Як перевірити, чи працює Zoom секретний веб-сервер на вашому Mac (і видалити його)

Categories:

Zoom, популярна програма для відеоконференцій, сьогодні в гарячій воді. Версія для Mac запускає секретний веб-сервер у фоновому режимі — навіть після того, як ви його видалите! — який можна використовувати для перевстановлення Zoom і навіть увімкнення відеокамери.

Якщо вам цікаво, чи це стосується вас — можливо, ви не впевнені, чи хтось коли-небудь встановлював Zoom на вашому Mac, а потім видаляв його — ось як це перевірити.

Щоб перевірити, чи встановлено у вас основний додаток Zoom, відкрийте програму Finder, виберіть «Програми» та знайдіть у списку «zoom.us». Якщо у вас встановлено цю програму, у вас майже напевно запущено веб-сервер.

Але навіть якщо у вас немає програми тут, веб-сервер все одно працюватиме у фоновому режимі, якщо ви коли-небудь встановлювали, а потім видаляли Zoom.

  Відкрийте закладки з контекстного меню, яке клацніть правою кнопкою миші в Chrome

Щоб перевірити, чи працює сервер, відкрийте вікно терміналу. Для цього натисніть Command+Space, щоб відкрити пошук Spotlight, введіть «Термінал» і натисніть Enter. Ви також можете перейти до Finder > Програми > Утиліти > Термінал.

Щоб дізнатися, чи працює веб-сервер, введіть таку команду та натисніть Enter:

lsof -i :19421

Якщо ви бачите, що запущений процес «ZoomOpene», веб-сервер працює у фоновому режимі. Якщо ви цього не зробите, це не так.

Якщо ви бачите, що веб-сервер Zoom працює, і ви хочете повністю видалити Zoom зі своєї системи, виконайте наступні команди.

Припускається, що ви спершу видалили програму Zoom із папки «Програми». Якщо ви цього не зробили, оновлення Zoom, швидше за все, знову ввімкне веб-сервер.

pkill ZoomOpener

rm -rf ~/.zoomus

якщо ви хочете залишити Zoom встановленим, ЛайфхакерУ короткому посібнику користувача вказується, що для безпеки слід увімкнути параметр «Вимкнути моє відео під час приєднання до зустрічі». Оригінал Джонатана Лейтшуха розкриття надає більше інформації про проблему.

  Як знайти свій ідентифікатор команди в Slack

Програми для відеоконференцій на основі браузера можуть стати кращим рішенням у майбутньому — якщо ви просто використовуєте програму в браузері без інсталяції програмного забезпечення, вона не зможе робити подібні тіньові речі на вашому Mac або ПК.

Підказка: просто видаліть усі програми для зустрічей зі свого комп’ютера. Використовуйте браузерну версію клієнта зустрічі. Зараз вони добре працюють. Програми працюють у фоновому режимі, і я навіть не буду вникати в дурні речі, на які вони витрачають час процесора, коли ви навіть не використовуєте їх у 99,9% часу.

— SwiftOnSecurity (@SwiftOnSecurity) 9 липня 2019 року

  Як додати «Пошук у Google» у контекстному меню Microsoft Edge