Як перевірити, чи встановлено Windows 10 із UEFI чи старого BIOS

Categories:

BIOS може запускати два типи мікропрограми; спадщина, або UEFI. UEFI — це сучасна, більш безпечна мікропрограма, яка працює на новіших системах. Хоча в цьому немає нічого складного, вибір завантажувального пристрою в UEFI дещо відрізняється від того, що це відбувається в старій BIOS. Якщо ви хочете перевірити, чи ви інсталювали Windows 10 у UEFI чи застарілий BIOS, ви можете перевірити файли журналу налаштування та дізнатися.

Журнал встановлення Windows 10

Це працюватиме незалежно від того, скільки років або нещодавно встановлено вашу Windows 10. Відкрийте диск C або будь-який диск, на якому ви встановили Windows 10. Перейдіть до наступного місця, але якщо ви встановили Windows на інший диск, замініть його за адресою нижче;

C:WindowsPanther

Тут ви хочете знайти файл під назвою «setupact.log». Це файл журналу налаштування, який ви можете переглянути за допомогою Блокнота. Клацніть правою кнопкою миші та виберіть «Відкрити за допомогою» з контекстного меню. Виберіть Блокнот зі списку запропонованих програм. Ви можете використовувати інші текстові редактори, якщо хочете, але Блокнот є опцією, яка доступна в Windows 10 із коробки.

  Як швидко показати свій робочий стіл на Windows 10

Відкривши файл журналу, викличте панель пошуку за допомогою комбінації клавіш Ctrl+F і знайдіть наступне;

Detected boot environment

Подивіться на значення, яке для нього введено. Якщо на ньому написано EFI, то ваша Windows 10 була встановлена ​​з UEFI BIOS. Якщо на ньому написано BIOS, у вашій системі встановлено стару версію BIOS.

Після встановлення Windows можна змінити мікропрограму BIOS, і її зміна не впливає на саму операційну систему. Ось чому цілком можливо, що ваша інсталяція Windows 10 відбулася в одному типі BIOS, але на даний момент ваша система використовує інший. Це досить легко перевірити в Windows 10, який є поточним типом мікропрограми BIOS.

  Як вимкнути Windows PowerShell 2.0 у Windows 10

Якщо ви виявите, що ви використовуєте інший тип мікропрограми BIOS, а Windows 10 було встановлено за допомогою іншого, це не помилка. Цілком можливо, що той, хто встановив Windows 10, вирішив використовувати для цього інший BIOS. Слід зазначити, що хоча змінити тип BIOS досить легко пізніше, тобто після встановлення Windows 10, робити це перед встановленням Windows 10 не варто, якщо ви вже не налаштували для цього свої диски.

UEFI вимагає, щоб таблиця розділів GPT використовувалася на дисках, тоді як застарілий BIOS працює з MBR. Якщо ви не знаєте, що це таке, краще використовувати налаштований BIOS.

  Як змінити висоту або ширину панелі завдань у Windows 10