Як перевірити, чи хтось шпигує за вашим телефоном

Більшу частину часу, коли не спимо, ми використовуємо смартфони. Від нашої роботи до найбільш особистих речей свідомо чи несвідомо зберігаються на телефоні. Ми цінуємо пристрій, яким постійно користуємося, оскільки він став невід’ємним елементом нашого повсякденного життя. І ми зазвичай з самого початку помічаємо, якщо з цим щось не так. Іноді ці незрозумілі й підозрілі дії на вашому телефоні можуть бути дуже страшними, якщо ви нічого не підбурюєте. Ми читаємо й бачимо в новинах кілька повідомлень про те, що когось відстежують за допомогою своїх телефонів і приводять ці ситуації до найгірших результатів. Це може статися з кожним, і ви повинні знати, як перевірити, чи хтось відстежує ваш телефон. Отже, ця стаття допоможе вам дізнатися, як перевірити, чи хтось шпигує за вашим телефоном, і деякі способи подолання та уникнення цих обставин.

Як перевірити, чи хтось шпигує за вашим телефоном

Буде кілька очевидних ознак, якщо з вашим телефоном щось не так, ніби він діє неконтрольовано, на відміну від раніше. Але вам буде нелегко зрозуміти ці ознаки, оскільки їх дуже багато, щоб розглянути, і багато невідомих, які потрібно сприймати серйозно. Отже, для вашої зручності нижче наведено деякі з поширених, але очевидних червоних прапорців, щоб перевірити, чи хтось відстежує ваш телефон.

 • Надмірне розрядження батареї: ви можете відчувати розрядження акумулятора, коли ви використовуєте телефон роками. І ви побачите це нормальним, якщо ви граєте в ігри з високою графікою на своєму телефоні. Однак раптове падіння заряду акумулятора щоразу, коли ви перевіряєте свій телефон, може турбувати вас про його робочий стан. Додатки чи файли для відстеження/шпигулювання телефону можуть забирати багато енергії для роботи та продовжувати споживати енергію, перебуваючи у фоновому режимі.

 • Надзвичайне використання даних: якщо ви помітили високе використання даних на своєму телефоні, незважаючи на те, що ви не використовуєте його так часто, це може свідчити про те, що деякі невідомі та незвичайні програми намагаються оновлюватися самостійно або додати більше таких програм на телефон. Це може статися без того, щоб ви помітили, коли спите або протягом періоду, коли ви не користуєтесь телефоном. Крім того, це може призвести до завантаження пам’яті телефону підозрілими програмами.

 • Автоматичне вмикання та вимикання телефону: найпоширенішою ознакою є відчуття, що ваш телефон вмикається та вимикається без будь-яких дій. Це може статися, коли у вашому телефоні виникають помилки чи збої, а іноді й коли відбуваються підозрілі дії. Якщо ви впевнені, що це не викликає деяких збоїв, велика ймовірність, що за цією проблемою стоять якісь шкідливі дії.

 • Отримання підозрілих дзвінків або повідомлень: будь-хто хвилюється, коли отримує недовірливі повідомлення або телефонні дзвінки, які вимагають певних дій, наприклад відкрити посилання або розкрити одноразовий пароль. Але якщо ви отримуєте незрозумілі дзвінки чи повідомлення, це здається ще дивнішим і трохи моторошним. Повідомлення можуть містити деякі випадкові цифри, літери або символи, які утворюють код і взагалі не мають жодного сенсу. І ці коди можна використовувати, щоб отримати від вас важливу інформацію.

 • Знижена продуктивність телефону: ваш телефон може сповільнитися і стати менш ефективним, ніж раніше, через багато відомих причин. Але якщо ви не можете знайти причину для того, щоб ваш телефон був занадто повільним і неефективним, ніж раніше, ви можете розглянути деякі інші причини. Якщо ваш телефон знаходиться під наглядом, він може використовувати максимальні ресурси через шпигунське програмне забезпечення, яке міститься в телефоні, а також залишатися у фоновому режимі, спричиняючи подальше зниження продуктивності.

 • Невідомі встановлені програми/файли: як ви читали у наведеному вище пункті, щоб перевірити, чи хтось відстежує ваш телефон, деякі невідомі програми якимось чином можуть потрапити на ваш телефон і можуть маскуватися в будь-якому кутку, не будучи поміченим. Якщо ви просто швидко прогуляєтеся до свого телефону або файлового менеджера і помітите деякі програми чи файли, які ви не пам’ятаєте, встановлювали чи зберегли, можливо, вони використовуються на вашому телефоні з метою шпигувати за вами.

 • Дивна активність перегляду. Якщо ви користуєтеся веб-переглядачем щодня, вам легко помітити вашу активність перегляду та історію. Якщо на вашому телефоні триває процедура відстеження/шпигулювання, ви помітите деякі невідомі та підозрілі відвідування сайтів, увійшли на вкладці історії. І зловмисники можуть використовувати цей список історії для підвищення рівнів відстеження. Ви також можете помітити деякі веб-сайти, які відвідували щодо програм для телефонного шпигунства, чого може бути достатньо, щоб попередити вас і запропонувати вам вжити заходів.

 • Телефон раптово загоряється з режиму очікування: можливо, найбільша ознака, яку не помічають, — це неконтрольовано світиться ваш телефон. Ви можете забути це, подумавши, що отримали повідомлення або невдалий вхідний дзвінок, але це також може статися, коли за вашим телефоном стежать.

 • Дивні звуки: ви також почуєте незрозумілі звуки, коли не користуєтесь телефоном. Ці звуки можуть бути білим шумом, відлунням або навіть звуковим сигналом під час дзвінка або навіть коли нічого не робити.

 • Раптове нагрівання телефону: ви помітите, що ваш телефон несвідомо нагрівається, навіть якщо у вас немає встановлених ігор і ви не використовуєте телефон активно. Атакуючі шпигунські програми можуть надмірно споживати ресурси, і це може призвести до сильного нагрівання телефону.

 • Тривалий час вимкнення/перезавантаження: коли ви вимикаєте телефон, система спочатку закриває всі активні процеси на передньому та фоновому плані. Якщо у вас буде тривалий час, щоб це завершилося, встановлене шпигунське програмне забезпечення може бути відкрите, і йому знадобиться час для припинення операцій.

Тепер ви знаєте ознаки, яких достатньо, щоб попередити вас про шпигунське програмне забезпечення або дії на вашому телефоні. знаючи, як перевірити, чи хтось шпигує за вашим телефоном. Нижче наведено кілька способів зупинити або уникнути цих зловмисних спроб і перевірити, чи хтось відстежує ваш телефон. Уважно прочитайте та дотримуйтесь їх на своєму телефоні.

Примітка. Оскільки смартфони не мають однакових параметрів налаштувань, вони відрізняються від виробника до виробника. Тому переконайтеся, що налаштування правильні, перш ніж змінювати будь-які на своєму пристрої. Ці кроки були виконані на MIUI 11, як показано на ілюстраціях нижче.

Як зупинити відстеження телефону

Наведені нижче методи дозволять вам відстежувати та видаляти програми-шпигуни та уникати тих самих спроб у майбутньому розкрити ваші дані та конфіденційність, що значною мірою завдасть вам проблем.

Спосіб 1. Видаліть програми для розрядження батареї

Ви повинні знайти та усунути невідомі та підозрілі програми, які надмірно споживають енергію вашого телефону. Прочитайте та дотримуйтесь наступних кроків, щоб дізнатися, як видалити програму, яка споживає надлишок акумулятора.

1. Відкрийте програму Налаштування на телефоні.

2. Знайдіть і торкніться опції «Акумулятор і продуктивність» у списку, як показано нижче.

3. Прокрутіть униз, щоб знайти рівень використання акумулятора для кожної активної програми. Торкніться програми, яка здається невідомою та підозрілою через надмірне використання акумулятора.

4. Торкніться опції Видалити в нижній частині екрана.

5. Натисніть OK, щоб підтвердити процес видалення.

Спосіб 2. Видаліть програми, що виснажують зайві дані

Ви також можете виявити невідомі та підозрілі програми, які вичерпують ваші дані в Інтернеті, виконавши наведені нижче дії, і перевірити, чи хтось шпигує за вашим телефоном.

1. Відкрийте програму Налаштування на телефоні.

2. Торкніться опції Більше, як показано нижче.

3. Торкніться параметра Використання даних.

4. Знайдіть і торкніться невідомої програми, яка спожила найбільше даних у списку.

5. Торкніться значка Інформація у верхньому правому куті, як показано нижче.

6. Торкніться опції Видалити, як показано нижче.

7. Натисніть OK, щоб підтвердити процес видалення.

Спосіб 3. Відмовтеся від персоналізації реклами

Іноді програми та компанії відстежують ваш телефон і моделі використання, щоб націлити рекламу, яку ви відкриваєте. І іноді ці дані можуть бути використані неправильно. Якщо ви не хочете, щоб це відбувалося, ви можете відмовитися від персоналізації реклами, виконавши наведені нижче кроки та перевірте, чи хтось шпигує за вашим телефоном.

1. Відкрийте програму Налаштування на телефоні.

2. Натисніть на Google зі списку, як показано нижче.

3. Торкніться опції Оголошення в розділі ПОСЛУГИ НА ЦЬОМУ ПРИСТРОЮ, як показано нижче.

4. Торкніться перемикача поруч із пунктом Вимкнути персоналізацію реклами, як показано нижче.

5. Натисніть OK, щоб підтвердити.

Спосіб 4. Використовуйте антивірусну програму

Це один із важливих методів знати, як дізнатися, чи хтось відстежує ваш телефон, і запобігти цьому в майбутньому. Антивірусні програми, такі як Avast, допомагають виявляти, усувати та запобігати потраплянню шкідливого вмісту на ваш телефон, що в кінцевому підсумку призводить до шпигування за вами. Ці програми мають функцію відстеження програм і файлів, які ви не зможете знайти самостійно неозброєним оком. Прочитайте нашу статтю про 10 найкращих безкоштовних антивірусних програм для Android, щоб вибрати потрібну програму та комплексно захистити свій пристрій. Ви зможете уникнути шпигунських ситуацій або стеження, допомагаючи ефективно боротися з нападниками та їхніми пастками.

Таким чином, за допомогою цих методів ви можете перевірити, чи хтось відстежує ваш телефон.

***

Тепер ви знаєте, як перевірити, чи хтось шпигує за вашим телефоном, і способи запобігти ситуації за допомогою згаданих кроків. Сподіваємося, що ця стаття була вам корисною і ви змогли вирішити поставлений у вас запит. Згадайте інші запитання чи проблеми, які можуть виникнути щодо цієї чи будь-якої іншої теми в розділі коментарів нижче.

  Як додати та налаштувати віджети на головному екрані iPad