Як перевірити, чи працює додаток на M1 Mac з Apple Silicon

Комп’ютери Apple ARM Mac включають рішення для машинного перекладу під назвою Rosetta 2. Це дозволяє цим комп’ютерам Mac запускати існуюче програмне забезпечення, розроблене для комп’ютерів Mac Intel. Але це не ідеально. Ось як перевірити, чи ваше програмне забезпечення сумісне, перш ніж купувати Apple Silicon Mac.

Рекомендуємо ознайомитися з «Чи готовий Apple Silicon?” веб-сайт. Цей веб-сайт, створений програмістом Абдуллою Діаа, надає каталог з можливістю пошуку, який об’єднує інформацію про сумісність з усього Інтернету.

Перейдіть на веб-сайт, знайдіть програму та перегляньте доступну інформацію. Якщо програма має прапорець у стовпці «Оптимізовано Apple Silicon», це говорить про те, що у нього є офіційна версія, яка швидко і оригінально працює на Apple Silicon. У стовпці «Підтримувана версія M1» вказано, яка версія програми підтримує Apple Silicon.

Якщо програма має галочку в стовпці «Rosetta 2», це означає, що вона працює належним чином через шар перекладу Rosetta 2. Програма працюватиме й використовуватися на ARM Mac.

У деяких випадках ви можете побачити жовтий трикутник обережності. Це вказує на те, що програма може працювати належним чином, але може мати деякі помилки. Ви можете натиснути будь-яку програму, і ви побачите посилання на додаткову інформацію про будь-які проблеми та плани щодо сумісності — можливо, на веб-сайті розробника, на форумі або в ланцюжку Twitter.

Це справжня перевага цього веб-сайту — він об’єднує обговорення з усього Інтернету в одному місці.

Ви також можете самостійно знайти цю інформацію — наприклад, якщо вам цікаво, чи підтримує професійний додаток Apple Silicon, ви можете зайти на веб-сайт розробника і подивитися, чи є у нього оголошення. Ви також можете виконати веб-пошук за назвою програми та «m1 mac», щоб перевірити, чи вона працює належним чином на першому Apple M1 MacBook Air, MacBook Pro та Mac mini. Але цей каталог повинен заощадити вам час.

Справді, Rosetta 2 працює вражаюче добре — особливо в порівнянні з напівзробленим шаром емуляції Microsoft у Windows 10 на ARM. Станом на листопад 2020 року Windows 10 на ARM від Microsoft все ще не може емулювати 64-розрядні програми Intel — через роки після першого випуску!