techukraine.net techukraine.net Як перевірити, чи компанії продають вашу електронну адресу

Як перевірити, чи компанії продають вашу електронну адресу

Categories:

Ви коли-небудь повідомляли свою адресу електронної пошти компанії, а потім раптом почали отримувати купу веб-спаму? Сплеск спаму електронною поштою може статися з багатьох причин, але компанії, які продають вашу адресу електронної пошти третім сторонам, завжди викликають найбільше розчарування.

На щастя, у Gmail є прихований хак, за допомогою якого можна ідентифікувати будь-яку компанію, яка продає вашу електронну адресу.

Чи справді компанії продають мою електронну адресу?

Закони про конфіденційність даних у Сполучених Штатах є складними. На момент написання статті не існує жодного федерального закону, який забороняє компаніям збирати, використовувати, передавати чи продавати ваші дані без вашої згоди. На відміну від ЄС, де GDPR регулює збір і обробку даних, у США існує лише кілька федеральних законів для конкретних випадків використання.

Жоден федеральний закон не забороняє компаніям продавати вашу адресу електронної пошти

Наприклад, Закон про перенесення та підзвітність медичного страхування (HIPAA) регулює спілкування в галузі охорони здоров’я та використання певних типів даних. Так само у вас є Закон Гремма-Ліча-Блайлі (GLBA), який регулює, як фінансові постачальники інформують споживачів про обмін даними та забезпечують систему відмови.

Правила конфіденційності (повільно) вдосконалюються на державному рівні

На щастя, на державному рівні все повільно змінюється. У грудні 2020 року штат Каліфорнія запровадив перше в країні комплексне законодавство про конфіденційність даних Закон Каліфорнії про конфіденційність споживачів (CCPA).

У березні 2021 року Вірджинія стала другим штатом, який запровадив таке ж комплексне законодавство про конфіденційність із Закон Вірджинії про захист даних споживачів (VCDPA).

Оскільки все більше штатів наслідують цей приклад, захист даних споживачів у США покращується, але важливо розуміти їхні обмеження. З одного боку, відсутність федерального регулювання означає, що конкретні закони можуть відрізнятися від одного штату до іншого. По-друге, навіть найсуворіші з існуючих правил конфіденційності все одно дозволяють компаніям продавати ваші дані, якщо вони отримають ваш дозвіл.

Правила конфіденційності не повністю вирішують проблему

Проблема полягає в тому, що все, що потрібно для надання такого дозволу, — це поставити галочку в полі згоди, натиснути кнопку погодитися або підписати договір, який дозволяє компаніям ділитися вашими даними. Реальність така, що багато користувачів просто не читають політику конфіденційності та T&C під час реєстрації. Не кажучи вже про те, що більшість із цих політик є надмірно довгими, складними та навмисно розпливчастими.

  Як видалити кредитну картку з Apple ID

Автор зображення: Мета

В онлайн-світі, де ви, в основному, повинні реєструватися для кожної служби за допомогою електронної адреси, баланс сил твердо на користь корпоративних брендів. Як би це не засмучувало, ви можете зловити компанії, які продають вашу адресу електронної пошти за допомогою цього трюку Gmail, а потім вжити заходів, щоб припинити отримання спаму.

1. Створіть обліковий запис Gmail для реєстрації

Хак, про який ми говоримо, використовує певну функцію Gmail, тому для цього вам знадобиться обліковий запис Gmail. Деякі інші клієнти електронної пошти підтримують подібні функції, але вони можуть називатися по-іншому та працювати дещо по-іншому, тож зупинімося на Gmail, щоб усе було просто.

Ознайомившись із цією технікою, ви завжди можете шукати інші альтернативні клієнти електронної пошти, які підтримують подібні функції, якщо ви з будь-якої причини не хочете використовувати Gmail.

Щоб отримати максимальну віддачу від цього злому, рекомендуємо створити новий обліковий запис Gmail для реєстрації. Ви все ще можете використовувати свій основний обліковий запис для таких важливих речей, як банкінг або постачальники послуг, яким ви довіряєте. Однак доцільно створити чистий додатковий обліковий запис, який можна використовувати для чогось менш надійного, наприклад для нових сайтів електронної комерції, порівняння цін, завантаження вмісту тощо.

2. Використовуйте цей трюк із додаванням електронної пошти під час реєстрації

Gmail дозволяє додавати додатковий текст до вашої електронної адреси за допомогою знака плюс (+). Наприклад, якщо ваша адреса [email protected]ви можете додати знак + після префікса та додати будь-який текст перед доменом, наприклад: [email protected].

Коли ви це робите, Gmail ігнорує знак плюс і будь-який текст між ним і доменом (@gmail.com). Це означає, що ви можете надати додану електронну адресу для будь-якої реєстрації, і ви все одно отримуватимете всі наступні електронні листи на свою початкову адресу.

Тепер хитрість полягає в тому, щоб додавати назву компанії до своєї адреси електронної пошти кожного разу, коли ви реєструєтесь на щось, наприклад: [email protected]. Таким чином ви надасте унікальну адресу електронної пошти щоразу, коли реєструєтеся, а назва компанії відображатиметься в полі «Кому:» кожного електронного листа, який вони надсилають.

  11 найкращих програм для анімації логотипів для створення логотипів, що привертають увагу 👀

Що ще важливіше, будь-яка компанія, яка продає вашу адресу електронної пошти, передасть додану адресу електронної пошти, яку ви надали, оскільки це адреса, яку вони мають у файлі.

3. Перевірте адресу електронної пошти «Кому» на наявність підозрілого спаму

Якщо ваш новий обліковий запис Gmail починає отримувати щось, схоже на спам, ви можете легко перевірити, чи компанія продала вашу електронну адресу. Все, що вам потрібно зробити, це переглянути поле «Кому:» у заголовках електронних листів.

Ви можете зробити це в будь-якому електронному листі, натиснувши вкладку «Мені» під адресою відправника електронного листа.

Якщо компанія продала вашу електронну адресу третій стороні, її назва відображатиметься в доданій адресі, яку ви спочатку надали: [email protected].

4. Як переглянути електронну адресу «Кому», не відкриваючи листи

Єдина проблема цієї стратегії полягає в тому, що вам потрібно відкрити електронний лист у Gmail, щоб переглянути електронну адресу, яку використав відправник. Помилкове відкриття електронного листа зі спамом не обов’язково є великою проблемою, але маркетинговий спам – це одне; фішинг та інше шахрайство електронною поштою – це зовсім інше.

Згідно з даними, лише 2,5% електронного спаму вважаються шахрайством Mailmodoбез потреби відкривати спам-повідомлення – не дуже гарна ідея.

Чим більше спам-листів ви відкриваєте, тим більша ймовірність того, що ви випадково натиснете хитрі посилання чи зображення, які можуть вказати вам на загрози безпеці. Будь-які такі кліки також підтвердять, що ваша адреса електронної пошти активна, і потенційно зроблять вас більшою мішенню для шахраїв.

Хоча ризик відносно невеликий, ви можете вирішити цю проблему, перевіривши заголовки електронної пошти всього, що ви не впізнаєте, не відкриваючи електронного листа. На жаль, Gmail не дозволяє вам це робити, тому нам доводиться використовувати обхідний шлях.

Рішення полягає в тому, щоб додати обліковий запис Gmail до Outlook або іншого клієнта, який дає вам доступ до заголовків електронних листів, не відкриваючи листи. В Outlook це можна зробити, клацнувши правою кнопкою миші електронний лист і вибравши «Перегляд» > «Переглянути джерело повідомлення».

Це показує вихідний код електронного листа в діалоговому вікні, не відкриваючи сам електронний лист. Ви можете прокручувати вихідний код униз, доки не знайдете поле Кому:, як показано нижче.

  Розсортуйте всі публікації Reddit за посиланнями, зображеннями та відео

Якщо вам важко знайти це поле, ви можете скористатися функцією пошуку у своєму браузері, щоб знайти його. Наприклад, ви можете зробити це в Chrome, натиснувши CMD+F на Mac або Ctrl+F на Windows і ввівши «Кому:» у рядку пошуку.

Натисніть Enter, і ви автоматично перейдете до Кому: у джерелі повідомлення та виділите його.

5. Позначте електронний лист як спам і заблокуйте відправника

Тепер, коли ви знаєте, чи продала компанія вашу адресу електронної пошти, ви можете позначити цей лист як спам. Якщо ви хочете, ви також можете заблокувати адресу електронної пошти відправника, щоб у майбутньому ви не отримували електронні листи. Знову ж таки, найпростіший спосіб зробити це – відкрити електронний лист, де ви можете натиснути значок із трьома крапками та вибрати Блокувати [sender] але для цього вам потрібно відкрити електронний лист.

Цього разу в Gmail є обхідний шлях. Якщо ви наведете курсор на ім’я відправника, відкриється картка контакту з його іменем, адресою електронної пошти та іншими відомостями. Наведіть вказівник миші на адресу електронної пошти під іменем відправника, і з’явиться значок для копіювання адреси електронної пошти відправника.

Після цього ви можете перейти в Налаштування > Переглянути всі налаштування > Фільтри та заблоковані адреси > Створити новий фільтр. Це дозволяє налаштувати фільтр, який автоматично надсилає електронні листи від відправника до папки спаму.

Якщо ви визначили компанію, яка продала вашу адресу електронної пошти третім особам, останнім кроком буде попросити їх видалити вас зі свого списку розсилки. Якщо компанія не надає простого способу відмовитися від розсилки в Інтернеті, вам слід зв’язатися з нею в письмовій формі, надіславши запит на видалення з її списку розсилки.

Ви також захочете зробити те саме з компанією, яка купила вашу електронну пошту та почала надсилати небажані листи. Тепер, залежно від законів про конфіденційність вашого штату, жодна компанія не обов’язково зобов’язана виконувати ваш запит. Однак, якщо вони відмовляться, ви можете погрожувати повідомити про них Федеральна торгова комісія що забезпечує виконання CAN-SPAM Act.

Закон CAN-SPAM захищає право окремих осіб і організацій «змусити вас припинити надсилати їм електронні листи».

Поверніть контроль над своїми обліковими записами електронної пошти

Компанії, які продають вашу адресу електронної пошти, є однією з багатьох причин, чому спам може охопити вашу папку “Вхідні”. Отже, важливо вжити подальших заходів для захисту свого облікового запису електронної пошти, зменшення спаму та мінімізації потенційних загроз безпеці.