Skylake або Kaby Lake

Виправляють виправлення безпеки для Meltdown і Spectre. І Microsoft, і Apple швидко випустили виправлення, які дещо вирішують проблему. Ці помилки величезні, і хоча для них є виправлення, це має свою ціну; швидкість процесора. Microsoft надала детальне пояснення на вплив пластирів. Схоже, що користувачі, які мають процесор Skylake або Kaby Lake, помітять зниження продуктивності лише в одиниці. За словами Microsoft, це буде незначна різниця в мілісекундах. Старші процесори, такі як процесори Haswell, зазнають більшого впливу. Це може змусити вас задуматися, яку продуктивність зазнає ваш процесор.

Процесори Intel, якщо вони продаються як автономне обладнання або в комплекті з ноутбуками, не продаються як Skylake, Kaby Lake або Haswell. Ми знаємо ці процесори під їх загальними назвами, такими як Core i3, Core i5 або Core i7. Ми знаємо, яке покоління процесорів, але Skylake і Kaby Lake не є термінами, які зазвичай зустрічаються.

Skylake, Kaby Lake і Haswell — це кодові імена, які Intel дає своїм процесорам під час їх розробки. Ці кодові назви специфічні для певного типу мікроархітектури. Коли Intel розробляє нову архітектуру, вона дає побудованим на ній мікросхемам нову кодову назву. Це означає, що ви цілком можете мати процесор Haswell, Skylake чи Kaby Lake, навіть не знаючи про це. Ось як це перевірити.

Процесор Skylake або Kaby Lake

Найпростіший спосіб дізнатися, яке кодове ім’я має ваш процесор, — це завантажити програму з назвою ЦП Z. Це безкоштовна програма, яка може перераховувати інформацію про апаратні компоненти у вашій системі. Серед багатьох функцій він може визначити кодове ім’я, яке належить вашому процесору. Завантажте, встановіть та запустіть програму.

Перейдіть на вкладку ЦП і подивіться на значення в полі кодового імені.

Коли ви дізнаєтеся, який у вас процесор, ви будете знати, чого очікувати з точки зору падіння продуктивності. Якщо ви виявите, що використовуєте особливо старий процесор, який зазнає значного зниження продуктивності, ви нічого не можете зробити, крім оновлення. Ми повинні попередити вас, що наразі придбання останнього процесора Intel забезпечить кращу продуктивність, але не виправить помилку Spectre. Щоб помилка Spectre була справді виправлена, Intel потрібно буде змінити архітектуру своїх чіпів. Наразі це заперечує необхідність, але патчі мало захистять від Spectre. Знаючи це, вибирайте з розумом, на який процесор ви оновлюєтеся.